Tuleje przedniego stabilizatora.

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Tuleje przedniego stabilizatora.

Postprzez kugel » 30 paź 2012, 01:10

Żywot moich tulei przedniego stabilizatora dobiegł końca . Czy ktoś z Was wymieniał na nowe ? Z racji , że mój Troopek ma u mnie dożywocie za nienaganną służbę , chcę wymienić na poliuretany i tu pytanie. Czy tuleje od Froty B będą pasowały do Troopa ? Niestety nie mam obecnie możliwości sprawdzenia , a jedyne , jakie są dostępne od ręki , to właśnie te .

Pozdro.
kugel
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: Tuleje przedniego stabilizatora.

Postprzez pocieszny » 30 paź 2012, 10:08

od Froty B powinny pasować, DRM ma też w zestawach do Montereya/Troopera więc jak zadzwonisz to pewnie będą mieć też osobno :)2
zauważ że poliuretan jest sztywniejszy niż guma a w stabilizatorze będzie miało to wpływ na prace
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3897
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Tuleje przedniego stabilizatora.

Postprzez kugel » 30 paź 2012, 11:53

Masz racje , ale w Deuterze w Olkuszu jest możliwe zamówić dowolną twardość poliuretanu . Właśnie u nich są od ręki tuleje do Froty i chyba w oryginalnej twardości .
Myślę o poliuretanie , bo ostatnio straciłem zaufanie do wyrobów z gumopodobnego gówna , jakie oferuje masz rynek motoryzacyjny . Trzy miechy temu wymieniłem kaptury na przegubach przednich , a wczoraj przy okazji wymiany oleju zauważyłem , ze już ch... je strzelił :evil: . Ciekawe jak długo śmigam z otwartymi przegubami :?: :evil: .
Mniej więcej w tym samym czasie wymieniłem żonie tylne amorki w SantaFe .W komplecie nie było gumowych osłon , wiec dokupiłem . Dzisiaj rano sprawdziłem .... :o , pewnie na dniach spadną .
Brat robił u nich poliuretany do blazera jakieś dwa lata temu i wszystko jest :)2 . Ceny też nie z komina .

Pozdro.
Kugel
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: Tuleje przedniego stabilizatora.

Postprzez pocieszny » 30 paź 2012, 12:32

tuleje w patrolu nie wytrzymują całego sezonu :)3
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3897
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Tuleje przedniego stabilizatora.

Postprzez PiotrR » 30 paź 2012, 22:01

Co do wyrobów z Olkusza to mam o nich nie najlepsze zdanie. Doświadczenia własne i kilku znajomych uprawiających sport samochodowy.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Tuleje przedniego stabilizatora.

Postprzez kugel » 30 paź 2012, 23:14

Sporty samochodowe , to wymagająca dziedzina i tu żadne oryginały nie zdają egzaminu .Rzeczy , które w sprzęcie użytkowym wytrzymują dożywotnio , w sportach samochodowych nie wytrzymują kółka ;) .
Dzięki za uwagi dotyczące Olkusza , nie miałem z nimi do czynienia , znam jedynie opinie brata . Robił u nich elementy zawieszenia do Blazera i jest zadowolony wyszło duuuużo taniej niż kupno oryginałów i jak na razie przez 2 lata wszystko jest ok.

Chyba poszukam oryginałów od Froty B...

Pozdro.
Kugel
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: Tuleje przedniego stabilizatora.

Postprzez Hezuz » 31 paź 2012, 00:17

W OLKUSZU SA TRZY WYTWORNIE , JA BYM POLECIŁ TE
MAM TO U SIEBIE - WŁASCIWIE TO JUZ PONAD ROK - TYLKO UZYTKOWANE MAŁO :?
Obrazek


ZNAM , A PIOTR R , WIDZIAŁ W AKCJI , ZMOTE NA TYCH POLIBUSZACH I NIKT NIE NARZEKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Hezuz
 
Posty: 496
Dołączył(a): 26 maja 2011, 23:36
Lokalizacja: warszawa

Re: Tuleje przedniego stabilizatora.

Postprzez miras7 » 31 paź 2012, 08:47

Również śmiało mogę polecić właśnie Elast-Pol. Od kilku lat ich używam i się nie zawiodłem. Poza tym można się z nimi dogadać, jakie elementy potrzebujesz, nie muszą być całe komplety. Ostatnio pytałem o cenę do Monterey i była dość atrakcyjna w porównaniu do konkurencji (50% ceny allegrowych :)21 )
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1784
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Tuleje przedniego stabilizatora.

Postprzez PiotrR » 31 paź 2012, 10:25

Nie wiedziałem, że są tam trzy wytwórnie.Te, o których ci opowiadałem pochodziły z Olkusza, ale, od kogo to za jakiś czas mogę się dowiedzieć.
PS. Masz więcej zdjęć.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości