3.0 DHOC temperatura wzrasta powyżej 100km

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

3.0 DHOC temperatura wzrasta powyżej 100km

Postprzez johntailor » 28 mar 2010, 14:12

Witam
Mam pewien problemik ze swoim Trooperkiem a mianowicie po przekroczeniu prędkosci 100km/h temperatura zaczyna wzrastać i przekraczać 90c,jak go rozpędze do 130km/h to poprostu momentalnie wskazówka idzie na maxa.Jeżdżąc po miescie i stojąc w korkach nie mam takiego problemu.Generalnie poza tym autko sprawuje się dobrze,pali z dotyku na zimnym i ciepłym silniku,nie kopci,silnik chodzi jak igiełka pomimo 320000km przejechanych.Wymieniane miałem w nim pompe wodną, broki w silniku i przy okazji mechanik uszczelinił mi też silnik.Miał ktos podobną sytuację? Proszę o pomoc.Pozdrawiam
johntailor
 

Re: 3.0 DHOC temperatura wzrasta powyżej 100km

Postprzez hassan » 28 mar 2010, 16:30

daawno temu miałem podobnie - najpierw na trasie się za bardzo nagrzewał (co prawda nie tak jak Twój, ale więcej niż powinien), potem na zimę nie mógł się dogrzać - okazało się że padnięty był termostat (zablokował się w pozycji "pół otwarty").
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3.0 DHOC temperatura wzrasta powyżej 100km

Postprzez johntailor » 28 mar 2010, 17:23

hassan napisał(a):daawno temu miałem podobnie - najpierw na trasie się za bardzo nagrzewał (co prawda nie tak jak Twój, ale więcej niż powinien), potem na zimę nie mógł się dogrzać - okazało się że padnięty był termostat (zablokował się w pozycji "pół otwarty").


To by się chyba zgadzało kiedys miałem problem z nagrzaniem.Rozmawiałem z mechanikiem wymienił kilka przyczyn między innymi termostat.Chcę pokolei eliminować je,na koniec zostawić te najbardziej kosztowne.Chciałbym zalać chłodnice jakims płynem czyszczącym być może jest dużo kamienia lub rdzy w srodku i to również może powodować grzanie.Mysle również o płukance silnika,żeby pozbyć się całego tego nagaru itp. Czy ktos z was robił już takie rzeczy w swoich trooperkach? Czy możecie polecić jakies specyfiki?
johntailor
 

Re: 3.0 DHOC temperatura wzrasta powyżej 100km

Postprzez johntailor » 30 mar 2010, 19:14

Ten samochód mnie zadziwia,wczesniej grzał mi się przy około 110km/h a od 2 dni dojeżdżajac do pracy ciągle jadę 120km/h i jest ok :P ,temperatura 90 stopni.Dopiero jak przycisne do 140 zaczyna się grzać,ale wystarczy że zwolnie do 100 i szybko temp. spada.Czy jest możliwosc że układ jest poprostu zapowietrzony?
johntailor
 

Re: 3.0 DHOC temperatura wzrasta powyżej 100km

Postprzez gumirek » 30 mar 2010, 21:16

johntailor napisał(a):jest możliwosc że układ jest poprostu zapowietrzony?

Nie liczyłbym na to o ile poziom płynu jest OK. Zanieczyszczenia układu chłodzenia również bym odrzucił. Przy okazji następnej wymiany możesz przepłukać silnik wodą jak ostygnie i zalać dobrej marki koncentratem z wodą destylowaną (nie żadnym borygo). Sprawdź termostat.
Opel Monterey LTD '95/96 3.2 - 6VD1
Avatar użytkownika
gumirek
 
Posty: 409
Dołączył(a): 29 paź 2008, 17:42
Lokalizacja: Lublin / Biała Podl.

Re: 3.0 DHOC temperatura wzrasta powyżej 100km

Postprzez oko » 31 mar 2010, 09:55

Miałem ten sam problem! Rozwiązaniem okazała sie wymiana chłodnicy. Teraz czy śmigam 90 czy 140 temperatura nie drgnie.
Montek 3.1 98 przed liftem... długi...i będzie młodszy brat jeep lub land rover
Avatar użytkownika
oko
 
Posty: 239
Dołączył(a): 14 sty 2009, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Re: 3.0 DHOC temperatura wzrasta powyżej 100km

Postprzez johntailor » 03 cze 2010, 18:59

Dzięki koledzy za pomoc rzeczywiscie po wymianie chłodnicy smiga jak ta lala.Dzisiaj leciałem 140 i temp nawet nie drgneła powyżej 90 stopni.Pozdrawiam
johntailor
 


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron