Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez PiotrR » 13 cze 2022, 21:23

Witam. Szukam sprężyn +2'' nie utwardzanych.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez Jake » 13 cze 2022, 21:42

Nie ma czegos takiego. Sprezyna liftowa +2" ma te sama wysokosc co fabryczna tylko grubszy drut.
Mam u siebie te: https://janpol4x4.pl/zawieszenia-tereno ... -103e.html
Polecam, spisuja sie super. :)2
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez pocieszny » 14 cze 2022, 00:48

Jake napisał(a):Nie ma czegos takiego. Sprezyna liftowa +2" ma te sama wysokosc co fabryczna tylko grubszy drut.

ależ bzdury piiszesz :)21
to, że większość dystrybutorów takich nie oferuje, nie znaczy, że ich nie ma
w większości przypadków sprężyn liniowych przyznał bym Ci racje, ale większośc progresów i na prawde dobryc sprężyn liniowyh ma podobną grubość drutu (bo twardość nie tylko od grubości zależy) ale jest dużo dłuższa w stanie wolnym też
przykład prosty moje sprężyny +2 cale były w stanie wolnym dłuższe o 10 cm od fabrycznych, tak samo jak progresy z polspringu
BTW te z foty nie są progresywne tylko liniowe, tego samego producenta jest dostępny lift +2 na na rzeczywiście progresywnej spręzynie w stanie wolnym dłuższy o 7 cm i większej ilości zwojów
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez Jake » 14 cze 2022, 02:13

Ech, pocieszny... Teoria czy praktyka? Tak, istnieja takie sprezyny. Zadowolony? Tak jak moga istniec DOWOLNE inne sprezyny. Mozesz sobie nawinac sprezyny nawet i ze srebrnego bajorka albo drutu kolczastego jak masz ochote. Wiadomo ze na zamowienie mozna zrobic wzystko. Dluzsze? Krotsze? Czerwone? Zielone? Grube? Chude? Prosze bardzo. Jakie sobie wymarzysz. W ksztalcie stozka, walca albo nawet jajowate. Moga byc pocieniane, poszerzane, odchudzane itd. Mozesz tez spedzic tydzien liczac wspolczynniki sprezystosci i czytajac o klasach stali i sposobach hartowania. Zgoda. Ale w moim rozumieniu pytanie nie dotyczylo filozofii tylko motoryzacji.
Na rynku jest moze 10 firm liczacych sie robiacych akcesoria do liftu. Isuzu jest malo popularne, wiec z tego co wiem do Isuzu sprezyny moza kupic tylko od Dobinsona (sprawdzona jakosc, ale drozsze i dlugie terminy oczekiwania), Ironmana (imho kiepska jakosc + nawet nie wiem czy gdzies maja w handlu dostepne od reki), Lovelsa (ale zdaje sie wszedzie stany zerowe) albo EFS (rozsadna cena, jakos calkiem akceptowalna). Ja wole kupic, zaplacic, 3 dni pozniej zamontowac i pojechac w teren, a nie dzielic wlos na czworo. Kupilem EFSy bo trafilem na aukcje za 200 albo 300zl czyli za pol darmo. Zalozylem, tyl poszedl 2" w gore, mam pelny zakres pracy zawieszenia, auto sie krzyzuje, tyl nie dobija. Nie oczekuje od sprezyn nic wiecej. Zaparzac kawy i robic masazu stop jak dla mnie nie musza.

Na marginesie firma co produkuje customowe sprezyny nazywa sie POspring, https://www.pospring.pl/
a nie polspring. Jak sie przekomarzasz i mowisz ze pisze bzdury to przynajmniej sam nie pisz bzdur. :)21 :twisted: :lol:
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez pocieszny » 14 cze 2022, 08:24

na rynku jest bardzo wiele firm robiących dobre sprężyny, w PL zwykle nie ma być dobrze tylko tanio, dlatego zwykle kupuje się szpej za najmniejszą ilość pesos, nie mówię, że to źle, jeśli działa to jest wszytko ok
EFS akurat całkiem przyzwoita firma, sam mam sprężyny i resory tej firmy (jakość/cena resorów nie ma żadnej konkurencji w PL)
i nie mówimy tu o filozofii tylko realnie o motoryzacji, 90% ludzi kupi liniowe twarde sprężyny, bo są 100/200 tańsze od progresywnych,
dorzuć OME, FOX, Pedders, Koni, ORI (tu jest zwykle zespół tłumiący, zupełnie ina technologia niż klasyczne amortyzatory i sprężyny) większość tych firm ma zabawki droższe od przytoczonych przez Ciebie, jedynie chyba OME jest zbliżone cenowo do dobinsona, reszta sporo droższa, to że Ty nie oczekujesz od sprężyn nic więcej, nie znaczy, że reszta ludzkości ma podobne zapatrywania, wiele osób jeździ zupełnie inaczej, nie ma stałych obciążeń w aucie, ładuje się tylko na dalsze wyjazdy, dla nich liniowa sprężyna jest bez sensu, robi taczki z auta na pusto, albo na tarce nie da się jechać więcej niż 30km/h
plusem isuzu zawsze był jego IFS i ogólnie bardzo dobrze przemyślane zawieszenie (relatywnie bardzo wytrzymałe) miałem kilka zawieszeń i w Trooperze i w patrolu, i w jeepie teraz też w isuzu robiłem, nigdy na zawias nie czekałem dłużej niż 3-4 dni, nawet pospring uwinął się raz dwa, i przyznam, że były to jedne z lepszych sprężyn, jakie miałem :)2
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez PiotrR » 14 cze 2022, 22:02

Dzięki panowie :D .Gdybym zamawiał w pospringu to trzeba podać jakieś konkretne parametry.Czy wystarczy mar
ka auta i że chcę o 5cm więcej niż fabryka dała.
Montek służy mi już tylko do mielenia błota, więc zależy mi na maksymalnej pracy w terenie a nie na nośności.
Miałem sprężyny +200kg porażka w terenie na trasie pod obciążeniem 250-300kg zaczynał się jakiś komfort.
Ostatnio-na moje życzenie Miras założył mi fabryczne, jeździło się przyjemnie ale w terenie niewiele miały do powiedzenia.
Jedną połamałem więc wymiana konieczna.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez miras7 » 14 cze 2022, 22:45

Z tego co pamiętam to w Pospringu zamawiasz na zasadzie : wysyłasz swoją obecną i mówisz ile ma być wyżej i ile (ewentualnie) kg na + . Zadzwoń do nich i dopytaj: 618 48 06 24
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez s3Rnick » 16 cze 2022, 21:46

Mam oryginały z longa nie wytłuczone jak coś z 2002 roku :)21
s3Rnick
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17 sie 2021, 11:01

Re: Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez Legend » 17 cze 2022, 13:12

s3Rnick napisał(a):Mam oryginały z longa nie wytłuczone jak coś z 2002 roku :)21



a skąd wiesz? :D
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez pocieszny » 18 cze 2022, 22:13

w pospringu zamawiałem na zasadzie ilości zwojów i grubości druta przy progresywnej
tyle że miałem już sprężynę kumpla na wzór
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez s3Rnick » 02 lip 2022, 22:20

Legend napisał(a):
s3Rnick napisał(a):Mam oryginały z longa nie wytłuczone jak coś z 2002 roku :)21



a skąd wiesz? :D


Ale że oryginały czy że nie wytłuczone ?
;)

Obiecywałeś że tylko do kościoła i to wyłączenie jak była ładna pogoda...
Przed sprzedażą.
:)21
s3Rnick
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17 sie 2021, 11:01

Re: Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez Legend » 03 lip 2022, 00:23

nie pytałeś gdzie i jak daleko ten kościół....no i co czczę :)21
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez s3Rnick » 05 lip 2022, 08:53

Co czcisz to wiem :)21
Auto stało dość wysoko więc niewyklepane :P
s3Rnick
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17 sie 2021, 11:01

Re: Kupię sprężyny tylnego zawieszenia

Postprzez Legend » 05 lip 2022, 20:39

wygrałeś, sprężyny były super :)
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47


Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości