przybywający płyn w chłodnicy

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

przybywający płyn w chłodnicy

Postprzez Gregolas » 02 wrz 2012, 14:11

zauważyłem wzrost płynu w chłodnicy i naczynku wyrównawczym. W płynie stwierdziłem najprawdopodobniej ropę. Co może by przyczyną takiego stanu. Najprawdopodobniej nie jest to wina uszczelki pod głowicą, auto zachowuje się normalnie i nie ma wzrostu ciśnienia w chłodnicy.....
Czy winne mogą by osławione obsady wtrysków ??
Oleju nie przybyło (wymieniony ok 2 tygodnie temu).
Gregolas
 
Posty: 42
Dołączył(a): 24 paź 2011, 15:27
Lokalizacja: Siedlce

Re: przybywający płyn w chłodnicy

Postprzez ZacAnaheim » 02 wrz 2012, 14:49

Miałem podobny objaw w Mondeo TD , winna była pompa która gdzieś lała do silnika , zauważyłem usterkę przez przypadek. Regeneracja pompy pomogła.
ZacAnaheim
 

Re: przybywający płyn w chłodnicy

Postprzez kalex » 03 wrz 2012, 09:49

Boże widzisz i nie grzmisz :( Mondeo :? . Kolego pierwsza sprawa obsady wtrysków ,wymieniasz płuczesz układ i patrzysz, później głowica jak coś. Obsady powinno sie wymieniać co 100 tyś .
Czym prędzej pozbądz się płynu z ropą z układu ,bo szlag trafi ci po kolei wszystko co gumowe. Walnie ci nagrzewnica i wiele innych rzeczy. Jak już uporasz się z obsdami , wymień sobie termostat bo pewnie go rozpuściło.
kalex
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 lis 2009, 15:01

Re: przybywający płyn w chłodnicy

Postprzez ZacAnaheim » 03 wrz 2012, 14:21

Boże widzisz i nie grzmisz :( Mondeo :?


no tragedia , ale czasami jeździ sie samochodami z dupiatymi silnikami czyt. ENDURA.
ZacAnaheim
 

Re: przybywający płyn w chłodnicy

Postprzez Gregolas » 12 wrz 2012, 18:39

Coś mi się widzi że bez "delty" się nie obędzie :( ma może któryś z kolegów numer telefonu ??
Gregolas
 
Posty: 42
Dołączył(a): 24 paź 2011, 15:27
Lokalizacja: Siedlce

Re: przybywający płyn w chłodnicy

Postprzez kalex » 12 wrz 2012, 22:39

kalex
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 lis 2009, 15:01


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości