Wymienność części

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Wymienność części

Postprzez BisonBonasus » 12 paź 2011, 21:32

Proponuję otworzyć wątek z podpowiedziami, które części z młodszych wersji pasują do starszych i z dłuższych do krótszych, a które na pewno nie pasują. Jestem leśniczym i mój Montek służy mi w sposób przewidziany przez producenta. Powolutku w błocie, śniegu i po gałęziach, a szybko po czarnym w interesach, no i sporadycznie bardzo szybko w błocie, śniegu i po gałęziach. Czyli nic nie motam, ale czasem coś urwę. Ostatnio coś bujało, bujało, aż w końcu okazało się, że mam złamany stabilizator z tyłu. Wcześniej udało mi się złamać sprężynę. Zanim kupiłem sprężyny przekopałem się przez forum, żeby sprawdzić co do czego pasuje i kupiłem sprężyny z longa 98r. Dowiedziałem się, że większość części w Montkach i Troopkach jest wymienna, ale zawsze jest jakieś ale, np. nie wiem jak jest z tylnym stabilizatorem do RS'a 3.1 z 95. Spotyka się używane części z Anglików i Europejczyków, z wersji starszych i młodszych, z długich i krótkich, z Montków i Troopków. Mam nadzieję, że ktoś mi podpowie jak jest z tym stabilizatorem, a może przy okazji powstanie ciekawy wątek.
Montek RS 3.1 TD: 95r (ale w dobrym stanie ;))
BisonBonasus
 
Posty: 27
Dołączył(a): 04 gru 2010, 10:06

Re: Wymienność części

Postprzez Nahen/thor_ » 12 paź 2011, 22:59

Z założenia roczniki od92 do 2002 są w pełni zamienne mechanicznie Montek/Troop. mogą wyskoczyć jakieś cuda w przekombinowanych wersjach w elektryce czy elektronice ale jeżeli chodzi o elementy takie jak zawieszenie, stabilizatory, silniki, skrzynie biegów, blachy, klocki, itd to wszystko to samo. Aaa oryginalny grill z Opla nie przyjmie znaczka ISUZU idealnie ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymienność części

Postprzez croochy » 12 paź 2011, 23:39

niestety Nahenie mylisz się

swożeń wahacza górny 92-98 na 3 śruby, w nowszych na 4
Nie polemizuje z debilami
croochy
 
Posty: 1652
Dołączył(a): 03 gru 2009, 20:34
Lokalizacja: Cyców/Lublin

Re: Wymienność części

Postprzez Nahen/thor_ » 13 paź 2011, 00:59

Ok o tym zapomłem ale to chyba jedna z nielicznych części która się zmieniała chyba 3 razy bo w staruchach jeszcze jest chyba inny. Ale faktem jest, że od 92 do 98 czy to Montek czy Trooper będzie tak samo, no i 98-2002 tyż tak samo być powinno ;)
Generalnie chodziło mi o to, że w danym roczniku i modelu nie ma różnicy czy to Montek czy Troop
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymienność części

Postprzez BisonBonasus » 13 paź 2011, 15:50

OK, czy mam rozumieć, że stabilizator na , tył z longa będzie pasował do RS'a? Jakoś się dziwnie składa, że większość części na allegro pochodzi akurat z innej wersji i rocznika niż mój, a już na pewno dotyczy to części w znośnym stanie.
Montek RS 3.1 TD: 95r (ale w dobrym stanie ;))
BisonBonasus
 
Posty: 27
Dołączył(a): 04 gru 2010, 10:06

Re: Wymienność części

Postprzez Nahen/thor_ » 13 paź 2011, 20:32

Nie wiem nie dłubałem przy stabilizatorze, ale zaryzykuję, że to jedna z części która powinna pasować w dwóch kolejnych modelach/rocznikach czyli od 93 do 98 i od 98 do 2002. Ale niech się wypowie lepiej ktoś kto miał okazję to zweryfikować.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymienność części

Postprzez BisonBonasus » 05 gru 2011, 22:32

Wymieniłem. Drążek stabilizatora w RS jest zamienny bez względu na rocznik :)2
Montek RS 3.1 TD: 95r (ale w dobrym stanie ;))
BisonBonasus
 
Posty: 27
Dołączył(a): 04 gru 2010, 10:06


Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości