Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Re: Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Postprzez piotrck » 25 kwi 2020, 22:57

Legend napisał(a):szkoda, że tak późno przeczytałem ten wątek, mam fajne 3,1 na sprzedaż, długi.

poka co tam masz
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Postprzez Jake » 25 kwi 2020, 23:23

Legend napisał(a):yyy nie wiem na co patrzysz, ja oglądam od ceny najwyższej, 3/4 to swapy na gnojówę BMW 3.0 gruntownej przebudowie. Wygląda to dość profi i raczej schludnie wykonane... raczej parch do 15kpl będzie...struclem g wiartym.
A na rynku Montereyów... posucha dopiero. W PL ulepy, na zachodzie jak coś ładnego to cena kosmos typu 5-6 kpl EUR.

Ja raczej przeglądałem dolno-srednia półkę, powiedzmy 10-30k, bo dysponując wyższym budżetem nie kupiłbm Patrola, tylko połasił się na Toyote - ale to juz jest kwestia subiektywnego gustu.
Ale OK, jak mówisz o Patrolach 50k w góre to faktycznie jest dużo projektów, obiektywnie zrobionych z głową i rozsądkiem, chociaz chyba żadne mnie do tej pory nie zachwycił. I tak, dominuje BMW pod maską. mcgiver byłby wniebowzięty, dla mnie to pogwałcenie japońskiej marki :)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Postprzez Legend » 26 kwi 2020, 00:00

cóż moge tylko powiedzieć, że takie 3,0 z bmw to powinno być oryginalnie montowane, 200 kuca w kiosku 2,4t to minimum żeby chciało jechać.
aż załuję,że nikt takiego swapa nie robił do Troopera 3,0 bo z chęcią miałbym takie bmw pod maską zamiast 4jx1 :)

jak coś to pisz PW, wyślę Ci foto. nie ogłaszałem bo nie miałem na to czasu.
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Postprzez piotrck » 26 kwi 2020, 07:01

Obawiam się że młody już w drodze po auto .........a ja montka mam.
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Postprzez Quentil » 26 kwi 2020, 11:41

:evil: Co to za jakieś wyprzedawanie się z Trooperów? Ewentualna przesiadka na Toyotę za zylion, czy Duster w miniratce? Ehh, kwarantanna chyba się dłuży...


:)21
6VE1...
Quentil
 
Posty: 992
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Re: Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Postprzez miras7 » 26 kwi 2020, 22:15

Jakub-01 napisał(a):Tak Panowie - potwierdzam, to coś a'la małżeństwo z rozsądku. Ba, powiem tak... Tak bardzo zależy mi na staniu się pełnoprawnym forumowiczem ze kupuje byle co :)

Ale...
Słuchając mądrych, czytając forum i kierując się logiką:
-samochod jeździ i przechodzi przegląd - jak Miras mówi, to już coś;
-rama w całkiem niezłym stanie, biorąc pod uwagę inne egzemplarze;
-ciekawe wyposażenie;

Pierwsze wnioski po przejrzeniu kilku ogłoszeń, zerknięciu na archiwalne ogłoszenia mówia tyle, że można kupić samochód między 3 a 5 tysięcy, które 2 zasadzie nadają się na dawce, albo auto do przeciorania po lesie jako 'zmota' (wiemy że są lepsze modele na auto tego typu)
Druga półka to między 8-12 tysięcy - mój pułap idealnie w połowie. Tutaj nie ma co liczyć na cuda, lecz można idąc na kompromis przyjąć egzemplarz "z potencjałem". Liczę że ten taki będzie.
Półka najwyższa to samochody w bardzo dobrym stanie, które nie widziały terenu i są zadbane (co więcej posiadające bajery typu webasto, grzane siedzenia itp) lub samochody już przerobione pod wyprawowki z wyposażeniem typu zabudowa, opony, bagażnik itp.
To kwestia wydania nawet 18 000.
Podsumowujac, w pieniądzach do 10 000 nie kupi się cuda, lecz auto do dopieszczenia.

Zapewne będę miał do Was dużo pytań! Dzięki za cierpliwość :)

Czyli kupiony? Żadnych nowych problemów?
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1782
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Postprzez pocieszny » 27 kwi 2020, 08:13

@ Legend
ja Ci powiem jak to jest, ludzie się napalają że będzie jakaś rakieta w porównaniu do 2,8/3.0 a to robi ale na drodze, potem po swapie jesteś uwiązany do mechanika który to robił bo nikt nie wie co z czego i po co tam jest, itp itd
w końcu ludziom puszczają nerwy i chcą odzyskać choć część kasy którą wpakowali....
BTW 3,0d z BMW słabo się nadaje do terenówki, znam 3 takie silniki co się w terenówce zatarły
co do remontu jeśli nie zamierzamy trzymać tego auta w domu do zgonu naszego lib jego to bezsensu robić duże remonty, odbudowe auta jest sens robić tylko jak auto ma dożywocie u nas, do tego ja jestem za tym żeby zostawiać jak najwięcej oryginalnej mechaniki, wtedy nie ma problemu z naprawą i nie musimy mieć spisu części ;)
ja remontuje mojego parcha, mam go od 18 lat, przyjechałem sobie nim z Kuwejtu :)21
ale mam mechanika (wyciągarke), TD42 i auto dostało dożywocie w domu ;) więc remont rok czy 2 nie ma znaczenia :)2 :)21
a kasa? jak jest to coś się robi jak nie ma to jeść się temu nie daje ;)
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Postprzez frendzel » 27 kwi 2020, 09:50

Jakby ktoś szukał to w Sandomierzu stoi do sprzedania długi 3,1 - gość ceni 11tys (nie ja sprzedaje i nie mój znajomy)
Oglądałem go z grubsza, rama wydaje się ok - do weryfikacji na kanale - czymś pomalowana, VINu nie widziałem - trzeba skrobać, blacharka robiona, nadkola i chyba progi ale trzeba się jej jeszcze bliżej przyjrzeć (nie ma tych pasków co są przyklejane do karoseri na wysokości klamek) - to co mnie zdziwiło to dziury w ramkach drzwi bocznych - tu gdzie lączy się szyba z drzwiami.
Ladne opony AT, przegląd i ubezpieczenie do 02.2021, 1994 rok, stara buda i stara deska, sprzęgielka manualne AISIN
Z tego co rozmawiałem z właścicielem to sprawna klima, nie działa prędkościomierz - założony nowy impulsator.
Oglądałem go z ciekawości, trochę padało więc nie było jak dokładnie wszystko obejrzeć - nie jeździłem. Mam numer do właściciela, nie jest nigdzie wystawiony - sprzedaż na umowę z właścicielem
Isuzu Trooper 2.8-->Opel Monterey 3,1TD
frendzel
 
Posty: 299
Dołączył(a): 15 lis 2012, 21:43

Re: Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Postprzez Jakub-01 » 27 kwi 2020, 11:30

Tak Panowie, kupiłem tego trupka. Mam nadzieje, że nie będzie z nim źle :)

Działa, dojechał 350km bez większych przeszkód (na trasie około 110-120kmh przy górkach troche się grzała woda bo dochodziła pod koniec skali, ale nawiew ciepły na maks wystarczył. Potem zejście do około 100-110kmh i już było dobrze, przynajmniej na płaskim. Układ chłodniczy do płukania i zalania świeżym płynem to na pewno - Piotrck wie dlaczego :) ).

Dziękuję za pomoc Wam wszystkim, którzy służyli radą!
Jakub-01
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 kwi 2020, 16:35

Re: Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Postprzez piotrck » 27 kwi 2020, 13:19

Jakub-01 napisał(a):Tak Panowie, kupiłem tego trupka. Mam nadzieje, że nie będzie z nim źle :)

Działa, dojechał 350km bez większych przeszkód (na trasie około 110-120kmh przy górkach troche się grzała woda bo dochodziła pod koniec skali, ale nawiew ciepły na maks wystarczył. Potem zejście do około 100-110kmh i już było dobrze, przynajmniej na płaskim. Układ chłodniczy do płukania i zalania świeżym płynem to na pewno - Piotrck wie dlaczego :) ).

Dziękuję za pomoc Wam wszystkim, którzy służyli radą!


nigdy mnie nie doszła tak daleko strzałka temp wody , nawet jak głowica była pęknięta ..........mam nadzieję że uzupełniliście płyn przed jazdą
wymień płyn i sprawdź tą głowicę , resztę powoli ogarniaj
ładowanie jakie jest ? daj symbol alternatora zobaczymy ile ma Ah ........... umów się z Miras na przegląd i najważniejsze naprawy co by sezon oblecieć bez awarii .
I rezerwuj części od niego .
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Postprzez Arreco » 27 kwi 2020, 17:52

Legend napisał(a):przyznać trza, że wizualnie wygląda lepiej, gorzej jak te plastiki posżły na blachowkręty do nadkola....


Kupiłem swojego też "podrasowanego" do tej pory nie mogę dojść do siebie jak już widziałem wszystkie jago patenty - blacho wkręty to u niego podstawa po szarej taśmie i głównolicie na wszystko co rdzewieje.. szkoda gadać..
Ostatnio edytowano 30 kwi 2020, 09:16 przez Arreco, łącznie edytowano 1 raz
Opel Monterey 3.2 92'
Arreco
 
Posty: 110
Dołączył(a): 05 lut 2018, 17:27

Re: Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Postprzez Jake » 27 kwi 2020, 20:16

Kiedys sprzedawał jakiego na czesci. Potrzebowalem paru pierdol, zadzwonilem, umowilem sie, przyjechalem, jego nie bylo na miejscu, pracownik nie wiedzial z czego zyje, Trooper wygladal jak po wbuchu granatu, a dogadac sie nie szło. Odpuściłem i co potrzebowalem kupilem gdzieindziej.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Kupię: Trooper/Monterey 3.1, baza pod wyprawy

Postprzez pawel126 » 28 kwi 2020, 15:31

Legend napisał(a):yyy nie wiem na co patrzysz, ja oglądam od ceny najwyższej, 3/4 to swapy na gnojówę BMW 3.0 gruntownej przebudowie. Wygląda to dość profi i raczej schludnie wykonane... raczej parch do 15kpl będzie...struclem g wiartym.
A na rynku Montereyów... posucha dopiero. W PL ulepy, na zachodzie jak coś ładnego to cena kosmos typu 5-6 kpl EUR.


5-6 to dużo? Pojecie względne, dla mnie dużo to jest 100- 200 tys zl za nowy plastik typu jeep czy inne gówno z silnikiem 2l. :D a niektórzy kupują ;) Trzeba szukać i mieć szczęścia trochę i nic na szybko. Moim zdaniem za do 10 tys to będzie ulep albo zdarzy się okazja jak kogoś przydusi sytuacja.
Monterey 3.2 V6+LPG 97r. LTD BF AT 265 75 R16
Monterey 3.1 D 97r. LTD - sprzedany.
Jeep XJ 2,5 TD 99r. - Malatesta Kaiman 31x10,50 R15 + T-MAX EW-12500
Avatar użytkownika
pawel126
 
Posty: 564
Dołączył(a): 17 wrz 2009, 08:46
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości