Nie załacza przedniego napędu

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Nie załacza przedniego napędu

Postprzez MG555 » 20 lut 2009, 20:59

Witam wszystkich
Mam problem w moim Montereyu z załączaniem przedniego napędu ,
usterka jest dość specyficzna bo jak jest zimny to po włączeniu przycisku 4x4
i lekkim ruszeniu słychać załączenie i kontrolka zapala się na stałe i wszystko jest OK! ,natomiast po rozgrzaniu silnika może innych też elementów po włączeniu przycisku 4x4 słychać że na skrzyni biegów załącza mechanizm natomiast przesówka na przednim moście (sterowana zaworkami na podciśnienie) nie przesówa się i kontrolka mruga.dodam tylko że rozgrzany
może być na postoju nie koniecznie w czasie jazdy (zimna skrzynia i napędy)
i problem występuje.Natomiast na zimno zawsze załącza i można jeździć cały czas na pędach i jest OK do momentu wyłączenia bo ponowne włączenie nie daje efektu (kontrolka mruga napęd się do końca nie zapina).Wystarczy że ostygnie 15 min i jest OK. dodam że zaworki strer.podciśnieniem są sprawne ,podciśnienie jest OK.to chyba jest problem ze sterowaniem znalazłem sterownik -mała puszka w konsoli pod radiem pojechała do serwisu RTV i nic ona jest sprawna .
Proszę o pomoc jeśli ktoś wie co to może być za przyczyna.
MG
Opel Monterey 3,0D
99r , 5d
MG555
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 lut 2009, 21:48
Lokalizacja: ELBLĄG

Re: Nie załacza przedniego napędu

Postprzez MG555 » 06 lut 2010, 09:31

Witam All
temat naprawiłem.
na skrzyni biegów po prawej stronie są czujniki załączenia napędu, wstecznego itp, i jeden z nich się zacinał i wysyłał fałszywe sygnały do centralki a ona głupiała.
Trzeba wykręcić ręką wciskać i widać czy się zacina wymieniłem i po problemie.
MG
Opel Monterey 3,0D
99r , 5d
MG555
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 lut 2009, 21:48
Lokalizacja: ELBLĄG


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości