Problem z hamulcami

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Problem z hamulcami

Postprzez Jakub_G » 01 kwi 2012, 20:29

Witam. Problem polega na tym, że pierwszy impuls przy hamowaniu jest ok ale gdy wciskam hamulec po raz drugi pedał robi się twardy i spada moc hamulców do tego zapala się kontrolka. Dodam, że klocki zostały wymienione w zeszłym tygodniu a okładziny są w dobrym stanie. Nic nie cieknie, poziom płynu ok. Może to serwo ?
Jakub_G
 
Posty: 63
Dołączył(a): 10 lut 2012, 19:13
Lokalizacja: Pisz

Re: Problem z hamulcami

Postprzez krystian83r » 01 kwi 2012, 20:44

a silnik benzyna czy diesel ?
Może przewód od podciśnienia z serwa zaszedł nagarem przy kolektorze jak to benzyna.
Ja tak miałem w innym aucie.
Na serwisie chcieli mi pompę od ABSu wymieniać a mechanicy miejscowi nie wiedzieli co robić :)
Pozdrawiam
Krystian - Trooper 2.2 TD 1986 :)2

"Off Road to sztuka wyrzucania pieniędzy w błoto"
Avatar użytkownika
krystian83r
 
Posty: 176
Dołączył(a): 22 lut 2011, 21:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Problem z hamulcami

Postprzez PiotrR » 01 kwi 2012, 21:12

Witaj. Miałem takie same objawy po wymianie kloców. Dodatkowo ABS wariował a kontrolka nic nie pokazywała . Dopiero bardzo dokładne odpowietrzanie za pomocą urządzenia podciśnieniowego pomogło, BYŁO ZAPOWIETRZONE. :evil: Teoretycznie w trakcie wymiany klocków nie powinno się to zdarzyć. Sprawdź również czystość czujników ABS.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Problem z hamulcami

Postprzez Jakub_G » 01 kwi 2012, 21:35

Auto nie posiada ABS. Wymieniłem klocki bo myślałem, że to przez nie jest ten problem. Silnik diesel , jutro sprawdzę czy układ nie jest zapowietrzony bo wkrótce czeka mnie ponad 500 kilometrowa wycieczka na święta i wolałbym mieć sprawne na100% hamulce . Za sugestie dziękuję.
Jakub_G
 
Posty: 63
Dołączył(a): 10 lut 2012, 19:13
Lokalizacja: Pisz

Re: Problem z hamulcami

Postprzez Jakub_G » 04 kwi 2012, 22:28

Witam ponownie . W końcu udało mi się ustalić przyczynę problemu, była to nieszczelność przewodów podciśnieniowych ( THX krystian83r ) szybka wymiana i po problemie. Pozdrawiam .
Obrazek
Jakub_G
 
Posty: 63
Dołączył(a): 10 lut 2012, 19:13
Lokalizacja: Pisz

Re: Problem z hamulcami

Postprzez PiotrR » 04 kwi 2012, 22:42

Tak czysto to ja nawet w domu nie mam. :oops: Czym myjesz silnik. :?:
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Problem z hamulcami

Postprzez krystian83r » 04 kwi 2012, 23:01

Jakub_G napisał(a):Witam ponownie . ( THX krystian83r ) szybka wymiana i po problemie. Pozdrawiam .


Nie ma za co :)

Ja z tym problemem w Carismie męczyłem się prawie 2miesiące jeżdżąc od mechanika do mechanika.
Aż jeden podsunął temat że w tym wężyku od podciśnienia montuje się zawory zwrotne i mogą nawalić.
I tak okazało się że u mnie ten przewód przy kolektorze zaszedł nagarem z silnika (benzyna).

W trupku dieslu ten przewód idzie na tył pompy wspomagania ( nie wiem czy w każdym aucie).
Pozdrawiam
Krystian - Trooper 2.2 TD 1986 :)2

"Off Road to sztuka wyrzucania pieniędzy w błoto"
Avatar użytkownika
krystian83r
 
Posty: 176
Dołączył(a): 22 lut 2011, 21:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Problem z hamulcami

Postprzez Jakub_G » 05 kwi 2012, 08:09

:D nie myję ! Za każdym razem jak podnoszę maskę to przecieram szmatą ewentualne zabrudzenia i tyle .Jak jest czysto to wiadomo skąd cieknie :lol: :lol: Tak na marginesie to jakie powinno być napięcie ładowania akumulatora ? U mnie na wolnych obrotach jest około 14,6 a na wysokich nawet 16 V . Akumulator ma 3 lata i nie widać by coś złego z nim się działo.
Jakub_G
 
Posty: 63
Dołączył(a): 10 lut 2012, 19:13
Lokalizacja: Pisz

Re: Problem z hamulcami

Postprzez Piotrek-krk » 05 kwi 2012, 11:10

U mnie w vitarze było podobne ładowanie. Akumulator 70ah bodajże i wolne i wyższe obroty tak jak mówisz. Inne auta, ale chyba z ładowaniem powinno być w miarę podobnie. (czy nie?)
Tropek 2.6+gaz, 1991.
Avatar użytkownika
Piotrek-krk
 
Posty: 36
Dołączył(a): 25 sty 2012, 19:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z hamulcami

Postprzez wojtekkk » 06 maja 2012, 16:19

czy po zgaszeniu silnika powinno byc słychać jeszcze przez pare sekund syk uchodzącego powietrza z układu podciśnienia?????
pytam bo również zaistniał problem z hamownia-tzn nie domaga chwilami serwo-objawy podobne jak opisane wcześniej- zbiorniczek powietrza jest szczelny, przewody do serwa też, sprawdziłem też wszystkie (chyba) cieńkie przwody od układu ciśnieniowego-na elektrozaworach,egr,do turba,pompy,do układu podgrzewania zimowego silnika,trójniki-wydaje mi sie ze wszystko co można było.
nie zaczepiałem jeszcze zacisków-wydaje mi sie że to jednak problem uciekajacego powietrza,do tego momentu auto przy hamowaniu nurkowało wrecz przodem czyli zaciski powinny być ok.
po głowie chodzi mi jeszcze szczelność samego serwa ewentualnie któryś z zaworków
jakieś sugestie i pomysły---sprawa w miare pilna bo to jednak hamulce a i badania sie wczoraj skończyły a z takim układem nie wypada jechać
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie


Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron