cisnienie oleju w trooperze 2000r

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

cisnienie oleju w trooperze 2000r

Postprzez ka4mil » 04 lip 2010, 22:21

od 2 tygodni przy tych upalach zauwazylem ze gdy go odpalam nie musze krecic dlugo rozruznikiem, ale nie gasnie mi odrazu kontrolka oleju, dopiero po kilku sekundach jest cisniene, auto stoi w blaszanym garazu i panuje tam wysoka temperatura. nie wiem czy nie popelnilem bledu bo w lutym zalalem go olejem 5w40. przy kolejnych odpalaniach jest juz dobrze taki problem pojawia sie tylko przy pierwszym odpaleniu po nocy, wczesniej zapalal dopiero gdy dostal cisnienia. czy ktos sie juz spotkal z czyms takim? i czy zmienic olej na 5w30?
prosze o podpowiedzi.
miesiac temu zmienilem czujnik oleju ten przy pompowtryskach
pozdrawiam
Avatar użytkownika
ka4mil
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 sty 2010, 22:13
Lokalizacja: Grudynia Wielka/ obecnie Islandia

Re: cisnienie oleju w trooperze 2000r

Postprzez SUPER TROOPER » 04 lip 2010, 22:35

Nie wiem jak dlugo go masz , ale w Trooperze to powazna sprawa ( co najmniej w cenie turbo ) .Temat jest opisany na forum . Moze zaczynac szwankowac podawanie oleju z misy olejowej . Tak czy nie , wedlug wieku samochodu powinienes zajrzec do misy i sprawdzic albo od razu wymienic na nowe przewody - rurki doprowadzajace olej ( pobierajace ) z misy i chyba zimeringi tez . Sam to robil chyba Jedrula ( nie jestem pewien ) .Olej tez wazny jaki lejesz , ale w moim serwisie mi powiedziano , ze to tak jest w Isuzu ( z tymi rurkami ) . Po prostu sie zuzywa i juz . Nie nastepuje to nagle i moze by pasowalo to do objawów przez Ciebie opisanych . Jezeli bym trafil z diagnoza to nie mozesz czekac - natychmiast to rób .
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: cisnienie oleju w trooperze 2000r

Postprzez ka4mil » 05 lip 2010, 08:47

tylko dlaczego przy nastepnych odpalaniach jest wszystko dobrze? tzn. cisnienie jest odrazu
czy takich objawy moze dawac poluzowany czujnik oleju ten w listwie? bo jak go wymienialem to nie mialem miejsca za duzo na klucz?
pozdrawiam
Avatar użytkownika
ka4mil
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 sty 2010, 22:13
Lokalizacja: Grudynia Wielka/ obecnie Islandia

Re: cisnienie oleju w trooperze 2000r

Postprzez jedrula » 05 lip 2010, 09:01

Ja miałem podobne objawy , nawet w złodziejskim serwisie niby wymienili mi pompy oleju problem pojawiał sie ponownie . wreszcie sam wziąłem sie za to i wymieniłem oringi uszczelniające smok zasilający i od razu poprawa ale na krótko, ponownie rozebrałem smoki i założyłem ciut grubsze oringi i narazie jest spokój a przejechałem już z 8 tys. a co do oleju j a jeżdze na oleju 5 w 40 lotos traficturbodiesel. co do oringów rozmiary jakie były i jakie założyłem podałem w innych postach na forum związanych z tematem ciśnienia oleju.
jedrula
 
Posty: 154
Dołączył(a): 01 paź 2009, 06:01

Re: cisnienie oleju w trooperze 2000r

Postprzez ka4mil » 06 lip 2010, 19:34

tylko ze w czasie jazdy ciesnienie nie spada ponizej 6 a na wolnych obrotach jest 4-4,5
bo ktos na forum pisal ze mial chustawke z cisnienem
i caly czas sie zastanawiam nad zmiana oleju na probe czy bedzie sie tak samo dzialo czy nie
bo dzis rano bylo chlodno w garazu i cisnienie bylo odrazu
pozdrawiam
Avatar użytkownika
ka4mil
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 sty 2010, 22:13
Lokalizacja: Grudynia Wielka/ obecnie Islandia


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości