automat od omegi

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

automat od omegi

Postprzez moonschadow » 04 gru 2009, 11:31

mam pytanie. Jeżdżę montereyem 3,5 B w automacie i jak to czasem bywa automat zadechł. tzn. zniknęły biegi do przodu a wsteczny został. czy ktoś miał już taką przypadłość ? i pytanie dodatkowe. Ze względu na ewentualny duży koszt naprawy zastanawiam się nad zmianą skrzyni i przełożeniem "bebechów" od omegi B podobno to ta sama skrzynia (4L30E)
moonschadow
 

Re: automat od omegi

Postprzez Mod.98 6,5X57 » 04 gru 2009, 23:47

bede bardzo zaskoczony ( przez duże B) jesli sie okaze ze to ta sama skrzynia....
"Nowoczesna linia nadwozia z gładko przebiegającymi krawędziami, bogato wyposażone wnętrze, nowoczesność zastosowanej techniki i dobra jakość wykonania pozwalają Oplowi Monterey z powodzeniem stawić czoła konkurencji..."
Mod.98 6,5X57
 
Posty: 94
Dołączył(a): 28 sty 2009, 20:15
Lokalizacja: Widawa

Re: automat od omegi

Postprzez Silvestr » 06 gru 2009, 15:26

Pooglądaj i porównaj, może znajdziesz coś co rozjaśni temat:
http://images.google.pl/images?gbv=2&hl ... =0&ndsp=21
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Re: automat od omegi

Postprzez kugel » 07 gru 2009, 01:11

Znalazłem to w katalogu naprawczym skrzyni: Występuje w następujących modelach samochodów:



4L30E



- Opel omega 90-up,

- Isuzu rodeo 91-03,

- Isuzu trooper 3.2,3.5 90-02,

- Acura slx 96-99,

- Bmw 318i,323i, 92-99,

- Bmw 328i,528i 96-99,

- Bmw 525 91-95,

- Bmw z3 96-00,

- Honda passport 94-02
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 385
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: automat od omegi

Postprzez Mod.98 6,5X57 » 07 gru 2009, 06:50

to Ci dopiero pokazna rozpietosc modeli....
"Nowoczesna linia nadwozia z gładko przebiegającymi krawędziami, bogato wyposażone wnętrze, nowoczesność zastosowanej techniki i dobra jakość wykonania pozwalają Oplowi Monterey z powodzeniem stawić czoła konkurencji..."
Mod.98 6,5X57
 
Posty: 94
Dołączył(a): 28 sty 2009, 20:15
Lokalizacja: Widawa

Re: automat od omegi

Postprzez kugel » 08 gru 2009, 22:15

Dzisiaj z ciekawości wczołgałem się pod Troopka, żeby luknąć na tabliczkę skrzyni.U mnie jest automat nie GM 4L30 LE , ale AW 30 -40 LE.Czy to te same automaty ,czy znowu jakaś zagadka :?: No ,ale mój to diesel...
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 385
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: automat od omegi

Postprzez kugel » 08 gru 2009, 23:22

Tę samą skrzynie co Trooper 3.0 posiada również : VOLVO 960 93-97 4 SP RWD L6 2.9L; VOLVO 90 SERIES 97-98 4 SP RWD L6 3.0L; MONTERO 6/94-00 4 SP 4X4 V6 3.0/3.5L; MONTERO SPORT 97-98 4 SP 4X4 V6 3.0. Ale lepiej nie kusić losu bo Ci dawcy również do tanich nie należą :) .
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 385
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: automat od omegi

Postprzez Nahen/thor_ » 08 gru 2009, 23:51

Tani nie są ale zawsze zwiększa sie krąg poszukiwań "okazji" z jakiegoś np rozbitka a to już jest wartościowa informacja ;) Ja tam dziękuje w każdym razie za te kilka modeli jakby co (odpukać) bedzie można kombinować ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: automat od omegi

Postprzez kugel » 09 gru 2009, 00:29

Jasne ! Bo przy przeszczepie to najważniejsze żeby "grupa krwi "pasowała :D :D :D
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 385
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: automat od omegi

Postprzez moonschadow » 09 gru 2009, 20:59

dzięki za podpowiedzi może coś z tego wykombinuję tylko ciągle nie wiem dlaczego mogły zniknąć biegi do przodu ;)
moonschadow
 

Re: automat od omegi

Postprzez Tabasco » 07 sty 2010, 13:36

potwierdzam "kompatybilność" w/w skrzyń.. nawet wiem że reduktory można zamieniać /z tod-em albo ręczne/.
u mnie skrzynka została na jedynce.. wsteczny i luz są..
czy ktoś ma wiedzę o tym co może stać się w skrzyni jeśli przez prawie rok nie była jeżdżona? czy płytki-tarczki które są wtedy nie smarowane mogą "napuchnąć" albo utlenić się? i jaki ewentualnie jest wtedy objaw..??
miałem postój od lutego do grudnia. mechanik źle wyregulował łącznik ze skrzynią. każdy bieg trzeba było ustawiać na lewarku pomiędzy pozycjami. czasami załączały się dwa biegi.. i pewnego razu przestał zmieniać, został na jedynce...
olej był brudny mimo że "macher" twierdził że zmieniał.. więc..
prosze o sugestie....
a idąc "za ciosem" kto w okolicach krakowa, katowic, olkusza mógłby podjąć się "poukładać" moje iiizsoozoo.. czyli kto ma garaż , czas i wiedzę.. mam chęci i zasoby ale nie mam infrastruktury :) a autko jest "zaniedbane"
pozdrawiam
krzysztof 608 891949
http://www.youtube.com/watch?v=HiKMVvALYLs
gsm: 608 89 19 49, auto:`99 ISUZU :D czarny...
Tabasco
 
Posty: 39
Dołączył(a): 12 lis 2009, 21:12

Re: automat od omegi

Postprzez kugel » 07 sty 2010, 13:55

Tarczki w skrzyni nie puchną bo nie są z "korka " jak w sprzęgle od WSKi ;) .A co do oleju ,to zapytaj mechaniora czy ci filtr w skrzyni wymył ,a najlepiej to by było go wymienić. Wiedza większości naszych speców o autumatach i ich serwisie to żenada :shock: :shock: :shock:
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 385
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: automat od omegi

Postprzez zgredus » 07 sty 2010, 17:38

Popadam w skraajny pesymizm czytajac co niektorzy tu wypisują :cry: .Czlowiek ze wsi wychodzi szybko,ale wies z czlowieka chyba nigdy.Czyz nie lepiej skontaktowac sie z super nowoczesna firma naprawiajaca absolutnie kazdy rodzaj skrzyn automatycznych? Wystarczy wstawic im troopka i odebrac jak nowego.A wszystko niezbyt drogo,szybko i z gwarancją.Przy okazji moze sie okazac,ze mozliwe jest przeskanowanie najbardziej skomplikowanego silnika jaki mozna sobie w troopku wyobrazic.Czy wy tylko potraficie plakac i zlomowane plomby z poprzedniej epoki pod maski swoich wozow wkladać? Po co nabijac portfele handlarzom nic niewartego zlomu?
zgredus
 

Re: automat od omegi

Postprzez Nahen/thor_ » 08 sty 2010, 18:16

A jakaż to super firma?? AUTO DELTA? Czy to coś w Bydgoszczy?
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: automat od omegi

Postprzez ROC » 15 sty 2010, 22:56

co do fachowców od automatów to polecam ''autojózefów''z pod Warszawy mają ogromną wiedze na temat... looknijcie na stronke www.autojózefów.pl ,pare ciekawych informacji pzdr.
ROC
 
Posty: 50
Dołączył(a): 08 paź 2009, 19:43

Re: automat od omegi

Postprzez zgredus » 16 sty 2010, 10:18

Cos nie tak z linkiem,moze ten bedzie lepszy?
http://www.autojozefow.pl/

Nareszcie cos wiecej niz puste gadanie o punktach naprawy snopowiazalek.Zycze powodzenia w dalszych poszukiwaniach,sa lepsze serwisy,lepiej wyposazone,lepsi fachowcy. Tam konstrukcja i naprawa auta nie stanowia problemu,a klient nie jest petentem :) Gwarancja i faktura dla wybrzydzajacych to norma :lol:

A dla calkiem zblazowanych,czysta i pachnaca toaleta ze skorzanymi meblami w poczekalni.Pan z recepcji zrobi nawet kawe :lol:
O dziwo taniej wychodzi naprawic,niz transplantowac przestarzaly syf z jakiegos Titanica :)21 Wystarczy wyjsc ze swojej wsi i odwiedzic Warszawe... :)2
zgredus
 

Re: automat od omegi

Postprzez freefly » 16 sty 2010, 10:52

Warszawie lub jej bliskich okolicach trafiają się perełki wśród warsztatów. Zdecydowanie jednak większość to kaszaniarze, psuje, ignoranci i zwykli cwani wymieniacze części, którym trzeba patrzeć na ręce.
3.0 2000r.
freefly
 
Posty: 675
Dołączył(a): 18 paź 2009, 17:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: automat od omegi

Postprzez kugel » 16 sty 2010, 16:56

Taaak...NIE MASZ CWANIAKA NAD WARSZAWIAKA...-jak w piosence :lol: ;)
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 385
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: automat od omegi

Postprzez Nahen/thor_ » 17 sty 2010, 18:25

Mam parę doświadczeń ze "skórzanymi" warsztatmi i serwisami w Wawie zwłaszcza tymi od Mitsubishi i jakoś mnie do nich nie ciągnie za bardzo...
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: automat od omegi

Postprzez kugel » 17 sty 2010, 18:32

:lol: :lol: :lol: ...i oby Ci tak zostało :)2
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 385
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: automat od omegi

Postprzez Nahen/thor_ » 17 sty 2010, 19:13

A co tam kupię sobie w lecie oprogramowanie, złącze itp za jakies 15-20 tysia do diagnostyki ISUZU i będe sobie sam diagnozował a z wynikami będe chodził/jeździł do swojego "kowala" i będę w 100% zadowolony ;) Jak na razie jestem zadowolony w 80% bo te brakujące 20% zadowolenia to właśnie brak diagnostyki ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: automat od omegi

Postprzez TOBIASZ » 18 sty 2010, 11:49

Nahen/thor_ napisał(a):Mam parę doświadczeń ze "skórzanymi" warsztatmi i serwisami w Wawie zwłaszcza tymi od Mitsubishi i jakoś mnie do nich nie ciągnie za bardzo...


Mitsubishi tez be? Pewnie i w tej firmie mieli problem z lokalizacją pewnej "słodkiej tajemnicy" czyli wyimaginowanego trzeciego filtra oleju? Na Młot Thora - trzeba było tym ciemniakom szkolenie "fachowe" przeprowadzić,bo przecież masz szeroką wiedzę na każdy dowolny temat.

moonschadow napisał(a):mam pytanie. Jeżdżę montereyem 3,5 B w automacie i jak to czasem bywa automat zadechł. tzn. zniknęły biegi do przodu a wsteczny został.


Kolego moonschadow - jeśli Twój samochód jest coś wart,skorzystaj z usług tego wyspecjalizowanego w remontach skrzyń biegów zakładu.Nie warto słuchać rad człowieka,który w momencie zakupu nie potrafił odróżnić zajechanego na śmierć złomu,od pełnowartościowego samochodu.Na taką "umiejętność wyboru" nawet najlepsza diagnostyka nie pomoże,pomijając zupełnie fakt,że nasz zaradny inaczej kolega,nie potrafi jej sobie zorganizować.Zawsze miałem nietypowe samochody,których skrzynie nie były dla nich barierą.Polecam tą firmę.

http://www.samko.pl/
TOBIASZ
 
Posty: 55
Dołączył(a): 21 wrz 2009, 13:47

Re: automat od omegi

Postprzez freefly » 18 sty 2010, 13:56

Nahen/thor_ napisał(a):A co tam kupię sobie w lecie oprogramowanie, złącze itp za jakies 15-20 tysia do diagnostyki ISUZU i będe sobie sam diagnozował a z wynikami będe chodził/jeździł do swojego "kowala" i będę w 100% zadowolony ;) Jak na razie jestem zadowolony w 80% bo te brakujące 20% zadowolenia to właśnie brak diagnostyki ;)


Za taką kwotę, to mogę zrobić kapitalny remont auta w warsztacie dealera Isuzu w Niemczech, gdzie było kupione przez kobitę od której odkupiłem Troopka.
3.0 2000r.
freefly
 
Posty: 675
Dołączył(a): 18 paź 2009, 17:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: automat od omegi

Postprzez zgredus » 19 sty 2010, 10:29

@ do Tobiasza

TOBIASZ napisał(a):Mitsubishi tez be? Pewnie i w tej firmie mieli problem z lokalizacją pewnej "słodkiej tajemnicy" czyli wyimaginowanego trzeciego filtra oleju? Na Młot Thora - trzeba było tym ciemniakom szkolenie "fachowe" przeprowadzić,bo przecież masz szeroką wiedzę na każdy dowolny temat.


Nie krytykuj najwiekszego producenta bezwartosciowych postow.Tu sie liczy ilosc nie jakosc wypowiedzi.Za takie mowienie prawdy wprost w ryj,admin znowu powycina Twoje posty robiac z tematu idiotyczna wycinanke viewtopic.php?f=5&t=543. Tymczasem padl niezawodny 3,1 uzytkownika DYNXU i ani Thor,ani Wie(rz)a :twisted: nie spiesza z tuningowym srubokretem na pomoc.Cisza jak po smierci organisty.viewtopic.php?f=4&t=630 Gdzie sa ci medrcy po zawodowkach? Dlaczego nie pomagaja,skoro naprawa tego silnika jest taka prosta? Wartoscia tego forum stala sie ilosc wypowiedzi,a cenzura opinii internautow przez admina jest zawstydzajaca.Tnij adminie i mnie zatem,niech zyje jedna jedyna sluszna prawda!
zgredus
 

Re: automat od omegi

Postprzez Silvestr » 19 sty 2010, 16:00

zgredus napisał(a):Nie krytykuj najwiekszego producenta bezwartosciowych postow.Tu sie liczy ilosc nie jakosc wypowiedzi.Za takie mowienie prawdy wprost w ryj,admin znowu powycina Twoje posty robiac z tematu idiotyczna wycinanke viewtopic.php?f=5&t=543.

Tak się składa, że wycięte zostały kawałki, które były zupełnie nie związane z tematem a mówiąc więcej - były obraźliwe dla innych osób. Przez pewien czas tolerowałem ostre wypowiedzi ale poszło to trochę w złym kierunku, dlatego nie będą tolerowane na tym forum obraźliwe wypowiedzi pod adresem innych użytkowników, bez znaczenia czy będzie to użytkownik Zgredus, Tobiasz czy Nahen/thor_. Chciałem aby to było forum pasjonatów samochodów Isuzu 4x4 a tymczasem niektórzy zrobili sobie tu miejsce, gdzie trzeba gnoić innych za każdą wypowiedź niezgodną z osobistymi przekonaniami. Jeśli więc ktoś nie zgadza się z opinią innych, niech napisze czemu się nie zgadza i napisze coś na dowód...

zgredus napisał(a):Wartoscia tego forum stala sie ilosc wypowiedzi,a cenzura opinii internautow przez admina jest zawstydzajaca.Tnij adminie i mnie zatem,niech zyje jedna jedyna sluszna prawda!

Nigdy nie interesowała mnie ilość postów, ale wartości wypowiedzi... Cenzura była, jest i niestety będzie - powody dałem powyżej i jeżeli ktoś nie potrafi tego uszanować musi się z tym pogodzić.

PS. Kilka lat temu na obecnym forum4x4.pl a dawniejszym forum.rajdy4x4.pl był temat "Wpada nowy na imprezę..." - zachęcam do lektury (o ile jeszcze jest gdzieś w archiwum).
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Następna strona

Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości