Custom przedniego napędu

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Custom przedniego napędu

Postprzez DeluxeOFF » 17 paź 2018, 20:00

Witam szanowne itd :D
Panowie taka sprawa.
Przy wymianie przegubów zew. okazało się, że konieczne są również do wymiany wewnętrzne ponieważ kule już tak mocno wyrobiły bieżnie w koszyku, że zaczyna się przycinać. Sprawa następna to kiepskie( według mnie) przeguby zew. Parzyłem po internetach to kupienie przegubów wew. to jakiś cholerny cud :evil:
Chce jakoś przerobić ten przedni napęd, żeby przy mt 33x12,5 co chwila nie musieć grzebać przy tych nieszczęsnych przegubach :(
Macie jakieś pomysły w jaki sposób wzmocnić ten przód, może jakiś custom od pajero albo innych aut, jakieś mocniejsze rozwiązanie, kombinował już ktoś coś w tym temacie?
Np. kolega UFFmonterey wiem, że jeździł na 33x12,5 i to z blokadą z przodu co mi w głowie się nie mieści, coś tam musiało być kombinowane...

Coś chłopaki pomóżcie bo nie bede co rajd wydawał kolejnych grubych setek na remont przodu :oops: :oops:

auto 97 rok, między lift, frezy na przegubie zew. 17/33. Nie chce wrzucać mostów od parcha bo to nie metoda według mnie, przynajmniej nie na moją kieszeń póki co :D

Pzdr :)2
3.1 LTD Sport Wagon :lol:
DeluxeOFF
 
Posty: 147
Dołączył(a): 17 wrz 2013, 13:49
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Custom przedniego napędu

Postprzez pocieszny » 18 paź 2018, 17:10

Jeżdżę na 33x12 MT z modyfikacji to pozostawienie seryjnych nastaw przedniego zawiasu, czyli lift budy zamiast kręcenia drążków, od 9 lat noc się nie dzieje :) blokady co prawda nie mam ale auto wykorzystuje zgodnie przeznaczeniem
Monterey ma jeden z najmocniejszych seryjnych zawiasów przednich dostępnych seryjnie, żadnym litry ani toyota tego nie poprawia, wymiana na sztywny most może coś pomóc
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Custom przedniego napędu

Postprzez mcgiver » 19 paź 2018, 12:56

a co sie dzieje z tymi przegubami pękają kielichy czy wielokliny ?
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Custom przedniego napędu

Postprzez Jake » 19 paź 2018, 14:54

Ja mam 2" liftu, ale manualne sprzegielka, wiec przeguby wiecej stoja niz sie kreca. Wiem, ze czesto praktykowanym sposobem na przywrócenie standardowych katow pracy jest obnizenie przedniego mostu na mocowaniach.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Custom przedniego napędu

Postprzez PiotrR » 19 paź 2018, 22:11

Most mam obniżony o 4cm lift 5cm MT 32,przeguby stoją idealnie prosto .I tak mielę je przy każdym ambitniejszym wypadzie w teren. Głównie zewnętrzne ale wewnętrzny kielich wymieniałem już dwa razy. Zewnętrznych nie liczę w zasadzie tak często jak tankowanie. :evil:
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM


Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości