Problem, parę pytań,Monterey B 3.0 Dti

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Problem, parę pytań,Monterey B 3.0 Dti

Postprzez tomik » 29 paź 2009, 14:37

Witam

Przejzałem całe forum i nic nie znalazłem.
Mam taki problem mianowicie mruga mi kontrolka napędu (Mont B 3.0 DTI)zeby było ciekawiej naped się załącza( przy włączonym przestaje migć i się świeci czyli wszystko ok) i rozłącza bez problemów, wszystko działa a kontrolka miga :)16 .Elerktryk sprawdzał wszytkie czujniki i były ok.Poradzcie co ztym fantem zrobić ,może jakiś dobry warsztat w krakowie lub okolicy.
Albo skąd zdobyć schemat elektryczny aby elektryk miał jakieś rozeznanie.
Drugi problem to kontrolka ''check engine'' czasami mruga ,zapali się na dłużej, po podłączeniu tech oplowski wskazał na potencjometr przepustnicy ,wymieniłem i dalej to samo , myslę że problem moze byc gdzie indziej :)16 .Może jest w Krakowie lub okolicy ktoś ,kto zna się na tym aucie i potrafi zdiagnozować problem :?: .
Wiem że jest Wrocław ale to jak nic blizej się nie znajdzie
tomik
 

Re: Problem, parę pytań,Monterey B 3.0 Dti

Postprzez kojan » 29 paź 2009, 17:53

Mieszkam w Gdańsku ale "mój" mechanik ma warsztat w Krakowie przy ul Prandoty 8/6.Byłem u niego zaraz po zakupie Troopka i na moje to "Lolek"(dla znajomych)ma obcykane te autka do bólu.Siłą rzeczy nie jeżdżę często do Krakowa, ale korzystam z konsultacji telefonicznie.Polecam :)
ISUZU TROOPER 3.0 DTi 2000r automat
Avatar użytkownika
kojan
 
Posty: 67
Dołączył(a): 22 wrz 2009, 11:10
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem, parę pytań,Monterey B 3.0 Dti

Postprzez tomik » 29 paź 2009, 21:44

Dzięki może telefon, łatwiej zadzwonić i się umówic.
tomik
 

Re: Problem, parę pytań,Monterey B 3.0 Dti

Postprzez kojan » 29 paź 2009, 22:43

Nie wiem czy to nie będzie kryptoreklamą :?: :P Numer 604823830.W zeszłym tygodniu miałem problem z dodzwonieniem sie do Lolka,więc myślę że może być "wyjechany".W każdym razie, dla mnie Lolek to guru w temacie Trooper.W Trójmieście nie znalazłem dotychczas takiego fachury co by stwierdził, na dzień dobry, że zna ten model :(
ISUZU TROOPER 3.0 DTi 2000r automat
Avatar użytkownika
kojan
 
Posty: 67
Dołączył(a): 22 wrz 2009, 11:10
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem, parę pytań,Monterey B 3.0 Dti

Postprzez Nahen/thor_ » 30 paź 2009, 18:30

Ja tam kilku znam ;) Każdy z nich jak usłyszał "trooper 3.0 dti" od razu powiedział znam i nie dotykam ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem, parę pytań,Monterey B 3.0 Dti

Postprzez kojan » 30 paź 2009, 20:57

Nahen/thor, jesteś wybrzeżowym odkrywcą.Najpierw ty przecierasz szlaki do mechaników,za tobą reszta trooperowców :lol:
ISUZU TROOPER 3.0 DTi 2000r automat
Avatar użytkownika
kojan
 
Posty: 67
Dołączył(a): 22 wrz 2009, 11:10
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem, parę pytań,Monterey B 3.0 Dti

Postprzez tomik » 01 lis 2009, 20:16

No i to jest problem :twisted:
tomik
 

Re: Problem, parę pytań,Monterey B 3.0 Dti

Postprzez jedrula » 02 lis 2009, 19:34

miałem ten sam problem co opisujesz mianowicie napęd przedni działał bez zarzutu ale migała kontrolka po wyłączeniu napędu.
pewien serwis ( nie wymieniam nazwy bo ich nie polecam bo mi popsuli auto za moje pieniądze ale akurat to naprawili) wymienili mi zawory elektropneumatyczne znajdujące sie w przednim moście koszt 450 zł ale myśle ze jak by tam w tych zaworach pogrzebał to by je uruchomił. rada na przyszłość napęd przedni jest po to aby go co jakiś czas uzywać bo to moglo spowodować awarie .w razie problemów moge przesłać zdjęcie tego zaworu
jedrula
 
Posty: 154
Dołączył(a): 01 paź 2009, 06:01

Re: Problem, parę pytań,Monterey B 3.0 Dti

Postprzez tomik » 03 lis 2009, 00:18

Elektryk ponoć sprawdzał wszystko pod spodem i mówił że jest ok.
Spróbuję jeszcze podjechać do innego niech zobaczy.
tomik
 


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron