automat od omegi

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Re: automat od omegi

Postprzez Wróbel » 19 sty 2010, 23:30

Silvestr napisał(a):Cenzura była, jest i niestety będzie - powody dałem powyżej i jeżeli ktoś nie potrafi tego uszanować musi się z tym pogodzić.


Cenzura jest i była :lol: to może tez usuwaj bzdury pisane przez tego kretyna N...Thora. A najlepiej jego usuń. Zgadzam się z chłopakami ile można czytac te jego mądrości. Nie potrafił kupić auta, nie potrafi go naprawić a ma najwięcej do powiedzenia. Na czym on się zna... na manualu troopka?? jeszcze pewnie jak mu ktoś z angielskiego na polski przełoży. Nie zależy ci na liczbie postów to dlaczego tolerujesz jego śmieszne wypociny. Piszą do mnie osoby nie będące forumowiczami pytają o Troopki dane techniczne informacje ekspolatacyjne proszą o porady przy zakupie. Skarżą się że jedyne informacje jakie można znaleźć na forach wypisuje jedna i ta sama osoba... wiecie pewnie kto :)2 wielki mędrzec NT. Zastanów się czy chcesz aby forum i Isuzu tak "promowały" takie osoby. Ja jestem za rzetelnym udzielaniem informacji a nie tylko ... syf... złom... do niczego sie nie nadaje... itd.
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: automat od omegi

Postprzez kugel » 20 sty 2010, 00:14

:)2 :)2 :)2 ...nie ilość ,a jakość ;krytyka - tak , ale rzeczowa, konstruktywna , poparta wiedzą i doświadczeniem. SZOŁMEMOM I DESPERATOM powiedzmy STANOWCZE NIE!Podobno to miało być forum miłośników i pasjonatów marki... :roll:
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 385
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: automat od omegi

Postprzez Zycho » 20 sty 2010, 01:25

Sorry za offtopicka, ale dorzucę się i Ja. Jestem adminem na innym forum i wiem jak cięzko zachować poziom foum, merytoryczne dyskusje a zarazem zostawić wolność słowa. Ale od pewnego czasu czytając wypowiedzi szczególnie jednej osoby, tej co ma 3 filtry oleju w silniku 3.0 (a na pytanie gdzie jest ten trzeci uzyskuje odpowiedź:
Ciężko mi sobie przypomnie konkretnie a samochod stoi "daaaleko w warsztacie". O ile pamiętam to jakoś na wysokości łączenia głowicy z blokiem byl sobie ten filtr. Stojąc przed maską i patrząc na silnik bodaj po prawej stronie zaraz za osłoną kół i pasów. Ale mogę się mylic.
, zaczełem się zastanawiać czy moze coś ze mną jest nie tak i kupiłem jakiś samochód co go nawet NASA by go nie potrafi zdiagnozować i naprawić... Owszem, jest to nietypowy i dość specyficzny silnik, ale czytając pewne wypowiedzi, pewnej osoby dochodzę do wniosku ze ten silnik przy Sputniku jest szczytem niepojętnej techniki i aż dziw bierze ze nie jest napędzany paliwem rakietowym. Owszem na forum jak na każdym tego typu będą się odzywać osoby które maja problem, bo ci co ich nie mają poprostu zaglądają tu sporadycznie, ale przegladając ten dział widząc że ostatni post napisał... poprostu odechciewa mi się zaglądać i czytać. A nie ukrywam iż 3.0 jeżdżę od ponad pół roku, obecnie mam z nim problemy (bo tylko w łomie nie ma co się zepsuć), ale na litość, widząc post typu:
Możliwe jest wszystko.
odechciewa mi się szukać tu pomocy i porady jak i przebywać dalej na takim forum. Adminie chyba czas na poważne kroki, bo co prawda użytkowników tych samochodów jest niewiele (w porównaniu do innych modeli w Polsce), ale wszędzie może się trafić czarna owca...
A przy okazji dziękuje Jedruli za cenne i konkretne wskazówki przy pierwszym kryzysie mojego maleństwa, jak się przekonałem da się narawić ten samochód właśnie dzięki wzajemnej wymianie doświadczeń i chyba to forum jest wlaśnie po to.
Taki sobie zielony traktorek - Opel Monterey 3.0 DTI '99
Zycho
 
Posty: 20
Dołączył(a): 04 sie 2009, 19:19

Re: automat od omegi

Postprzez Serg » 20 sty 2010, 02:21

Jest to forum milosnikow i pasjonatow (ale nie kazdy milosnik i pasjonat to mechanik z 40letnim doswiadczeniem). Jezeli nie odpowiadaja komus teorie gloszone przez innego uzytkownika moze ich zwyczajnie nie czytac, a rzucanie slow typu "kretyn" na inna osobe swiadczy o wlasnej kulturze.
Tematu nie zamykam, ale proponuje zmienic jego kierunek ku tytulowi.
Isuzu Monterey 3.1 LTD, +2", KL78 32", EGR, Superwinch, Safari, ARB
Avatar użytkownika
Serg
Moderator
 
Posty: 959
Dołączył(a): 21 paź 2008, 09:46

Re: automat od omegi

Postprzez Mod.98 6,5X57 » 20 sty 2010, 08:01

tez mi sie zdaje ze czasem przesadzacie> NT pisze na temat swojego auta i swoich doswiadczen. Wy macie inna opinie i jest ok. ale zeby kretynem kogos nazywac? troche luzu ludzie.
"Nowoczesna linia nadwozia z gładko przebiegającymi krawędziami, bogato wyposażone wnętrze, nowoczesność zastosowanej techniki i dobra jakość wykonania pozwalają Oplowi Monterey z powodzeniem stawić czoła konkurencji..."
Mod.98 6,5X57
 
Posty: 94
Dołączył(a): 28 sty 2009, 20:15
Lokalizacja: Widawa

Re: automat od omegi

Postprzez Nahen/thor_ » 20 sty 2010, 11:20

Ja tylko w kwestii formalnej:
W jednej ze swoich wypowiedzi napisałem na której stronie manuala jest POKAZANY TRZECI FILTR OLEJU ktyóry odpowiada za czystość oleju w ukłądzie wysokiego ciśnienia sterujacego wtryskiem. Jeżeli ktośnie potrafi przyznać się do swoich bleów a tylko wytykać innym to zapraszam do lektury manuala do modeli 3.0. Tak sie skałada że nie jestem mechaniekiem dłubaczem tylko staram się być przy tym jak ktos grzebie w moich samochodach. Słowa tu zacytowane: "Nie pamietam gdzie jest ten filtr" w 100% są-były zgodne z prawdą niestety widząc pół silnika na stole nie jestem w stanie określic z dokładnoscią do 1cm w którymmiejscu jest ten filtr. Tak więc znawcom radzę dokłądnie "zajrzeć" do wnetrza silnika bo niestety czasem pewne elementy które jest potrzeba wymienić sa w środku i nie mają dużej żóltej strząłki z napisem "wymień co 10 tys.".

Pozdrawiam znawców silnika 3.0

PS
Jeżeli ktoś prowadzi warsztat i się mu kilentów "odpędza" negatywnymi opiniami o danym modelu to pewnie nie ma wyjscia jak się pieklić rzucać przy okazji używajac takiego a nie innego języka.

Co do silnika 3.1 wspomnianego wyżej prze zjednego z fachowców to jak pewnie nie raz dało ie zauważyć na forum nie znam jego konstrukcji do czego nie raz się przyznałem i nadal przyznaję, dlatego nie udzielam się w tematach w któych ktoś pyta o rady dotyczącego tego silnika. W przeciwieństwie do tych któzy znają sie na wszystkich i są w stanie ocenić wszystko. Moja wiedza na temat tego silnika w porównaniu z 3.o kończy sie na tym że jest prostrzy i łatwiejszy do zdiagnozowania i ewentualnych napraw. Tyle. Nie interesuje mnie ż ejest z czasów wojny pod Grunwaldem tak dlugo jak robi co ma robić.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: automat od omegi

Postprzez TOBIASZ » 20 sty 2010, 11:40

Ja tylko w kwestii formalnej:
W jednej ze swoich wypowiedzi napisałem na której stronie manuala jest POKAZANY TRZECI FILTR OLEJU ktyóry odpowiada za czystość oleju w ukłądzie wysokiego ciśnienia sterujacego wtryskiem. Jeżeli ktośnie potrafi przyznać się do swoich bleów a tylko wytykać innym to zapraszam do lektury manuala do modeli 3.0. Tak sie skałada że nie jestem mechaniekiem dłubaczem tylko staram się być przy tym jak ktos grzebie w moich samochodach. Słowa tu zacytowane: "Nie pamietam gdzie jest ten filtr" w 100% są-były zgodne z prawdą niestety widząc pół silnika na stole nie jestem w stanie określic z dokładnoscią do 1cm w którymmiejscu jest ten filtr. Tak więc znawcom radzę dokłądnie "zajrzeć" do wnetrza silnika bo niestety czasem pewne elementy które jest potrzeba wymienić sa w środku i nie mają dużej żóltej strząłki z napisem "wymień co 10 tys.".

Pozdrawiam znawców silnika 3.0


Zapomniałeś dodać,że jest jeszcze czwarty filtr oleju - na smoku pompy - taka siateczka... A piąty to ten w lejeczku,którego można użyć podczas zalewania oleju do silnika.Kierując się taką durną logiką znajdziemy tych filtrów jeszcze całkiem sporo.

Również pozdrawiam znawcę silnika 3.o

tez mi sie zdaje ze czasem przesadzacie> NT pisze na temat swojego auta i swoich doswiadczen. Wy macie inna opinie i jest ok. ale zeby kretynem kogos nazywac? troche luzu ludzie.


Wprost przeciwnie! dosadnie należy nazywać rzecz po imieniu - szczególnie wtedy,gdy taki ktoś,z pełnym przekonaniem pisze o "trzecich filtrach" ,których w rzeczywistości nie ma,bo nie wymienia się ich z każdą wymianą oleju.Ten osobnik świadomie wprowadza w błąd pasjonatów,dla których podobno powstało to forum.Oczywiście to jest tylko próbka obraźliwej twórczości tego sfrustrowanego człowieka.Wszystko byłoby w porządku,gdyby pisał o swojej ułomności w technicznej ocenie przydatności pojazdu w momencie jego zakupu,bo prawda jest taka,że prawdopodobnie kupił złom,jakiego nikt na tym forum nie widział,a może nawet o jakim nie śnił.Jak więc taki ktoś śmie udzielać porad innym forumowiczom??? No chyba,że jest k.... właśnie.Przez niego to miejsce nie będzie niczym różniło się od innego forum,gdzie inna dobrana paczka k.... naśmiewa się z ludzi szukających pomocy,celowo i dla zabawy wprowadzając ich w błąd.Na marginesie N/T bierze w tej paczce czynny udział,pogłębiając filozofię forumowego k......Teraz możecie i mnie też wycinać,zamykać temat,a nawet zamykać usta forumowiczom... lub Bóg wie co jeszcze - już mi wszystko jedno. Dziękuję.

ps.Nie tylko moje posty (rzekomo gnojące N/T) zostały wykasowane,a więc coś w tym jest.Radzę właścicielowi forum,aby przemyślał sprawę i usunął głupoty N/T,przynajmniej te o wyimaginowanym trzecim filtrze.Na pewno szkodzą one szczytnej idei pasjonackiej i "wisząc" sobie na tym forum w najlepsze,jakby sobie z niej drwiły.
TOBIASZ
 
Posty: 55
Dołączył(a): 21 wrz 2009, 13:47

Re: automat od omegi

Postprzez Serg » 20 sty 2010, 11:48

Tak jak wspomnialem trzy wpisy wyzej. Temat skonczyl sie w tym miejscu.
Isuzu Monterey 3.1 LTD, +2", KL78 32", EGR, Superwinch, Safari, ARB
Avatar użytkownika
Serg
Moderator
 
Posty: 959
Dołączył(a): 21 paź 2008, 09:46

Re: automat od omegi

Postprzez Silvestr » 20 sty 2010, 15:10

Wróbel napisał(a):
Silvestr napisał(a):Cenzura była, jest i niestety będzie - powody dałem powyżej i jeżeli ktoś nie potrafi tego uszanować musi się z tym pogodzić.


Cenzura jest i była :lol: to może tez usuwaj bzdury pisane przez tego kretyna N...Thora. A najlepiej jego usuń. Zgadzam się z chłopakami ile można czytac te jego mądrości. Nie potrafił kupić auta, nie potrafi go naprawić a ma najwięcej do powiedzenia. Na czym on się zna... na manualu troopka?? jeszcze pewnie jak mu ktoś z angielskiego na polski przełoży. Nie zależy ci na liczbie postów to dlaczego tolerujesz jego śmieszne wypociny. Piszą do mnie osoby nie będące forumowiczami pytają o Troopki dane techniczne informacje ekspolatacyjne proszą o porady przy zakupie. Skarżą się że jedyne informacje jakie można znaleźć na forach wypisuje jedna i ta sama osoba... wiecie pewnie kto :)2 wielki mędrzec NT. Zastanów się czy chcesz aby forum i Isuzu tak "promowały" takie osoby. Ja jestem za rzetelnym udzielaniem informacji a nie tylko ... syf... złom... do niczego sie nie nadaje... itd.

Jeszcze ja wtrącę moje 3 grosze...
Ad. cenzury. Czy nie wydaje Ci się, że piętnując zdanie Nahen na temat jego własnego samochodu również dopuszczasz się cenzury? Zapewniam Wszystkich, że cięcia jakie się odbyły dotyczyły tylko chamskich odzywek pod adresem innych!
Miałem Troopera 2.6i - super auto jak dla mnie, ale silnik miał niedopracowaną górę i padały głowice i uszczelki pod nimi. Mnie też to spotkało. To moje zdanie - inni mogą myśleć inaczej...
Mam Montereya 3.2 - super auto, w całokształcie fajniejsze od 2.6i, ale nie odpowiadają mi lusterka, najchętniej bym je wywalił i wstawił od starego. To moje zdanie - inni mogą myśleć inaczej...
Nigdy nie jeździłem Trooperem/Montereyem z silnikiem 3.0 i staram się nie zabierać głosu jeśli chodzi o ten model. Dlatego za cholerę nie mogę zrozumieć, czemu ktoś nie może mieć innego zdania na dany temat. I nie staram się tu stawać po czyjejkolwiek stronie. Powtarzam to po raz któryś, jeśli ktoś nie ma racji to przedstawcie mu dowód i zakończcie rozmowę, po co od razu rzucać epitety pod czyimś adresem?
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Poprzednia strona

Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości