nie zapala

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

nie zapala

Postprzez robertg » 23 lip 2012, 19:34

moj 4jx1 nie zapala , krecilem az rozladowalem akum, potem podjechalem z innym samochodem by zabrac co cenniejsze rzeczy i tak dla spokojnosci ducha podlaczylem przewody i odpalil bez problemow, po tem po jakims czasie probowalem i z niewielkimi klopocikami odpalil, byl na tej usterce w bydgoszczy, mysle ze facet nic nie zrobil bo samochod mu odpalil w warsztacie, i oddal mi go sciemniajac ze cos tam porobil. moze ktos zna kolo warszawy lub w warszawie jakiegos warsztatu??
robertg
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12 wrz 2010, 12:02

Re: nie zapala

Postprzez jedrula » 02 sie 2012, 00:21

Bydgoszcz piękne miasto oj piękne ale boroch spowodował to że nie pojadę tam więcej.
jedrula
 
Posty: 154
Dołączył(a): 01 paź 2009, 06:01

Re: nie zapala

Postprzez robertg » 02 wrz 2012, 21:04

znowu nie zapalil. zaobserwowalem ciekawe zjawisko, krecil slabo ale po podlaczeniu kablem do innego samochodu, zapalil, jak tylko rozlaczylem kable silnik zgasl, po ponownym podlaczeniu i zakreceniu zapalil ,przegazowalem pochodzil ze 30 sek, i zgasl a po tem juz kicha , nawet przewody nie pomagaly, krecil jakos kiepsko.wybudowalem akumulatory do sprawdzenia. ale mam przeczucie ze to nie ich wina choc ucieszylbym sie gdyby to one zawiodly:)
robertg
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12 wrz 2010, 12:02

Re: nie zapala

Postprzez robertg » 02 wrz 2012, 21:32

jestem ciekaw jakie dla tego silnika4jx1 sa dedykowane akumulatory, mam w komp, instrukcje ale tak naprawde na schematach jest jeden akum. rozumiem ze oszczedzaja na druku i dwa podlaczone odpowiednio rysuja jako jeden, w instrukcji nie ma jasno okreslonych , na jakiejs tam stronie w rozdziale zabudowa jest cos takiego napisane 80d26r-mf i 75d26r-mf.
robertg
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12 wrz 2010, 12:02

Re: nie zapala

Postprzez freefly » 02 wrz 2012, 23:25

robertg napisał(a):jestem ciekaw jakie dla tego silnika4jx1 sa dedykowane akumulatory, mam w komp, instrukcje ale tak naprawde na schematach jest jeden akum. rozumiem ze oszczedzaja na druku i dwa podlaczone odpowiednio rysuja jako jeden, w instrukcji nie ma jasno okreslonych , na jakiejs tam stronie w rozdziale zabudowa jest cos takiego napisane 80d26r-mf i 75d26r-mf.


Wersje do krajów gdzie są zimy, miały dwa aku.
3.0 2000r.
freefly
 
Posty: 675
Dołączył(a): 18 paź 2009, 17:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: nie zapala

Postprzez sebol.dlugi » 06 wrz 2012, 17:52

witam ,tez kiedys bylem u niego bo niemoglem dac rady >
trooper musi miec dobry prad zeby odpalil i niemozna doprowadzic do przeciagania juu uuu tro zapale bo sie komputer spali
najprawdopodobniej nieladuje ci dobrze alternator przez to niechodzi po odlaczeniu
sebol.dlugi
 

Re: nie zapala

Postprzez drwal » 01 lis 2012, 00:29

A może ktoś poradzi jeśli zapala ale cienko stoi na obrotach , waha się na 500 i nie reaguje na kompletnie na dodawanie gazu , aż się nagrzeje (jest wtedy w miarę) . Wymieniłem świece a nawet okablowanie listwy wtryskowej . I dalej kich . JAKIEŚ POMYSŁY MILE WIDZIANE :roll:
drwal
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 paź 2012, 12:16

Re: nie zapala

Postprzez gołąb stanisław » 01 lis 2012, 18:37

sprawdz kolego czy masz poprawna mase na silnik
gołąb stanisław
 
Posty: 58
Dołączył(a): 21 paź 2012, 22:52

Re: nie zapala

Postprzez drwal » 01 lis 2012, 18:42

O . Godne uwagi .
Takie drobne szczegóły a jak ważne .
Sam bym niewpadł na to .
Dzięki idę sprawdzę .
drwal
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 paź 2012, 12:16

Re: nie zapala

Postprzez skiczu » 02 lis 2012, 19:12

drwal napisał(a):A może ktoś poradzi jeśli zapala ale cienko stoi na obrotach , waha się na 500 i nie reaguje na kompletnie na dodawanie gazu , aż się nagrzeje (jest wtedy w miarę) . Wymieniłem świece a nawet okablowanie listwy wtryskowej . I dalej kich . JAKIEŚ POMYSŁY MILE WIDZIANE :roll:

Jaki motor?
"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: nie zapala

Postprzez drwal » 03 lis 2012, 00:28

3,0DTI 99r i obawiam się , że ten lit nie był do końca udany .
drwal
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 paź 2012, 12:16

Re: nie zapala

Postprzez Hezuz » 03 lis 2012, 02:55

robertg napisał(a):moj 4jx1 nie zapala , krecilem az rozladowalem akum, potem podjechalem z innym samochodem by zabrac co cenniejsze rzeczy i tak dla spokojnosci ducha podlaczylem przewody i odpalil bez problemow, po tem po jakims czasie probowalem i z niewielkimi klopocikami odpalil, byl na tej usterce w bydgoszczy, mysle ze facet nic nie zrobil bo samochod mu odpalil w warsztacie, i oddal mi go sciemniajac ze cos tam porobil. moze ktos zna kolo warszawy lub w warszawie jakiegos warsztatu??


podjedz jeżeli da rade , jak potrzeba to podjedziemy z wlasnym holownikiem - gratis , pomozemy w takim zakresie jak sie uda :D
warszawa-zachód , łomianki , warszawska 20a AB SERWIS

mam jakieś typowanie usterki - ale trzeba sprawdzić

nie nachalnie , ale mam warsztat i lubie isuzu/opel :!:

decyzja należy do Ciebie 8-)
Avatar użytkownika
Hezuz
 
Posty: 496
Dołączył(a): 26 maja 2011, 23:36
Lokalizacja: warszawa

Re: nie zapala

Postprzez drwal » 16 lis 2012, 22:23

Witam.
Mam pytanko do fachowca , czy jest możliwość sprawdzenia szczelności i ewentualnej regeneracji końcówek wtrysków czy listwy paliwowej .
Może to dziwne pytanie dla kogoś kto to robi , ale mało takich fachowców do tego rozwiązania silnika.
Ucieka mi ciśnienie i nie wiem gdzie . :shock: .
WCIĄŻ SZUKAM PROFESJONALNEJ POMOCY NA warmii i mazurach .
drwal
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 paź 2012, 12:16

Re: nie zapala

Postprzez freefly » 18 lis 2012, 15:17

Hezuz napisał(a):
podjedz jeżeli da rade , jak potrzeba to podjedziemy z wlasnym holownikiem - gratis , pomozemy w takim zakresie jak sie uda :D
warszawa-zachód , łomianki , warszawska 20a AB SERWIS


Chętnie ja skorzystam z usług. Potrzebuje wymienić w 4jx1 czujnik ciśnienia oleju na szynie olejowej. Czujnik będę miał poniedziałek. Jeśli świadczysz usługi lakiernicze to również chętnie skorzystam.
3.0 2000r.
freefly
 
Posty: 675
Dołączył(a): 18 paź 2009, 17:37
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości