LUSTERKO BOCZNE - TROOPER 2000

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

LUSTERKO BOCZNE - TROOPER 2000

Postprzez SUPER TROOPER » 05 maja 2010, 22:35

Nie zamyka sie lewe lusterko ( od kierowcy ) . Moze ktos rozbieral juz i moze mi poradzic w jaki sposób wyjac szklo z obudowy ? Co ciekawe , zima podczas mrozu dziala . Chcialem wyciagnac lustro ale boje sie , ze peknie . Czy jest tam jakis zatrzask , albo cos ? Moze trzeba uzyc jakiegos special przyrzadu ? Z góry dziekuje za porade .
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: LUSTERKO BOCZNE - TROOPER 2000

Postprzez Mod.98 6,5X57 » 06 maja 2010, 22:58

widzę że nikt nic nie pisze, więc ja zabiorę głos.
daj na luz i kup działającą używkę. próbowałem to rozkręcić z ciekawości i dałem spokój,
zapytaj Silvestra, dałem mu lusterko może on sie w to pobawił??
"Nowoczesna linia nadwozia z gładko przebiegającymi krawędziami, bogato wyposażone wnętrze, nowoczesność zastosowanej techniki i dobra jakość wykonania pozwalają Oplowi Monterey z powodzeniem stawić czoła konkurencji..."
Mod.98 6,5X57
 
Posty: 94
Dołączył(a): 28 sty 2009, 20:15
Lokalizacja: Widawa

Re: LUSTERKO BOCZNE - TROOPER 2000

Postprzez SUPER TROOPER » 07 maja 2010, 14:13

Dzieki za uwage . Chcialbym naprawic tak dla zasady po prostu . Jesli nie dam rady rozlozyc i dojsc usterki , nic sie nie stanie . Zreszta nie potrzebuje go skladac , poniewaz mam samochód poszerzony przez wieksze kola i wystawione nadkola . Przy ciasnych przejazdach nie urwe luster . A naprawic mozna , jesli tylko cos nie styka albo jest do wyczyszczenia . Pozdrawiam :)
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: LUSTERKO BOCZNE - TROOPER 2000

Postprzez SUPER TROOPER » 16 maja 2010, 15:25

Widze , ze dzisiaj ruch na forum , wiec powtarzam pytanie dotyczace lusterka .
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: LUSTERKO BOCZNE - TROOPER 2000

Postprzez hassan » 16 maja 2010, 16:59

do wyciągania lustra nie potrzebujesz żadnego specjalnego przyrządu - wystarczy śrubokręt. Samo lustro jest zespolone (z tego co pamiętam za pomocą jakiejś masy lepiącej i chyba "zatrzasków") z plastikową ramką. Ramka z mechanizmem regulacji połączona jest na 4 zatrzaski (w mechanizmie są poprzeczki w ramce uchwyty w kształcie litery "c" obejmujące te poprzeczki). Z tego co pamiętam lustro trzeba odchylić na maksa na zewnątrz (patrząc od strony mocowania), podważyć palcami, wsunąć wkrętak i podważyć (można też palcami pociągnąć). Jak pójdzie pierwsze mocowanie, pozostałe też pójdą :-D

W razie co, pytaj :)

pzdr.
h.
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: LUSTERKO BOCZNE - TROOPER 2000

Postprzez kugel » 17 maja 2010, 07:59

Widzę że z tymi lusterkami to jakiś standard - moje z lewej strony tez nie chciało elektrycznie działać . Padł przekażnik , który jest na płytce w lusterku. Nie pamiętam symbolu , ale jak się dobierzesz do "bebechów lusterka , to na płytce jest taka mała , niebieska kostka -numer jest na niej . Można się pobawić i wymienić samemu , ale jeśli nie masz wprawy to lepiej oddać do jakiegoś naprawiacza od elektroniki , przynajmniej szukanie zamiennika odpadnie :) .Układ jest wykonany w technice SMD (montaż powierzchniowy ) i wymaga trochę wprawy i precyzyjnej lutownicy.
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 31 gości