Opel Monterey nie odpala

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Opel Monterey nie odpala

Postprzez Grupa Silny » 15 paź 2016, 16:01

Witam jestem tu po raz pierwszy wiec proszę o wyrozumiałość. Pacjent to Opel Monterey 3.0Dti auto po rozładowaniu akumulatorów przestało odpalać. Po diagnostyce komputerowej zero błędów zarówno w sterowniku silnika jak i w immobilizerze. Ciśnienie oleju podczas próby odpalenia rośnie czujnik położenia wału ok kontrolka o silnika świeci stałym światłem a anti-tift gaśnie. Brak mi pomysłu na odpalenie auta.
Grupa Silny
 

Re: Opel Monterey nie odpala

Postprzez freefly » 16 paź 2016, 13:32

Jeśli była diagnostyka zrobiona, to jakie były wartości parametrów niezbędnych do rozruchu tego silnika: status zapłonu, rzeczywiste ciśnienie na listwie olejowej, pożądane ciśnienie na listwie olejowej, pozycja zaworu regulacji ciśnienia na pompie wysokiego ciśnienia, status wtryskiwaczy, świec żarowych, ilość obrotów silnika podczas rozruchu ? Czy były różnice między temperaturą z czujnika temperatury płynu chłodzącego i temperaturą z czujnika temp. powietrza dolotowego ? Czy olej napędowy wypływa z adaptera powrotnego paliwa z tyłu głowicy.
Przy przepalonym bezpieczniku świateł stopu, padniętym czujniku obrotów wałków rozrządu silnik również nie uruchomi się.
3.0 2000r.
freefly
 
Posty: 675
Dołączył(a): 18 paź 2009, 17:37
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości