Czy kupić

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Czy kupić

Postprzez piepsznik » 26 maja 2017, 07:44

Witam. Mieszkam obecnie na Islandii i mam poważną zagwozdkę otóż do kupienia w moim zasięgu finansowym mam dwa trooperki, roczniki podobne, oba stają na 35 calowych oponach, oba posiadają silniki diesla 3.0 ale! W jednym z nich silnik pracuje ładnie i równo za to reszta samochodu wygląda jak by właśnie ukończyła wrack race, (opony do wymiany, nie działa dogrzewanie, szyby trzeszczą i strzelają, przednia szyba rozbita, poobijany i skorodowany, zbieżność do ustawienia itp, itd). Natomiast drugi ładny i piękny, połowę tańszy, niestety olej napędowy dostaje się do miski olejowej. I teraz moje pytania jak sprawdzić czy to tylko oringi na pompowtryskach czy może coś poważniejszego? Może lepiej wziąć tego z działającą mechaniką? Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając tego drugiego? Jak wykluczyć popękane tłoki i/lub pierścienie? Czy może darować sobie oba i poszukać jakiegoś innego? Z góry dziękuję za pomoc.
piepsznik
 

Re: Czy kupić

Postprzez freefly » 26 maja 2017, 08:02

Paliwo w oleju silnikowym, to oringi i miedziane podkładki wtryskiwaczy. Pytanie ile czasu silnik pracował na rozrzedzonym oleju?
3.0 2000r.
freefly
 
Posty: 675
Dołączył(a): 18 paź 2009, 17:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kupić

Postprzez pocieszny » 26 maja 2017, 09:17

piepsznik napisał(a): Jak wykluczyć popękane tłoki i/lub pierścienie?

rozebrać silnik ;)
a tak na serio posprawdzać dobrze kompresje na zimnym i na ciepłym, porównać z danymi fabrycznymi i już wiadomo czy silnik żyje czy dogorywa ;)
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3892
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Czy kupić

Postprzez piepsznik » 01 cze 2017, 14:13

Dzięki wielkie za pomoc, nie kupiłem żadnego z nich, za duże ceny ewentualnych napraw tutaj na miejscu.
piepsznik
 


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości