Swiszczace terkoczace turbo

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Swiszczace terkoczace turbo

Postprzez Staszekk » 24 maja 2017, 08:50

Witam wszystkich,

Jestem tutaj nowym użytkownikem więc chciałbym się przywitać - jestem Staszek - nowy szczęśliwy posiadacz troopera citation z 1999r z silnikiem 3.1 po swapie 3000km temu. Auto zakupiłem w UK w stanie igielka :).

Pisze tutaj gdyż mam spory problem- jestem w Grecji na wakacjach i niestety po drodze zaczęło mi swiszczec turbo podczas "przyspieszania". Auto jeździ normalnie bez spadków mocy, czasem zakopci podczas jazdy pod górę lecz wszystko inne wydaje się być w normie. Niestety ten dźwięk jest bardzo irytujacy. W szczególności, że nie wiem jak bardzo to może być poważny problem. Wszędzie piszą żeby jechać do serwisu. Chętnie bym to zrobił ale mam obawy przed tym, że mało kto wie co to za samochód oraz mam obawy że naprawa turbo zajmie im parę tygodni i że się nie dogadam :)

Jak myślicie czy z takim świadczeniem (wiem że każde jest inne) można jeździć a jeśli tak to co może pójść nie tak jeśli turbo się rozleci?

Wyczytałem, że to może być problem z nieszczelnoscia dolotu a nie z sama turbina. Niemniej jednak jeden magik w garażu na wsi wymyślił, że dźwięk dochodzi z turbiny. Używał jakiś śmiesznych słuchawek więc poniekad mu wierzę.

Macie pomysł co to może być i czy mam szansę dojechać do Polski? :l

Starałem się znaleźć podobny wątek na forum lecz nie udało mi się - mam tu tylko komórkę i słaby dostęp do netu więc jeśli już taki wątek istnieje to proszę o link i z góry przepraszam za zasmiecanie forum :)

Dziękuję
Staszekk
 

Re: Swiszczace terkoczace turbo

Postprzez pocieszny » 24 maja 2017, 10:55

nagraj jak świszczy i wrzu ć na jutuba albo gdzieś żeby można było posłuchać co to ;)
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Swiszczace terkoczace turbo

Postprzez Staszekk » 24 maja 2017, 18:31

Cześć,

Filmiki poniżej :
https://youtu.be/hx9EPqfCafI

https://youtu.be/8wODXGgAfnE

Nie są to najlepsze ujęcia na środowy wieczór ale mam nadzieję, że pokazują o co mi chodzi.

Z góry dzięki
Staszekk
 

Re: Swiszczace terkoczace turbo

Postprzez FFK » 24 maja 2017, 19:11

W busie miałem podobnie jak zrzuciło mi przewód łączący filtr z turbiną.
Był:
Opel Monterey 3,2 V6 1993r. - zepsuty w AB Servis :(

Obecnie w poszukiwaniu monterey/trooper :)
Avatar użytkownika
FFK
 
Posty: 725
Dołączył(a): 02 paź 2012, 20:12
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: Swiszczace terkoczace turbo

Postprzez PiotrR » 24 maja 2017, 21:35

Regeneracja turbiny trwa kilka godzin w wyspecjalizowanym warsztacie. Za regenerację do 3.1 płaciłem 1000zł do Pajero 2500 115KM 750ZŁ W większym mieście da się zrobić na poczekaniu.
Dopóki jedzie to nie ruszaj,jak stanie to nic nie ruszaj 3.1 da radę jechać bez turbo moc spada trochę dymi . Przejechałem tak 1600km bez szkody dla silnika. Koledzy którym padło turbo w trasie rozebrali je, był problem z powrotem do domu 300km auto się grzało i nie dawało rady pod niewielką górkę.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Swiszczace terkoczace turbo

Postprzez Staszekk » 25 maja 2017, 17:04

No dobra :) już i tak przejechałem 1000km więc może przejdę więcej. Dam znać co to było jak się dowiem :) Pozdrawiam
Staszekk
 

Re: Swiszczace terkoczace turbo

Postprzez Spaceman » 20 lip 2017, 10:35

Dzisiaj na szczęście nie jest wielkim problemem zregenerowanie turbo, więc jak będziesz w Polsce, to najlepiej oddaj je do regeneracji. Tak jak wyżej było wspomniane, taki proces nie trwa jakoś bardzo długo. Nie wiem skąd jesteś, ale w Warszawie dobrą firmą, która regeneruje turbiny jest Turbospec ;). Jak coś to tu znajdziesz dobrą ofertę http://turbospec.pl/.
Spaceman
 

Re: Swiszczace terkoczace turbo

Postprzez piotrck » 23 paź 2017, 07:38

Mi dopiero po regeneracji turbina zaczęła gwizdać. :)21
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Swiszczace terkoczace turbo

Postprzez Staszekk » 10 lis 2017, 21:45

Turbina zostala zregenerowana i juz nie swiszczy. Nie znaczy to jednak, ze auto nadal jezdzi :D Jak oddalem do serwisu tak co kilaset kilometrow tam wraca :) niemniej jednak jestem dobrej mysli, ze moze juz niedlugo wroci do pelnej sprawnosci...
Staszekk
 

Re: Swiszczace terkoczace turbo

Postprzez FFK » 10 lis 2017, 22:06

Ważne, że na kołach wraca na serwis, a nie na lawecie :)2
Był:
Opel Monterey 3,2 V6 1993r. - zepsuty w AB Servis :(

Obecnie w poszukiwaniu monterey/trooper :)
Avatar użytkownika
FFK
 
Posty: 725
Dołączył(a): 02 paź 2012, 20:12
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: Swiszczace terkoczace turbo

Postprzez Staszekk » 11 lis 2017, 13:29

Ha ha ha, no wlasnie raz wrocilo na lawecie. Tyle dobrze, ze z wakacji wrocilem na kolach ;)
Staszekk
 


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości