Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez krystian83r » 02 cze 2011, 21:26

Powinno udać Ci się bez większych problemów.
Kolega miał kilka podobnych akcji i za każdym razem mu się to udało.
Dodam że prawie zawsze do podnoszenia budy używał Hi-Lifta nie uszkadzając przy tum budy.

Ja mam podobny problem z ramą i powiem tyle że w przyszłym tygodniu zdejmuję budę i łatam całą ramę dookoła bo jeszcze trochę i będę Trupcia używał jako kurnika a nie auta :lol:

Pozdrawiam i powodzenia :)2
Pozdrawiam
Krystian - Trooper 2.2 TD 1986 :)2

"Off Road to sztuka wyrzucania pieniędzy w błoto"
Avatar użytkownika
krystian83r
 
Posty: 176
Dołączył(a): 22 lut 2011, 21:31
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez peterek66 » 02 cze 2011, 23:22

Nahen/thor_ napisał(a): Swoją drogą porobiłbyś zdjęcia i wrzucił jak ta rama wygląda.

Ta... 8-)
Wiesz Nahen/thor, chyba lepiej by było jak bym za to się nie brał.... :cry: Im dalej w las tym więcej rdzy. Teraz już wiem, że po za zgniłą ramą mam również lub nie mam zderzaka, belki poprzecznej a mam za to od cholery pourywanych śrub. Już wiem że nie wyrobię się w te cztery dni a samochód potrzebny trochę i to mnie najbardziej wkurza. Zdjęcia robię i na spokojnie po wszystkim wkleję i opiszę ku przestrodze innym, by bacznie oglądali furę zanim ją kupią :geek:
BYŁ: Montek 3.2 V6 1992 Obrazek Obrazek
JEST Citroen ZX Aura 1.9 TD i zapierdala jak należy :twisted:
peterek66
 
Posty: 811
Dołączył(a): 18 gru 2010, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez peterek66 » 02 cze 2011, 23:24

krystian83r napisał(a):
Pozdrawiam i powodzenia :)2

Dzięki, przyda się :)2
BYŁ: Montek 3.2 V6 1992 Obrazek Obrazek
JEST Citroen ZX Aura 1.9 TD i zapierdala jak należy :twisted:
peterek66
 
Posty: 811
Dołączył(a): 18 gru 2010, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Nahen/thor_ » 03 cze 2011, 00:05

Nie łam się, lepiej raz na jakiś czas pomęczyć się dzień czy kilka dłużej ale mieć wszystko zrobione porządnie niż tak jak ja do tej pory z doskoku na szybko tu szpachel tam farba i co 3 miechy od nowa tyle, że coraz większe powierzchnie... Niestety na porządny remont ze zdjeciem budy przyjdzie mi poczekać jeszcze pewnie trochę a szkoda...

Inna sprawa, żę akurat ten "nowy" 2001 nie wymaga jeszcze zadnych tego typu prac ;) Ale staruszek powoli zaczyna piszczeć z bólu przy każdym ruchu...
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez pocieszny » 03 cze 2011, 07:36

jeśli chodzi o tył ramy.....
kup drugą zrób na cacy i podmień, jeśli będziesz rzeźbił starą nikt gwarancji nie da że nie padnie chwile po naprawie kawałek dalej z przodu,
mam ten sam problem co ty, i powiem tak, to nie jest tylko sprawa tylnego kawałka ramy, bo jak tam zgniło to tak samo masz szczątkowe mocowania budy z ramą (wszystkie gniją na potęgę), do tego wykręcając mocowania z tyłu na 90% urwiesz śruby,
tak czy siak dobrze jest wymienić poduchy buda/rama przewody hamulcowe i paliwowe
a teraz troche lepszych wieści, rama pasuje w zasadzie od każdego troopa/montka o tej samej długości, mocowania silnika są identyczne w każdym, w nowszych (po 98) jest mocowanie belki skrzyni biegów w innym miejscu (da się to prosto ogarnąć przedłużając łapy) mocowania inne przy ramie są identyczne :)21 :)2

cena?? różnie w zależności od ramy jaką kupisz, i czy przekłądać będziesz sam ;) ale i naprawa dobrze zrobiona i wymiana to koszt w granicach 4000, do naprawy też wypada wyjąć ramę bo takie glucenie na aucie niestety nie jest najlepsze
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3895
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez mariusz_nasz » 03 cze 2011, 17:22

Ja już regenerowałem swoją ramę z pozytywnym skutkiem. Ze zdjęciem budy nie ma problemu. Jeżeli chodzi o naprawę ramy to blacha, spawarka i trochę zapału. Ja mam ramę z 88 roku i była w okropnym stanie, jak ostukałem ją z rdzy okazało się że muszę część ramy wyciąć i wstawić nowy profil. Nie mam żadnych problemów jak się robi z głową to można praktycznie mieć tak samo mocną ramę jak nowa z fabryki. Ja walczyłem 10 dni z ramą. Przespawałem nawet mocowania budy oraz resorów (trzeba tylko pamiętać wcześniej wszystko pomierzyć i zapisać).
Obrazek
Obrazek
Mariusz : Opel Monterey 1993r 3,2 v6 / 35x12,50 / dragonwinch 14000
Avatar użytkownika
mariusz_nasz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 23 lut 2011, 19:51
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez peterek66 » 03 cze 2011, 20:47

Ta... 8-)
Dzięki Mariusz za wsparcie i pozytywne wibracje :)2 Ja miałem dzisiaj spadek formy (emocjonalnej), bo dobił mnie ogrom prac jakie mam do wykonania, czyli ruszysz jedno znajdujesz trzy następne do zrobienia. Oczywiście można by olać i zająć się tym, na co się nastawiliśmy ale jak już masz rozbabrany samochód to szkoda nie zrobić. Mam cholerny problem ze zdjęciem baku (przy nie podniesionej budzie), wydaje się to a wykonalne. Śruby z lewej strony, patrząc od tyłu autka, jakoś poszły ale z prawej nie ma nakrętek od dołu tylko są zgrzane z bakiem kwadraty i kręcić trzeba od góry, a tam ni cholery nie ma miejsca na nic , nie wspominając o jakimkolwiek kluczu :twisted: . Wziąłem się więc za odkręcanie budy, podniosą ją na jakieś 40 centów i może wtedy dostanę się do tych cholernych śrub. Walczę jak dziki Obrazek bo tak jak tylne szpilki od budy, o których przestrzegał mnie Pocieszny, poszły bez najmniejszego problemu tak pozostałe zaczęły się kręcić i muszę wszystkie bebech w środku rozbierać żeby dostać się do łbów... .
Ale nie ma rzeczy niemożliwych do roboty bo hrabia Monti chce jeździć Obrazek
Jak skończę to opiszę i zdjątka powklejam
BYŁ: Montek 3.2 V6 1992 Obrazek Obrazek
JEST Citroen ZX Aura 1.9 TD i zapierdala jak należy :twisted:
peterek66
 
Posty: 811
Dołączył(a): 18 gru 2010, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez skiczu » 03 cze 2011, 23:02

Powodzonka... Ja mam cały silnik w częściach i muszę go poskładać :shock: ... tak, że wiem co czujesz :)
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez peterek66 » 16 cze 2011, 03:37

Ta... 8-)

No i zrobione, dupa hrabiego Montiego uratowana/połatana. Na razie żyję zlotem i czekam na felgi Dotz`a. Po zlocie opiszę i zamieszczę zdjątka z mojej nierównej, acz wygranej, walki z ramą i nie tylko. Powiem tyle: BYŁO CIEKAWIE I ZAJEBIŚCIE TRUDNO.
BYŁ: Montek 3.2 V6 1992 Obrazek Obrazek
JEST Citroen ZX Aura 1.9 TD i zapierdala jak należy :twisted:
peterek66
 
Posty: 811
Dołączył(a): 18 gru 2010, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron