6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez frotman » 21 sty 2021, 01:32

Witam wszystkich. przestudiowałem kilka tematów ale zapewne coś mi umknęło. Stałem się posiadaczem froty 6vd1 zabitej najprawdopodobniej przez gazownika ale do rzeczy. Zauważyłem wałkujący się temat brania oleju. Coś w tej kwestii ustalono? jeśli nie ma ujednoliconego orzecznictwa to z chęcią ogarnąłbym dane nt. pasowania tłoka, luzu zamków, odchyłek na płaszczyźnie bloku, ciśnienia nominalnego oraz minimalnego. Na daną chwilę w pacjencie zabity jeden z cylindrów. Po dźwięku słychać że albo gniazdo amen albo zawór- próby olejowej nawet nie robię bo słychać jak gar pompuje w kata. całość chodzi, bez żadnych niepokojących dźwięków ale w sposób widoczny żre olej. Poszukiwałem informacji nt. samego systemu odpowietrzenia skrzyni korbowej (z racji ujemnych temperatur) ale widzę że wałkuje się temat brania oleju tyle że przez układ tłokowo-korbowy także otwartych drzwi nie wyważam. Na daną chwilę jestem optymistą i liczę na to że wypalone gniazdo bez wędrówki szczątków w dół cylindra :D chętnie przygarnę service manuala
frotman
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 sty 2021, 00:31

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez Jake » 23 sty 2021, 13:59

Manual do 6VE1:
https://drive.google.com/file/d/1r00_vR ... sp=sharing
A w tym pliku znajdziesz info o 6VD1:
https://drive.google.com/file/d/1ZzCJgC ... sp=sharing

Jesli chodzi o Frote to mysle ze ten pierwszy bedzie blizszy, ale nie wglebialem sie w temat Opla.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez frotman » 23 sty 2021, 23:35

Podziękował :)2

Ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi vkami?
frotman
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 sty 2021, 00:31

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez mcgiver » 23 sty 2021, 23:51

mój brał 3litry 15w30 na 1tyś przebiegu
po takim tam małym remoncie łącznie z przeróbką tłoków pod pierścienie olejowe dwuczęściowe + dodatkowe dreny w półkach pierścieni olejowych , przez pierwsze 20tyś nie brał nic , ale teraz po 50tyś od remontu z 1liter na 8,5tyś trzeba dolać, tyle że jeżdżę na 5w30.
wątek
viewtopic.php?f=4&t=7374&start=175#p57311
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez frotman » 23 sty 2021, 23:58

mcgiver napisał(a):mój brał 3litry 15w30 na 1tyś przebiegu
po takim tam małym remoncie łącznie z przeróbką tłoków pod pierścienie olejowe dwuczęściowe + dodatkowe dreny w półce pierścieni olejowych , przez pierwsze 20tyś nie brał nic , ale teraz po 50tyś od remontu z 1liter na 8,5tyś trzeba dolać, tyle że jeżdżę na 5w30.

a dlaczego akurat dwuczęściowe? szczelina w rowku tłoka poza limitem czy ocb?
frotman
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 sty 2021, 00:31

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez mcgiver » 24 sty 2021, 00:13

frotman napisał(a):
mcgiver napisał(a):mój brał 3litry 15w30 na 1tyś przebiegu
po takim tam małym remoncie łącznie z przeróbką tłoków pod pierścienie olejowe dwuczęściowe + dodatkowe dreny w półce pierścieni olejowych , przez pierwsze 20tyś nie brał nic , ale teraz po 50tyś od remontu z 1liter na 8,5tyś trzeba dolać, tyle że jeżdżę na 5w30.

a dlaczego akurat dwuczęściowe? szczelina w rowku tłoka poza limitem czy ocb?


szczeliny nie były poszerzane były ok .
Były tylko pogłębiane bo było mało miejsca na sprężynę, tzn było na styk ,a ja pogłębiłem żeby mi to nie ryło beretu ,
po 50 tyś uważam remont za udany , wkurwia mnie tylko klepanie jednego albo dwóch popychaczy w prawej głowicy i od jakichś 20tyś dojrzewam do otworzenia pokrywy zaworowej.
pierścienie trzyczęściowe na początku są bardzo dokładne , a potem zaczynają brać w pizdu.
pierścienie dwuczęściowe jak się dotrą to delikatnie biorą , ale nie ma drastycznych skoków konsumpcji , to jest moje zdanie i kilku znajomych fachmanów którzy robili dla mnie różne obróbki w moich motorach.
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez frotman » 24 sty 2021, 00:45

hmmm dla mnie trochę dziwny jest taki skok z niczego na litr. kompresyjno zgarniający dobrze założony? może za duży luz w rowku i już zdarty? a może honowanie zbyt grubą gradacją?
frotman
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 sty 2021, 00:31

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez mcgiver » 24 sty 2021, 00:55

frotman napisał(a):hmmm dla mnie trochę dziwny jest taki skok z niczego na litr. kompresyjno zgarniający dobrze założony? może za duży luz w rowku i już zdarty? a może honowanie zbyt grubą gradacją?

że co ?
nie ku..a odwrotnie załozyłem :roll: a honowanie robiłem pilnikiem ...
chcesz mnie uczyć zakładania pierścieni? :lol:
ja nie jeżdżę jak emeryt, silnik dostaje w pizdę... z litr to może znaczy 0,7 - 0,9 nie wiem nie mierzę dokładnie,
5w30 , przecież to jest prawie jak woda w 30 letniej konstrukcji z 24wentlami.
mecenas się znalazł :lol:
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez frotman » 24 sty 2021, 01:03

ooo widzę, że jest guru. więc jak ta wiedza wszechpotężna to czym ten ubytek jest spowodowany?
frotman
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 sty 2021, 00:31

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez frotman » 24 sty 2021, 01:04

a teraz to już mistrzostwo... czyli oznaczenie 5w30 oznacza gęstość?? brawka :D
frotman
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 sty 2021, 00:31

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez mcgiver » 24 sty 2021, 01:05

frotman napisał(a):ooo widzę, że jest guru. więc jak ta wiedza wszechpotężna to czym ten ubytek jest spowodowany?

nie żaden guru
zapytaj wujka google ...
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez frotman » 24 sty 2021, 01:07

w specyfikacji oleju wiem co oznaczają obie liczby ale widzę, że ty niekoniecznie
frotman
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 sty 2021, 00:31

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez mcgiver » 24 sty 2021, 01:14

frotman napisał(a):w specyfikacji oleju wiem co oznaczają obie liczby ale widzę, że ty niekoniecznie

a co ty sobą w ogóle prezentujesz?
mam ci wyłuszczyć co oznaczają liczby specyfikacji oleju ? ty w ogóle jesteś w stanie zrobić coś innego niż gdzieś przeczytałeś, lub ktoś cię nauczył ? żenada
poszukaj sobie w google
zrób ten swój silnik i po 50 tyś pochwal się rezultatami i wtedy mozemy dyskutować bo na razie to tylko teoretyzujesz i nie przedstawiłeś żadnego swojego dorobku,
i to kolo z 16 postami na forum :lol: :)21 :roll:
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez frotman » 24 sty 2021, 01:15

a to jest miejsce do przedstawiania dorobku?? no to gratuluję. jestem ciekaw czym pan magister może się pochwalić
frotman
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 sty 2021, 00:31

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez mcgiver » 24 sty 2021, 01:43

frotman napisał(a):a to jest miejsce do przedstawiania dorobku?? no to gratuluję. jestem ciekaw czym pan magister może się pochwalić

I to jest właśnie esencja Internetu ,
Koleś incognito , który nie podał nawet jakiej kolwiek lokalizacji choćby zgrubnej , próbuje robić przewrót na nowym forum które odwiedził.
Mówiąc o dorobku chodziło mi o dorobek mechaniczny , nie o wykształcenie ,
Nie znamy się więc każdy może sobie z dupy napisać co się mu żywnie podoba o swoim wykształceniu , dorobku mechanicznym itd. itp , bo to jest właśnie internet i występowanie incognito,
Na szczęście dla ciebie nie jest to elektroda.pl więc na wiele sobie można pozwolić, ale szczerze to mam wyjebane na ciebie i to co potrzebujesz , i jak już pocwaniakujesz jak Zenek ze wsi to odezwij się za 2- 3 lata i z ręką na sercu przedstaw wyniki swojej pracy nad tym motorem,bo po miesiacu dwóch i przebiegu 1000-3000 km to każdy motor chodzi zajebiście MISZCZU ! :lol:
Pozdrawiam przez kupke granatów :)3
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez frotman » 24 sty 2021, 01:45

hahaha a ty myślisz, że na elektordzie mnie nie ma? :) w dorobku mechanicznym myślę, że ciut więcej niż Ty :)
frotman
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 sty 2021, 00:31

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez mcgiver » 24 sty 2021, 01:49

frotman napisał(a):hahaha a ty myślisz, że na elektordzie mnie nie ma? :) w dorobku mechanicznym myślę, że ciut więcej niż Ty :)

miszczu elektrodę to mimo kilku róznych kont wcześniej to ja od kilku lat odwiedzam jako gość, (a w zasadzie to już nie jest baza wiedzy dla mnie więc rzadko tam zaglądam) , bo znudziło mi sie użeranie z obrońcami poprawnej interpunkcji i z innymi ciulami , a twój dorobek mechaniczny w tym momencie to już mi lotto.
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez frotman » 24 sty 2021, 01:53

Wiem miszczu- ja już w Twoim dorobku widzę stwierdzenie, że gaz dobija cylindry bo wypala olej :) brawo. umiesz gaz zmieszać z olejem? bo ja nie i myślę, że ani tu ani na elektrodzie nikt tego nie potrafi. Ale szacun- będzie nobel
frotman
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 sty 2021, 00:31

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez mcgiver » 24 sty 2021, 01:59

frotman napisał(a):Wiem miszczu- ja już w Twoim dorobku widzę stwierdzenie, że gaz dobija cylindry bo wypala olej :) brawo. umiesz gaz zmieszać z olejem? bo ja nie i myślę, że ani tu ani na elektrodzie nikt tego nie potrafi. Ale szacun- będzie nobel

wtf? :shock: coś ci sie popierdoliło bo ja zawsze jeżdziłem na gazie i zawsze twierdziłem ,że gaz nie ma żadnego szkodliwego oddziaływania na silnik, a ktoś kto tak twierdzi to nie ma żadnego doświadczenia ,a tylko coś się mu wydaje , tzn jest takim miszczem jak ty...
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez frotman » 24 sty 2021, 02:13

dziwny jesteś człowiek. zadałem proste pytanie, na które odpowiedziałeś atakiem- widocznie tak masz. wystarczyło napisać gary przemierzone, tłoki przemierzone, pierścienie przemierzone, całość złożona prawidłowo, gradacja osełki taka i taka. i po sprawie. nie- lepiej atak.
frotman
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 sty 2021, 00:31

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez mcgiver » 24 sty 2021, 02:53

no jasne moja wina , bo po przebiegiu 50 tys i znikomym apetycie na olej koleś z 12 postami sie mnie pyta czy pierścienie dobrze załozone i czy honowanie nie za grube :shock: :lol:

widziałeś ty w ogóle kiedyś benzynowy silnik od środka? r4 czy r6 czy v6? czy v8 ?
widziałeś ty kiedy np czym się róznią czopy korbowe w v6 od r6 ?
zmieniałeś kiedy CR z 7 na 8,2 przez obróbkę wysokości bloku , wysokości głowicy i grubość uszczelki na raz, bo zastosowana konfiguracja układu korbowo tłokowego obniżyła CR za bardzo (z 10,2 na 7) ?
stworzyłeś kiedyś jakaś konfiguracje silnika (blok, wał , korby tłoki) na którą jeszcze nikt przed tobą nie wpadł , a mimo to to działa i znaleźli się naśladowcy?
porównywałeś ty kiedy panewki oporowe scalone od takich z półksiezycami?
kombinowałeś ty kiedy ze zmianą bore albo stroke , albo z tym i tym na raz ?
dopracowywałeś ty kiedy układ korbowo tłokowy żeby wyrównać wagi wszystkich zestawów co do 0,05g i zminimalizować drgania spowodowane niedokładnością seryjnej produkcji??
obrabiałeś z powodzeniem na tokarce tłoki bez zdejmowania korbowodów ?? (korbowód na zewnątrz ,a nie w uchycie )
wkładałeś ty kiedy sputtery do silnika benzynowego ?
przerabiałeś kiedy tarczę sprzegłową na inny wieloklin która po 10 latach nadal działa w silniku który ma 250kucy?
a stworzyłeś sobie kiedy szperę z poziomem spięcia 0-50% na żądanie sterowane potencjometrem w 20 letniej becie?
a kombinowałeś ty kiedy z mapami na epromie w sterowniku ? ja je podmieniałem na dowolną, a później stworzyłem przełącznik miedzy mapami na dwóch róznych kościach 256kb, następnie te mapy wrzuciłem na jedną kość 512 , ale czasami silnik przerywał na jednej z map i projekt zawiesiłem...
niektóre tematy opisałem wiele lat temu na forach , nie wszystkie , bo nie wszystko chcę oddać innym..
zmieniałeś ty kiedy wykorbienie wału korbowego R4 o 3mm (skok 6mm) niekonwencjonalnymi metodami ? właśnie nad tym pracuję...

tego w szkole ani na studiach nie uczą , to trzeba mieć w głowie i trzeba to czuć.
i choćbyś nie wiem jaki był wystudiowany to jak tego nie czujesz , to wiesz tyle co reszta świata , bo utarte schematy i formułki se może każdy ....wygooglować.
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez Jake » 24 sty 2021, 04:56

@mcgiver: Nie karm trola, szkoda Twoich nerwów, szkoda Twojego czasu. Gosc jest toksyczny, wpadł, ledwo powiedział dzień dobry, a bedzie nas wszystkich pouczał, korygował i udowadniał nam, ze gowno wiemy. Mnie sie juz przelało w temacie o liniach hamulcowych, jak wpadł w ton profesorski oplatajac dyrdymały.

Ale honowanie pilnikiem :lol: Padłem! :)21
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez Legend » 24 sty 2021, 11:36

a po co robić honowanie, ja składam bez i na longlife robię 100 tys do wymiany bez dolewki a jeżdzę do dalekiego kościoła .
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez mcgiver » 25 sty 2021, 01:10

no ja wyczerpałem w tym temacie co miałem powiedzieć , (na razie), kolo teraz zbiera rozumki z goglóff :)21 , żeby nas tu zajebać nie wiadomo jaką wiedzą i dorobkiem mechanicznym,
no cóż miszcz jakich wielu , a w sumie to jak niewielu :lol:
ale kolo chyba nie wie jak temat ugryźć bo jest za cienki i będziemy go mieli z głowy :)21, niemniej troche szkoda :lol: ....
viewtopic.php?f=47&t=8410#p65155
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: 6vd1 spalanie oleju; potrzebne limity

Postprzez Quentil » 25 sty 2021, 01:53

mcgiver łobuzie, przepłoszyłeś gościa :twisted:

:)21
6VE1...
Quentil
 
Posty: 992
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Następna strona

Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości