Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Postprzez Zycho » 15 lut 2011, 21:51

Czy ktoś z użytkowników wie jak się pozbyć tego dziadostwa ?? Wkurza mnie już to ciągłe wycie i miganie kierunkami... Czy ktoś z użytkowników odcinał to raz na dobre ?? Mam wrażenie że problem jest z czujnikami przy wkładkach przy drzwiach, szczególnie jak jest zimno...
Taki sobie zielony traktorek - Opel Monterey 3.0 DTI '99
Zycho
 
Posty: 20
Dołączył(a): 04 sie 2009, 19:19

Re: Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Postprzez uff » 15 lut 2011, 21:55

Prawdopodobnie jest to gdzieś pod fotelem kierowcy (tak napisali mi na hiszpańskim forum), sam do teraz nie wiem gdzie to dokładnie się znajduje.
OPEL Monterey Extremalna Wyprawówka
http://www.youtube.com/user/UFFmonterey
Avatar użytkownika
uff
 
Posty: 234
Dołączył(a): 15 lis 2008, 00:24
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk

Re: Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Postprzez Zycho » 05 cze 2011, 12:33

Dzięki za odpowiedź, acz to wciąż za mało. Może ma ktoś jakieś inne wskazówki ??
Taki sobie zielony traktorek - Opel Monterey 3.0 DTI '99
Zycho
 
Posty: 20
Dołączył(a): 04 sie 2009, 19:19

Re: Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Postprzez hoobs24 » 29 paź 2012, 10:11

...chętnie bym się też pozbył tego .......
Wyje jak wściekły kiedy mu się zachce... :(
RozTroopek 3,0D
hoobs24
 
Posty: 25
Dołączył(a): 22 paź 2012, 09:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Postprzez hoobs24 » 29 paź 2012, 15:36

Chyba coś mam. Gadałem z najlepszym elektrykiem- szwagrem :)
Rzecz może być banalna. Wilgoć w włącznikach oświetlenia przy drzwiach. Minimalny impuls elektryczny który światełka nie zapali...ale wystarczający by aktywować alarm. Cztery przy drzwiach + klapa + czujnik otwarcia maski.
Każdy włącznik mocowany 1 śrubką...także tragedii nie ma. Odkręciłem wyczyściłem zaśniedziałe elementy i profilaktycznie popsikałem magiczno-cudowno-penetrującym środkiem który wypiera wodę.Czujnik maski tylko popsikałem.
Jak na razie autko nie trąbi i mogę już zostawiać zamknięty :)
RozTroopek 3,0D
hoobs24
 
Posty: 25
Dołączył(a): 22 paź 2012, 09:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Postprzez mixer » 29 paź 2012, 15:43

U mnie było to samo, wyrzuciłem czujnik od maski i problem się rozwiązał !
MONTEREY 3.0 DTI 99r.
mixer
 
Posty: 65
Dołączył(a): 20 gru 2010, 10:28
Lokalizacja: Ryki

Re: Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Postprzez niedzwiedz » 01 kwi 2021, 11:56

Witam
Potrzebuje schematu systemu anti thieft do Opla Montereya z 1998 roku
Schemat od isuzu troopera nie pasuje, w internecie znalazłem inne schematy do isuzu i opla ale żaden nie pokrywa się z ilością pinów, bądź tez kolorami kabli.

Auto pojechało do mechanika na wymianę uszczelek kolektora i już nie wyjechało.
Podczas uruchomiania świeci się dioda anti thief.

Obejście systemu anty thief wydaje się banalnie proste tak jak na załączonym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=6fjf4YZmeDQ

https://www.fixya.com/cars/t26279129-by ... eft_system

trzeba wypiąć moduł anty thieft który jest zamontowany pod radiem z lewej strony (box z zielona wtyczka) i podłączyć masę do odpowiedniego kabla.

Pytanie tylko który kabel?

Moja wtyczka wygląda tak i żaden z dostępnych mi schematów nie pasuje do mojej wersji.
Załączniki
IMG20210331181429.jpg
IMG20210331181429.jpg (127.52 KiB) Przeglądane 5566 razy
Opel Monterey 3,5 LTD
Avatar użytkownika
niedzwiedz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 paź 2015, 10:56
Lokalizacja: GA

Re: Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Postprzez Jake » 08 paź 2021, 20:47

Nie jestem biegły w rocznikach 98-02, ale moge podrzucic poradnik dla rocznikow 96-97. W niektórych Trooperach (zaleznie od wyposazenia) wystepował uklad anti-theft, kontrolujacy nieautoryzowane wtargniecia do samochodu poprzez wyłamanie, rozwiercenie zamka itp. Nie mam 100% pewnosci co dokladnie uklad robi po wykryciu takowego, ale w dieslu 3.1 ten układ ma wpływ na rozrusznik. Po wypieciu modułu przekręcenie kluczyka nic nie daje, rozrusznik nie kreci - nie jest to specjalnie skuteczne zabezpiecznie, bo nie wiedzac o nim nic i nie majac schematu, mozna go blyskawicznie obejsc zwierajac przekaznik pod maska albo wrecz zwierajac elektromagnes na samym rozruszniku przy uzyciu grubego kawalka metalu. No ale w fabryce sie starali - pozory zachowane. Moduł nie ma wpływu na odcięcie paliwa - tę funkcje realizuje prymitywny immobilizer, który mieszka po prawej stronie panelu od ogrzewania - ale nie o tym teraz mowa. Nie cierpie gdy jakas niepotrzebna elektronika zwieksza szasne utkniecia w środku lasu o 2 w nocy gdy nagle postanowi sie zepsuć, immobilizer juz dawno wyleciał, a los modułu anti-theft tez był przesadzony. Dzis sie spełnił. Sam moduł mieszka pod deska na wysokosci lewego kolana kierowcy. O taki:
th1.jpg
th1.jpg (66.59 KiB) Przeglądane 4679 razy

Widok w środku:
th2.jpg
th2.jpg (101.64 KiB) Przeglądane 4679 razy

Zeby przywrócić mozliwosc rozruchu pod odpieciu modułu wystarczy zmostkować dwa piny w kostce. O te dwa:
th3.jpg
th3.jpg (60.22 KiB) Przeglądane 4679 razy

Ja nie planuje nigdy montowac modułu z powrotem, wiec polutowałem kable ze soba na stałe:
th4.jpg
th4.jpg (81.57 KiB) Przeglądane 4679 razy

Voila!
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4204
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Postprzez Legend » 08 paź 2021, 22:33

git, a może masz pomysł jak to naprawić?

Objaw. CZ z klucza działa na wszystkie zamki. Wciskanie pilota zamykanie/otwierani i PANIC nie powoduje żadnego skutku. czerwone anti-theft mruga na czerwono. Chcę zacząc od styków zamknięcia drzwi, słuszny kierunek? Jest jakas procedura parowania centralki z pilotem? Była wylana bateria, może dosżło do utraty pamięci częstotliwoci..kij wie. Pilota dałem do sprawdzenia - przemirzył, sprawdził na okoliczność zimnych lutów i jest OK. Pomysły? Chcę to zostawić bo trzymam się oryginału.
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1389
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Postprzez Jake » 09 paź 2021, 00:56

Ciezko mi powiedziec... Jakbym to widzial, albo chociaz mial jakies schematy moglbym cos myslec, ale ja ogolnie jesli o motoryzacje chodzi to raczej jestem z epoki bez pilotow, bluetooth'ów, CAN busów, zdalnych sterowań, mikroprocesorow i innych takich. Ten 97/98 to dla mnie w wielu przypadkach rocznik graniczny. Choc wole jeszcze starsze sprzety z przelomu lat 80/90.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4204
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Postprzez mcgiver » 09 paź 2021, 00:58

no mnie też denerwują te wszystkie niepotrzebne bebechy i rozważam od kilku lat wyrwanie tego z korzeniami , tylko że jak te nasze trupy nie były nic warte tak teraz każde zabezpieczenie będzie na wagę złota , bo jest popyt na te graty i wcale się nie zdziwię jak zaczną odjeżdżać bez właściciela :roll: .....
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Postprzez Legend » 09 paź 2021, 01:14

dotarłem do manuala gdzie jest opisana jakaś tam procedura, ale jest to bardzo pobieżnie. Właściwie sprawdzić pilota, centralkę, styki w drzwiach a jak nie to wymienic pilota/baterię, centralkę, styki w drzwiach. Tyle.

Raczej anti theft nie ocali CI auta, jestem zwolenkiem deski z gwioździami pod fotelem lub mikrostyku ukrytego w dowolnym miejscu.
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1389
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Anti-theft jak się tego dziadostwa pozbyć...

Postprzez Jake » 09 paź 2021, 02:49

mcgiver napisał(a):no mnie też denerwują te wszystkie niepotrzebne bebechy i rozważam od kilku lat wyrwanie tego z korzeniami , tylko że jak te nasze trupy nie były nic warte tak teraz każde zabezpieczenie będzie na wagę złota , bo jest popyt na te graty i wcale się nie zdziwię jak zaczną odjeżdżać bez właściciela :roll: .....

Powaznie myslisz, ze 25 letnie terenówki zrobiły się nagle popularne wsrod złodzieji? Pomijajac stare Land Cruisery warte 60-80 tysiecy, to jakos nie widze zeby ktos kradl stara styrana zyciem terenówke...
Zas jesli chodzi o zabezpieczenia antykradziezowe to uwazam ze najprostsze sa najlepsze. Np. mechaniczna blokada skrzyni biegów typu BearLock, czy chocby drobna modyfikacja fabryki np. Reczny wlacznik pompy paliwa w benzyniaku. Reczne grzanie swiec zarowych w dieslu. Te modyfikacje oprocz utrudniena natychmiastowego odpalenia osobie postronnej moga byc tez praktyczne dla nas w okreslone sytuacji. Zabezpieczenia elektroniczne to wiadomo ze o wiele latwiej zastosowac w benzyniaku. Ale znow - po co jakies wymyslne immobilizery, kody, mikroprocesory itp. - wystarczy zabrać zasilanie do ECU, albo przerwac obwód idacy na moduł zapłonowy - dla nas wlascicieli banalne do zrobienia, zlokalizowania i naprawy w razie problemu, dla złodzieja dluzsza chwila szukania i zastanawiania sie.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4204
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości