Nie odpala auto po remoncie silnika

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Nie odpala auto po remoncie silnika

Postprzez deryl » 02 cze 2020, 18:07

Witam serdecznie grupowiczów,pierwsze to się przywitam,mam mały lub może duży problem z nieodpalającym silnikiem 4jx1.Na plaku pracuje ale paliwa nie podaje,silnik wymieniony na drugi ale sam słupek osprzęt poszedł stary,nie wiem gdzie szukać przyczyny.Na początek powiem gdzie już sprawdzałem,znalazłem zdjęcie na forum że można oszukać czujnik ciśnienia oleju na listwie wyciągając kabelek C,nic to nie dało,na metalowym przewodzie,rurce co doprowadza olej do pokrywy zaworów jest ciśnienie ale tylko do śruby dalej nie idzie,jak miałem zdjętą pokrywę to zauważyłem brak grama oleju na szklankach jak i na wałkach rozrządu.Ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi jak ten układ działa lub podać jakiś link do filmu? :)2 Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
deryl
 
Posty: 1
Dołączył(a): 02 cze 2020, 17:50

Re: Nie odpala auto po remoncie silnika

Postprzez mcgiver » 05 cze 2020, 22:46

Strasznie chaotycznie to napisane, piszesz o oleju napędowym czy oleju silnikowym ?
Diesle to dla mnie obcy temat , tymbardziej diesel 3,0 z jakimś dziwnym systemem paliwowo-olejowym, ale myślę ,że jeśli ten post byłby napisany z jakąś logiką to na pewno ktoś na forum pomoże, bo nie brak tu speców od isuzowskich diesli.
Absolutnie nie chodzi mi o ortografię ,poprawną polszczyznę itd, (to nie forum typu elektroda.pl) ,tylko o zrozumiały sposób pisania ,nie pozostawiający wątpliwości czytającemu "co autor miał na myśli ? ".
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Nie odpala auto po remoncie silnika

Postprzez Jake » 05 cze 2020, 23:09

Ja sie doktoryzowałem z 4JG2 i ogolnie lubie i ogarniam stare diesle na pompie rotacyjnej. 4JX1 to dla mnie calkiem obca inszość, wiec nie pomoge...
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Nie odpala auto po remoncie silnika

Postprzez piotrck » 06 cze 2020, 22:52

Pocieszny twierdzi że 3.0 to dobry silnik .........może się teraz wykaże i pomoże chłopakowi.
Hasta la Victoria Siempre.
3,1 LTD 97r
piotrck
 
Posty: 1357
Dołączył(a): 17 sie 2011, 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: Nie odpala auto po remoncie silnika

Postprzez Jędrula » 08 cze 2020, 20:59

Przede wszystkim potrzebny jest tech 2, bo to że jest olej na listwie wtryskowej jeszcze o niczym nie świadczy, potrzebne jest jeszcze odpowiednie ciśnienie które uruchomi wtryski bo inaczej żadne wypinanie czujników nic nie da. Jak co to pisz na priv
Jędrula
 
Posty: 38
Dołączył(a): 12 wrz 2015, 14:30
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nie odpala auto po remoncie silnika

Postprzez Pawel78 » 09 cze 2020, 09:44

idać tropem od najłatwiejszych:
- odłączenie czujnika ciśnienia (u Ciebie nic nie dało - raczej odpada) - można tez w jego miejsce wkręcić zwykły manometr oleju, powinno byc na starcie ok 6bar
jeśli znacznie niższe lub brak:
- elektrozawór w pompie oleju (RPCV) - często się zacina w pozycji otwartej i wtedy nie ma szans na "nabicie"ciśnienia - wykręcić, rozkręcić przeczyścić
- smoki olejowe urwane / nieszczelne - zlac olej, zdjąć miskę, smoki wyczyścić i wymienić uszczelnienia

potem to juz raczej Delta Wrocław lub kolega z Sosnowca i Tech2
Pawel78
 
Posty: 74
Dołączył(a): 05 gru 2018, 01:08

Re: Nie odpala auto po remoncie silnika

Postprzez pocieszny » 09 cze 2020, 20:21

piotrck napisał(a):Pocieszny twierdzi że 3.0 to dobry silnik .........może się teraz wykaże i pomoże chłopakowi.

bo to jest dobry silnik patrząc na konstrukcje innych producentów z porównywalnych lat, patrolowcy chcieli by mieś takie pierdołowate problemy z renaultem jak te w trooperze :)21
ja bym poszedł jak mówi Paweł ale zaczął bym od techa i zobaczenia czy czujnik cokolwiek pokazuje (bo to obchodzenie kabelkami nie zawsze działa)
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości