Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez gumirek » 29 paź 2018, 21:00

Poszukuję trzeciego rzędu siedzeń pasującego do Montka 95r wraz z akcesoriami montażowymi.

W rozliczeniu mogę dorzucić kratkę oddzielającą przestrzeń bagażnika oraz roletę bagażnika. Obie rzeczy są fabryczne i przeznaczone do tego modelu.
Opel Monterey LTD '95/96 3.2 - 6VD1
Avatar użytkownika
gumirek
 
Posty: 409
Dołączył(a): 29 paź 2008, 17:42
Lokalizacja: Lublin / Biała Podl.

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez miras7 » 29 paź 2018, 23:22

A masz w bagażniku mocowania? Podłoga i nadkola do 6 i 7 siedzenia są inne. Mam takie foteliki, jutro wrzucę zdjęcia jak chcesz
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez Jake » 30 paź 2018, 03:06

gumirek napisał(a):Poszukuję trzeciego rzędu siedzeń pasującego do Montka 95r wraz z akcesoriami montażowymi.
W rozliczeniu mogę dorzucić kratkę oddzielającą przestrzeń bagażnika oraz roletę bagażnika. Obie rzeczy są fabryczne i przeznaczone do tego modelu.

Wrzuc foto kratki i/lub rolety. Byc moze byłbym chetny na zakup.

miras7 napisał(a):A masz w bagażniku mocowania? Podłoga i nadkola do 6 i 7 siedzenia są inne. Mam takie foteliki, jutro wrzucę zdjęcia jak chcesz

Podłoga jest inna tylko w rocznikach 92-96. W 97-02 foteliki nie sa zapinane do podłogi, za to zapinacze pasów sa nie przy fotelach a przykrecane w podłoge.
Mocowanie na nadkolach da sie wspawać, ale jest z tym troche roboty!
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez miras7 » 30 paź 2018, 09:42

Da się wspawać, ale albo to będzie praca od podstaw, albo trzeba znaleźć dawcę i wszystko dobrze pomierzyć i wyciąć.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez PiotrR » 31 paź 2018, 00:00

Do tego aspekt prawny dochodzi.a to jest dopiero pod górkę.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez mcgiver » 31 paź 2018, 09:45

trzeci rząd siedzeń w tym aucie to wg mnie najgorszy pomysł producenta i przerost formy nad treścią.
jakoś nie mogę sobie wyobrazić podróżowania w ten sposób
siedzenia są przeznaczone chyba tylko dla dzieci bo dorosła osoba tam nie jest w stanie wygodnie usiąść chyba że jest karakanem :lol:
idea dla samej idei
Nawet jeśli siedzenia są złożone to zajmują dużo miejsca zabierając przestrzeń bagażową.
7 osób w aucie ,a jakieś bagaże to gdzie? na przyczepce? :lol:
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez Jake » 31 paź 2018, 13:33

Do mnie ta idea tez nie przemawia, niemniej jest bardzo popularna wsrod producentów i przypuszczam ze Isuzu chciało rownac do innych, zeby Trooper mogl stanowic jakas konkurencje w segmencie "rodzinny multi-VAN". Bagaze pewnie na dachu...
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez gumirek » 16 gru 2018, 20:05

Cześć Koledzy!

Przepraszam za nieobecność na forum. Po prostu nie otrzymałem mailów z informacjami, że są jakieś nowe posty i uznałem, że zostałem z problemem sam. Fotele 6, 7 właśnie cudem udało się kupić - przesyłka w drodze. Ale bez akcesoriów montażowych. Zobaczę co przyjdzie i czego będzie brakować.

Dziękuję za bardzo cenne informacje. Byłem przekonany, że wszystkie punkty montażowe występują niezależnie od wersji. No to teraz rzeczywiście sprawa się komplikuje. Ale nie mam wyjścia, jeśli chcę zachować Montka. Rodzina się powiększa i właśnie nie śmiejcie się - dodatkowe fotele będą dla dzieci, a w razie potrzeby, bagaże do przyczepki.

Oczywiście zrobię zdjęcia rolety i kratki. Rolety nigdy nie montowałem, leży sobie od 8 lat. Brakuje tylko uchwytów, które można dorobić z byle płaskownika lub kątownika. A kratka ma komplet uchwytów i zmienione mocowania bo oryginalne plastikowe były i popękały, więc dorobiłem porządne.

Wracając do tematu, rozmawiałem z diagnostą na temat zwiększenia liczby miejsc i powiedział że bez problemu o ile nie zmienia się konstrukcji auta. Koszt zaświadczenia 80 zł. Ale nie byłem świadomy że zakres zmian jest dość poważny.
Chciałbym Was zapytać, czy chodzi tylko o wspawanie nakrętek, czy dochodzą tam jeszcze jakieś wzmocnienia?

Pozdrawiam Was serdecznie i jeszcze raz dziękuję za okazaną pomoc!
Mirek
Opel Monterey LTD '95/96 3.2 - 6VD1
Avatar użytkownika
gumirek
 
Posty: 409
Dołączył(a): 29 paź 2008, 17:42
Lokalizacja: Lublin / Biała Podl.

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez Jake » 17 gru 2018, 03:03

Pokaz link albo foty tego co kupiłeś to Ci powiemy dokladnie co gdzie idzie.
Generlanie to najlepiej z dawcy kątówką wyciąc kawałek nadkola wraz z mocowaniam, tak zeby potem sobie dobrze wytrasowac miejsce gdzie trzeba je wspawać w Twoim aucie. Fotel jest mocowany do nadkola u gory i na dole. W pozycji zlozonej jest wzdluz sciany bagaznika, w pozycji rozłożonej dochodzi 3 punkt mocowania (tylko w fotelach 92-96 gdzie zapinacze sa PRZY siedzisku), 2 dodatkowe otwory na pas bezpieczenstwa i mocowanie klamerek zapinaczy pasów (tylko w fotelach 97-02, gdzie zapinacze sa w podłodze). Dla komfortu i estetyki jeszcze mozna dołożyć 2 dodatkowe "cykorłapki" w bagażniku nad fotelami.
Jesli masz foteliki z wersji 97-02 to koniecznie musisz miec jeszcze w zdawcy wyciete zapiecie do foteli w podłodze.

PS. To ile tych dzieci? :)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez gumirek » 17 gru 2018, 22:11

OK, fotele właśnie dziś przyszły, ale nie oglądane z braku czasu. Są z Diesla 3.1 1996r.

To są dokładnie te sztuki (zdjęcie z aukcji - trafiły się z identyczną tapicerką jak reszta siedzeń):

Fotele_6_7.jpg
Fotele_6_7.jpg (237.46 KiB) Przeglądane 17839 razy


Myślałem nad tymi wzmocnieniami, żeby od drugiej strony wstawić np. kwadratowe podkładki ok 50 x 50 mm lub większe wyprofilowane - z wspawanymi nakrętkami w miejscach nawierconych otworów. Robiłem tak montując butlę w bagażniku. Dopasowałem płaskowniki z wspawanymi nakrętkami, które wsuwałem między ramę a podłogę i przykręcałem od środka. To jest mocne.

Co do dzieci, aktualnie zajmujemy wszystkie 5 miejsc, ze wskazaniem na "aktualnie" ;)
Opel Monterey LTD '95/96 3.2 - 6VD1
Avatar użytkownika
gumirek
 
Posty: 409
Dołączył(a): 29 paź 2008, 17:42
Lokalizacja: Lublin / Biała Podl.

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez gumirek » 17 gru 2018, 22:21

Na pewno będę miał problem z dostaniem tego elementu:

aaa.jpg
aaa.jpg (41.49 KiB) Przeglądane 17838 razy


Powinien być jeszcze kosz, który obudowuje ten uchwyt w podłodze. Niestety nie mam ani jednego ani drugiego. Chętnie zakupię jakby co.
Opel Monterey LTD '95/96 3.2 - 6VD1
Avatar użytkownika
gumirek
 
Posty: 409
Dołączył(a): 29 paź 2008, 17:42
Lokalizacja: Lublin / Biała Podl.

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez pocieszny » 17 gru 2018, 23:21

gumirek napisał(a):Cześć Koledzy!
Wracając do tematu, rozmawiałem z diagnostą na temat zwiększenia liczby miejsc i powiedział że bez problemu o ile nie zmienia się konstrukcji auta. Koszt zaświadczenia 80 zł.

aha :)21 tak pan diagnosta powiedział nie patrząc w homologacje auta, i w VIN gdzie masz wpisaną liczbę miejsc w samochodzie :)2 :)21
jeśli Ci to przejdzie w WK i dostaniesz 2 przegląd to daj znać :)2
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez Jake » 18 gru 2018, 02:28

@gumirek: Ach! Widzialem kiedys Twoj temat odnosnie montazu LPG, fachowo! Az miło było popatrzec w jakis sposób to wszystko zostało zrobione :)
@Pocieszny: To jest zmiana parametrów technicznych pojazdu i po spełnieniu wszystkich wymogów odnosnie pasów, przestrzeni dla pasazera etc. etc. diagnosta robi zdjecia, wypisuje kilka świstków i dokonuje zmiany homolgacji samochodu. Sam bylem swiatkiem tej procedury czekajac kiedys na przeglada auta.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez pocieszny » 18 gru 2018, 13:50

tak było za czasów kratek i tym podobnych, ale... po zmianie przepisów nie diagnosta zmienia homologacje auta, homologacja jest taka jak wydana i ścieżka do zmiany jej jest jedna (cały proces homologacyjny od nowa, identycznie jak z samochodami SAM), diagnosta co najwyżej wykonuje badanie techniczne po zmianie homologacji auta, a do zmiany konstrukcyjnej (bo to taka zmiana) potzrebujesz warsztat z uprawnieniami do takich zmian i nie ważne że masz miejsca montażowe w aucie czy nie ;)
sprawe przerabiałem w Patrolu w dowodzie mam 4 miejsca (kanapa z tyłu zwykła na 3 osoby, 3 komplety pasóœ itp) ale ilości nie zmienie i tyle :)21 bo nie :)21
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez gumirek » 18 gru 2018, 21:54

Dzięki Jake za pochwałę mojej LPG. Instalka do tej pory działa super, nawet do niej nie zaglądam. Zabawne, że to właśnie sposób montażu butli LPG w bagażniku uznałem za największy sukces, a tu trzeba będzie wszystko przerabiać w związku z siedzeniami. No cóż, rodzina ważniejsza. A co do legalizacji na 7 osób - jak przejdzie to przejdzie, a jak nie, to będę liczył się z okresowymi mandatami i tyle. Nikomu krzywdy nie robię, dzieci jeżdżą bezpiecznie, a do wykluczenia z powodu politycznej niepoprawności już przywykłem.
Opel Monterey LTD '95/96 3.2 - 6VD1
Avatar użytkownika
gumirek
 
Posty: 409
Dołączył(a): 29 paź 2008, 17:42
Lokalizacja: Lublin / Biała Podl.

Re: Trzeci rząd siedzeń - fotele 6 i 7

Postprzez pocieszny » 19 gru 2018, 17:29

mam tak samo w patrolu nie przejmuj się :)21 :)2
aczkolwiek miałem raz sytuacje że policja chciała abym zostawił pasażera :evil:
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów


Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości