Nowa Wykladzina podlogowa?

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Re: wygłuszenie i wymiana wykładziny

Postprzez pocieszny » 30 sty 2015, 12:07

na wyjazdy 3,2 lepsze
prostsze, i dużo oszczędniejsze :)2 niestety też starsze i zmęczone życiem :/
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez Jake » 11 maja 2018, 00:05

Moja wykladzina podlogowa przypomina cos pomiedzy stara brudna szmata, zaplesnialym dywanem a podartym kartonem na wysypisku smieci. A chociaz auto lekko nie ma, jest wiecznie ublocone i cale porysowane, to zalezy mi zeby srodek byl w miare czysty i mily i zebym nie brzydzil sie spac w bagazniku na wyjazdach. Na rynku wtornym z dostepnoscia uzywek jest powiedzmy tak sobie, a dostac ladna to juz cud. I zastanawiam sie w zwiazku z tym czy daloby sie nowa wystrugac we wlasnym zakresie.
Tylko to rodzi gradobicie pytan.
Jakiego materialu szukac, ile to kosztuje za mb, ile mb trzeba kupic, jak to wycinac, dopasowywac i czy oryginal jest gdzies giety/tloczony, na tyle fikusnie ze z plaskiego kawalka nie bedzie sie dalo tego odtworzyc? Ktos z Was mial jakies doswiadczenie w tym temacie?
Od razu mowie, ze wywalenie calkiem i zostawienie golej blachy, malowanie raptorem i inne typowo terenowe pomysly odpadaja. W srodku ma byc milo, wykladzina musi byc czysta i futrzata.
Ostatnio edytowano 12 maja 2018, 01:45 przez Jake, łącznie edytowano 1 raz
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Wykladzina podlogowa Monterey

Postprzez miras7 » 11 maja 2018, 09:12

Jak chyba widziałeś na fotce , którą Ci podesłałem wykładzina jest przetłoczona ( z wyjątkiem tej z bagażnika, tam tylko elementy z nadkoli są przetłoczone). Ale może ktoś wie jaki materiał użyć i jak go odpowiednio wyprofilować?
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Wykladzina podlogowa Monterey

Postprzez Jake » 11 maja 2018, 16:52

No wlasnie widzialem fotki, ale nie sa to szczegolnie duze przetloczenia, ot kilka centymetrow gore i w dol. Zastanawiam sie czy odpowiedni material nie bylbym na tyle elastyczny zeby dalo sie go (na przyklad na cieplo - opalarka), wyprofilowac do ksztaltow podlogi.
Po cichu licze ze ktos juz kiedys w jakims aucie tego probowal i ma jakies rady ;)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez Jake » 26 maja 2018, 11:57

Za przykladem kolegi z forum TLC, kupilem wczoraj 4mb (8m^2) wykladziny "samochodowej" w Castoramie. Jest podgumowana, lekko sztywna, na tyle ze nie powinna sie podwijac, ale da sie ksztaltowac. Od wierzchu mily, czarny welurek. W przyszly weekend bede walczyl z wymiana ;)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez kmatuk » 11 cze 2018, 12:46

I jak wyszło ?
kmatuk
 
Posty: 10
Dołączył(a): 07 gru 2017, 10:09

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez Jake » 11 cze 2018, 23:16

kmatuk napisał(a):I jak wyszło ?

Wyszlo niezle, ale niestety nie idealnie.
Generalnie jak ze wszystkim, gdybym robil to po raz drugi, to wyszlo by dwa razy lepiej.
W porownaniu do starej wykladziny, ktora z przodu juz praktycznie nie byla nigdzie zamocowana i sie zawijala, byla az czarna od brudu a pod pedalami miala przetarcia na wylot jest bajecznie. Ale sa pewne minusy, zarowna takie jakich dalo sie uniknac (np. z tylu pod kanapa, mimo, ze nowa wykladzine docinalem na podstawie starej, wyszlo 1cm za krotko i brzeg nie wchodzi pod listwe progowa, niby nie przeszkadza, niby nie widac, ale drazni mnie to), jak i minusy ktore sa nie do unikniecia, biorac pod uwage ze podloga w aucie nie jest plaska, a nowa wykladzina nie posiada przetloczen. Na przednich nadkolach (pod nogami kierowcy i pasazera) musialem zrobic po jednym nacieciu i wystarczylo by sie ladnie ukladala. Z tylu musialem zrobic po jednym nacieciu z boku pod kanapa i niby pasuje, ale nie jest idealnie. Z tylu na tunelu srodkowym czyli pod nogami 5 pasazera wykladzina nie przylega idealnie do ksztaltu tunelu. Nie widac tego, ale gdy nacisnac reka, to czuc ze odstaje. Tymczasowo zostawilem tez ori wykladzine na tylnych nadkolach bo nie daloby sie zrobic tego ladnie sztywna wykladzina, ale docelowo cos musze wykombinowac, bo stara jest szara, a nowa czarna i wyglada to niesestetycznie.
Przydalaby sie do tego taka wykladzina jak w linku ponizej.
https://www.youtube.com/watch?v=k3z8zrtaUEI

Jak chcesz to moge jutro zrobic troche zdjec jak to wyglada. Mam sporo zdjec zrobionych z procesu docinania i demontazu starej, ale potem calkiem zatracilem sie w docinaniu i ukladaniu, zeby zdazyc przed zmrokiem i nie zrobilem zadnych zdjec efektu koncowego.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez kmatuk » 24 sie 2018, 12:35

Przepraszam, przegapiłem Twoją odpowiedź, chętnie obejrzę fotki. Dzięki piękne.
Ze swojego wyciągnąłem stare wykładziny bo śmierdziały i czyszczę właśnie podłogę z pozostałości "smoły".
kmatuk
 
Posty: 10
Dołączył(a): 07 gru 2017, 10:09

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez Jake » 31 paź 2018, 05:16

Troche mi zeszło, ale obiecałem, to wrzucam. Zdjec nie ma jakos bardzo duzo, nie zrobilem niestety typowego zestawienia przed/po, ale mysle ze zdjecia oddaja sens wymiany, zarys tego jak to robilem i efekt koncowy. W razie jakichs pytan - smiało pisz. Album ze zdjeciami ponizej:
https://imgur.com/a/hlXtVZG
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez FrogBig » 07 lis 2018, 14:23

Wykładzina wygląda świetnie, oby się długo trzymała.
FrogBig
 
Posty: 16
Dołączył(a): 07 wrz 2018, 08:49

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez Jake » 07 lis 2018, 14:32

Wyszło pare niedoróbek, tu jest za krótko, tama krzywo dociete, no coz, bywa, gdybym robił to drugi raz to by wyszło lepiej :D Ale stara wykladzina byla w strzepach i ciezko bylo uzywac jej jako wiarygodnej miary to raz, a dwa mimo wszystko ona ma przetloczenia. Taka cieta z rolki z metra jest zupełnie płaska i ciezko ja idealnie powykladac, trzeba robic gdzieniegdzie nacięcia i zakładki.
Sa typy wykladziny elastycznej ktora mozna naciagac. Nienadaje sie na podloge bo jest delikatna, ale na nadkola, na pionowe i skone powierzchnie jak znalazl. Ale nie widzialem jej w PL dostepnej.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez pocieszny » 07 lis 2018, 17:05

Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Nowa Wykladzina podlogowa?

Postprzez Jake » 08 cze 2021, 23:20

Jak ja kocham po raz drugi robic to samo... :evil:
Czarna wykladzina "z metra" ktora położyłem jakies 2.5 roku temu jak juz pisalem zostala zakatowana przez osobniki pewne, podczas "remontu" blacharskiego. Nie wdajac sie w szczegoly, olej, smar, pył, rdza, pleśń i inne rzeczy ktore nie lacza mi sie z polozeniem na tym śpiworka... ogolnie FUBAR (dla niewtajemniczonych: fucked up beyond all repair). Ori wykladzina w nowej budzie była jeszcze nędzniejsza niz ta ze starej, wiec trzeba bylo cos wykombinowac. Albo jeszce raz kupic 4 metry biezace dywanu z Castoramy i kombinowac albo poszukac ladnej fabrycznej. Ta cieta z metra byla o tyle fajne, ze czysta, swieza i czarna (lubie ciemne wnetrze auta), ale niestety nie dalo sie jej uformowac idealnie do ksztaltu podlogi bo podloga ma krzywizny w dwoch osiach na raz, dostanie ladnej fabrycznej ktora bylaby do kupienia graniczy z cudem, ale auto ze szrotu w Stalowej Woli okazalo sie doskonale - srodek mialo czysty, niewytarty i rokujaco. Jedynie dywanik w nogach pasazera mial zielony nalot bo przez niedomknieta szybe lalo sie do srodka. Za dywanik z calego auta zaplacilem całe szalone...30zł.
Mialem juz wprawe w praniu tapicerki bo rok temu robilem kompletne odszczurzanie toyoty, wiec dzis odkurzacz pioracy poszedl w ruch i efekty widac ponizej:
carpet2.jpg
carpet2.jpg (71.25 KiB) Przeglądane 8342 razy

carpet1.jpg
carpet1.jpg (97.93 KiB) Przeglądane 8342 razy

Wyszło naprawde dobrze, nawet zielony syfek sprał sie w 100%. Dywan na spod bagaznika jak widac jest nieoryginalny, (bo ten w Trooperze ze szrotu miała dziury od mocowania butli), ale jest czysty i nawet relatywnie pasuje kolorem, wiec na razie tak zostaje.

W ogole uswiadomilem sobie dzis pewien absurd...to jest druga buda w tym aucie i ... czwarta wykladzina. Miejmy nadzieje, ze ostatnia. Naprawde nienawidze musiec robic tego samego wiecej niz raz...
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Poprzednia strona

Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron