Uszczelka szyby w drzwiach-problem

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Uszczelka szyby w drzwiach-problem

Postprzez freefly » 08 lis 2012, 23:15

Strasznie mnie denerwuje pewien objaw. Gdy tylko zrobiło się chłodniej i gumy zaczęły twardnieć, szyba w trakcie opuszczania (gdy jest w połowie okna) zaczyna wyciągać uszczelkę z drzwi i ciągnie ją w dół. :)3 Nie mogę korzystać z McDrive'a :)21, bo muszę później poprawiać uszczelkę, bo szyby nie da się zamknąć do końca. Podniesienie szyby nie powoduje odwrotnego skutku, tzn nie podnosi uszczelki do góry,, lecz podnosząca się szyba zwiją ją i deformuje.
Miał ktoś podobny problem. Rozkręciłem drzwi, oczyściłem krawędzie szyby i wnętrze uszczelki. Dałem coś na poślizg i dupa. To samo :shock: Przykleić ją na stałe jakimś butaprenem czy "cóś". :?:
I jak nazywa się masa plastyczna (taka plastelina rozciągliwa) , na którą jest przyklejona folia i zasłaniająca dostęp do mechanizmów w drzwiach (ukazuje się po zdjęcie plastiku z drzwi). Czy jest to autokit?
3.0 2000r.
freefly
 
Posty: 675
Dołączył(a): 18 paź 2009, 17:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszczelka szyby w drzwiach-problem

Postprzez mixer » 09 lis 2012, 16:15

Opuść szybę do połowy i spróbuj ją podnosić ręką jeżeli będzie luz to znaczy że się odkleiła od tej rynienki na spodzie i w czsie podnoszenia i opuszczania się blokuje. U mine tak było.
Pozdrawiam
MONTEREY 3.0 DTI 99r.
mixer
 
Posty: 65
Dołączył(a): 20 gru 2010, 10:28
Lokalizacja: Ryki


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości