Wymiana rozrządu w Montereyu B 3,5 V6

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Wymiana rozrządu w Montereyu B 3,5 V6

Postprzez DaBomB » 30 lip 2009, 19:02

Witam, to jest mój pierwszy post na tym forum, Jestem z Wrocławia, nazywam się Michał :) To może na razie tyle o mnie :)

Jestem szczęśliwym posiadaczem Montereya V6, auto ma przejechane 150.000km, wersja poprzedniego właściciela jest taka, że przywiózł je z Niemiec, powymieniał wszystko, co trzeba, z rozrządem włącznie - sam jest mechanikiem samochodowym, więc robił to we własnym zakresie, potem auto przejechało ok. 20.000 km. Nie mam żadnych powodów, żeby mu nie wierzyć, auto jest w stanie igła, nie ma się do czego przyczepić, ale często nachodzi mnie myśl - co jeżeli ten rozrząd nie był wymieniony.

Z tego, co się orientowałem rozpiętość kompletnych rozrządów to 750-1500 PLN. Jeśli już się zdecyduję na wymianę, to co polecacie, jakie części jakich producentów i gdzie je kupić ? Czy wystarczy np. kupić sam pasek i ocenić stan rolki napinającej, a dokupić ja w razie konieczności, czy trzeba obligatoryjnie wymienić wszystko ?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam
DaBomB
 

Re: Wymiana rozrządu w Montereyu B 3,5 V6

Postprzez cybuch » 04 gru 2009, 15:14

Według mnie wymiana samego paska mija się z celem, oczywiście najlepiej jest wymienić kompletny rozrząd co wiąże się z nie małymi kosztami lecz wtedy masz pewność że nic nie nawali. Po wymianie samego paska, może nastąpić taka sytuacja że zacznie chuczec rolka napinacza, wymienisz rolkę coś innego odmówi posłuszeństwa, a poco dwa czy trzy razy rozbierać to samo, naprawdę polecam wymianę kompletnego rozrządu, co do części nie wiele ci pomogę w kwestii jakości gdyż nie znam się na tym , choć zasada jest taka że nawet najtańszy komplet rozrządu ma wytrzymać 60000 km.
cybuch
 


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości