Niepaskudne radio samochodowe

Niepaskudne radio samochodowe

Postprzez Jake » 30 maja 2020, 05:46

Jak w temacie. Poszukuje niepaskudnego radia samochodowego. 99% tego co mozna aktualnie kupic wyglada jak krzyzowka boomboxa z szafa grajaca z dodatkiem sztuki nowoczesnej i zdecydownie nie chcialbym miec tego w samochodzie.
W Trooperze mam Clariona FZ 102E. Jest doskonały. Pod kazdym wzgledem. Tylko ze wymiotło je z rynku na amen, zaden sklep w PL ich nie ma, na allegro/olx nie ma ani nowych ani uzywanych.
Moj kolejny typ to Continental CDD7418UB, jest lepsze specyfikacja i zakresem funkcji od Clariona, niestety ma zolte podswietelnie i wyswietlacz w pozytywie (ciemne litery), prefeuje pomaranczowy negatyw - ale powiedzmy, ze to detale. Duzym minusem jest niestety cena, która rzadko jest niższa niz 800-900zł. Troszeńke za duzo na moj budzet.
Blaupunkt Bremen SQR46 tez jest perfekcyjny, ale tutaj cena to juz kosmos totalny (1900zł).
Rozważałem starego kaseciaka, ale jednak niestety jestem troche rozpieszczony sluchaniem muzyki z USB czy mp3....
Moze ktos cos ma? Cos poleca? Wie o jakims radiu spoza powyzszej trojcy lub ma pojecia gdzie kupic wspomnianego Clariona?

W kanon paskudnosci wlicza sie miedzy innymi: migajacy wyswietlacz, kosmiczne guziki, kolorowy panel, skaczace animacje, blyszczace powierzchnie, etc etc. Jakakolwiek cecha z tej listy z miejsc wyklucza takie radio.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Niepaskudne radio samochodowe

Postprzez Legend » 30 maja 2020, 10:05

może poszukaj w necie pod hasłem "retro" ;-)

jak w końcu uruchomie RS-a 95 to dostanie radio 1DIN z wysuwanym wielkim ekranem, żeym mógł oglądać M jak miłośc w korku :D
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Niepaskudne radio samochodowe

Postprzez pocieszny » 30 maja 2020, 12:35

https://www.pioneer-car.eu/pl/pl/products/mvh-s510bt
podświetlenie dobierzesz pod podświetlenie deski, nie wygląda przesadnie paskudnie, zaleta pomijasz większość kabli pierdół masz normalnie kulturalnie działający zestaw głośnomówiący, spotyfy jutuba i co tam chcesz jeszcze ;)
działa fajnie z większością telefonów :)2
używam od 2 lat, zadowolonym
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Niepaskudne radio samochodowe

Postprzez Jake » 30 maja 2020, 15:25

Legend: juz probowalem, pod retro najczesciej znajduje takie z dwoma galkami jak do aut z lat 60/70. M jak milosc w korku brzmi jak cos bez czego nie moglbym zyc xD
pocieszny: Dzieki, ale jest okropne xD Ufo/kosmos i dramat, to jest dokladnie to co mi sie niepodoba we wspolczensych radiach.. Ja tam zadnych tubow, i tifajow nie potrzebuje, najwyzej muzyka z usb, albo gniazdko aux.

Za to wczoraj znalazlem swietne opcje 2DIN, Blaupunkt Palma 190BT. W Toyocie mam ramke 1DIN, ale fabryczne hifi bylo podwojne wiec powinno sie udac dokupic ramke 2din albo rozpilowac te co mam.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Niepaskudne radio samochodowe

Postprzez mcgiver » 30 maja 2020, 18:49

ja już dawno nie przywiazuję uwagi do takich bzdetów , ale żeby clariona stawiać wyżej niż pionierka? fuj :oops:
5 lat temu kupiłem nowego sony dsx-a40ui bez odtwarzacza płyt i nic więcei nie potrzebuję.
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Niepaskudne radio samochodowe

Postprzez Jake » 30 maja 2020, 19:18

Coz, kazdy ma swoje preferencje, dla mnie estetyka jest bardzo wazna. Napedy CD tez nie potrzebuje, audiofilskiej jakosci tez nie. Clarion z Troopera gra bardzo dobrze, a przede wszystkim wyglada rewelacyjnie :)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Niepaskudne radio samochodowe

Postprzez Legend » 30 maja 2020, 23:18

a można gdzieś znaleźć jakiś ranking firm typowo pod kątem samochodówki?

ja zawsze żaluje, że radio po 96 roku powędrowało na dół co praktycznie własnie uniemożliwia zastosowanie radia 1 din z wysuwanym wyśtwietlaczem w taki sposób aby z niego komfortowo korzystać. Dla mnie najwiekszą zaleta takiego rozwiązania jest mozliwość wyświetlania zawartości telefonu na ekranie, więc można odpalić mapy google na telefonie i się nawigować lub faktycznie oglądać co się tam chce.
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Niepaskudne radio samochodowe

Postprzez Jake » 31 maja 2020, 01:58

No widzisz, a dla mnie kieszenie na radia sa w nowej desce idealnie tam gdzie powinny byc - mam radio wyzej, a CB nizej i oba sa na wyciagniecie reki. Czesto opieram nadgarstek na dzwigni biegów i krece sobie gałką glosnosci albo przerzucam piosenki. Czysta ergonomia ;)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Niepaskudne radio samochodowe

Postprzez pocieszny » 31 maja 2020, 07:18

Legend napisał(a):a można gdzieś znaleźć jakiś ranking firm typowo pod kątem samochodówki?

ja zawsze żaluje, że radio po 96 roku powędrowało na dół co praktycznie własnie uniemożliwia zastosowanie radia 1 din z wysuwanym wyśtwietlaczem w taki sposób aby z niego komfortowo korzystać. Dla mnie najwiekszą zaleta takiego rozwiązania jest mozliwość wyświetlania zawartości telefonu na ekranie, więc można odpalić mapy google na telefonie i się nawigować lub faktycznie oglądać co się tam chce.

ale spokojnie kupujesz sobie radio z bluetuthem co odtwarza Ci dźwięk z tel a telefon i tak musisz mieć włączony z nawigacją, więc najprostszy uchwyt i masz go tam gdzie chcesz,
zresztą z tymi powielaniami ekranu to są same problemy, miałem takie radio i wróciłem do prostego rozwiązania, oszczędza kase i zwykle jest lepsze jakościowo w odtwarzaniu dźwięku, a tego w sumie od radia głównie oczekuje
teraz już nie ma małych telefonów, więc ta niewielka różnica w wyświetlaczu nie ma znaczenia, za to zwykle ma jakość i tu jest ogromna różnica tel teraz zwykle ma co najmniej 1080p jak nie 2,5k a te wyświetlacze w radiach (mówimy o takich poniżej 2000pln) mają zwykle koło 700x400 lub podobną, co nie jest dobrym kung fu ;) no i niestety opóźnienie, procesory w tych radyjkach są ciut przedpotopowe :)21
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Niepaskudne radio samochodowe

Postprzez Legend » 31 maja 2020, 18:43

W jeepie korzystam z tego, tyle przez kabel i działa świetnie, telefon leży między fotelami i spokój ja zaś lubię to rozwiązanie a taki bajer w starym aucie jest spoko. Naturalnie nie pasuje do tamtych lat, dlatego w jedenym z RSów zostawiam wszystko jak było - stare radio oryginalne radio, ale to inny temat bo to ma być praktycznie w pełni oryginalne auto.
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Niepaskudne radio samochodowe

Postprzez Jake » 05 cze 2020, 03:19

Na razie wrzucilem kaseciaka ktory zalegał mi gdzies w kącie garażu i udaje ze jest rok 91.
IMG_20200603_0107264.jpg
IMG_20200603_0107264.jpg (24.98 KiB) Przeglądane 7493 razy

Przynajmniej podswietlenie pasuje :lol:
Pomysł 2DIN upadł, za duzo kombinowania i srednio mi sie podoba wielkie radio, wiec nadal szukam.
Naprawde nie rozumiem czemu przestali produkowac tego Clariona, miał spore wziecie zwlaszcza u posiadaczy starszych mercedesów i BMW...
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Niepaskudne radio samochodowe

Postprzez Jake » 14 cze 2020, 15:05

Na ten moment przychylam sie zeby odlozyc troche kasy i kupic Continentala. Clarion bardziej mi pasuje wygladem, ale juz nigdzie ich nie ma, poza tym Continentla ma jednak kilka bajerów wiecej - bluetooth, przegladanie listy plikow na USB, CD/mp3, moze sluzyc za zestaw głośnomówiący...
1.jpg
1.jpg (21.65 KiB) Przeglądane 7274 razy

Trzeba bedzie go tylko troche podrasowac, bede chcial zrobic inwersje wyswietlacza i zmienic podswietlenie, zeby uzyskac taki efekt:
2.jpg
2.jpg (46.05 KiB) Przeglądane 7274 razy
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Niepaskudne radio samochodowe

Postprzez Jake » 30 wrz 2020, 02:22

Dorwałem na olx drugiego Clariona ;) Nie był tani, ale powiedzmy jeszcze akceptowalny cenowo.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa


Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron