Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez NNapiorkowski » 11 lip 2021, 16:11

Przestał mi działać pilot zamka centralnego i po dłuższym czasie, zupełnie przez przypadek, znalazłem w sieci rozwiązanie. Dzielę się gdyby ktoś potrzebował:

Rozwiązanie:
1) Wsiąść do samochodu, zamknąć drzwi i przekręcić stacyjkę (ale nie odpalać silnika)
2) przytrzymać na pilocie przycisk zamykania drzwi tak długo aż zamek się zamknie i otworzy.
3) koniec

pzdr!
Isuzu Trooper 2000, 3.5 V6
NNapiorkowski
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 cze 2021, 23:09

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez krzyko66 » 13 lip 2021, 12:49

Cześć,
Mógłbyś wrzucić zdjęcie swego kluczyka? Centralny zamek mam, ale uruchamiany tylko przekręcając kluczyk w drzwiach samochodu. Kwestia kluczyka czy czegoś jeszcze u mnie brakuje? Pozdrawiam
Isuzu Trooper 3.0 D 2002 r.
Avatar użytkownika
krzyko66
 
Posty: 112
Dołączył(a): 28 maja 2009, 22:03
Lokalizacja: Supraśl/Białystok

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez Quentil » 14 lip 2021, 15:39

Tu widać pilot https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1442344.html. W poliftach (przynajmniej w większości) był fabryczny alarm z centralnym.
6VE1...
Quentil
 
Posty: 991
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez miras7 » 14 lip 2021, 17:20

Quentil napisał(a):Tu widać pilot https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1442344.html. W poliftach (przynajmniej w większości) był fabryczny alarm z centralnym.
... i pilotem
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez Quentil » 14 lip 2021, 18:05

Tak, dokładnie. Zapomniałem dopisać.
6VE1...
Quentil
 
Posty: 991
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez NNapiorkowski » 14 lip 2021, 21:59

krzyko66 napisał(a):Cześć,
Mógłbyś wrzucić zdjęcie swego kluczyka? Centralny zamek mam, ale uruchamiany tylko przekręcając kluczyk w drzwiach samochodu. Kwestia kluczyka czy czegoś jeszcze u mnie brakuje? Pozdrawiam



Tak, mam dokładnie tego samego pilota, co podlinkowany wyżej - z dwoma przyciskami. Na kluczyku nie ma żadnych przycisków.

Pzdr@
Isuzu Trooper 2000, 3.5 V6
NNapiorkowski
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 cze 2021, 23:09

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez krzyko66 » 15 lip 2021, 12:28

Czyli był kluczyk plus pilot od centralnego i autoalarmu?
Isuzu Trooper 3.0 D 2002 r.
Avatar użytkownika
krzyko66
 
Posty: 112
Dołączył(a): 28 maja 2009, 22:03
Lokalizacja: Supraśl/Białystok

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez ElizabethJones1974 » 15 lip 2021, 14:43

Dokładnie. Był to kluczyk z pilotem który miał te dwa przyciski. Są one do zamka centralnego oraz alarmu fabrycznego. Niestety, po latach takie rzeczy lubią mieć swoje humory :roll:
ElizabethJones1974
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lip 2021, 14:32

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez Quentil » 15 lip 2021, 18:34

Lol, ale mądry reklamiarz :shock:
Kluczyk był zwykły (działa na centralny), za sterowanie alarmem odpowiada pilot (taki jak podlinkowałem). Czyli jeśli nie masz jakiejś dzikiej wersji wyposażenia lub domorosłych przeróbek to brakuje Ci pilota.

Po lewej od kierownicy powinna być czerwona dioda (ANTI THEFT podpisana czy jakoś tak), gdy alarm jest uzbrojony to miga. A gdy normalnie zamkniesz to nie.
Centralka od alarmu chyba powinna być w słupku przy nogach pasażera, ale tego nie pamiętam dokładnie.
6VE1...
Quentil
 
Posty: 991
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez krzyko66 » 16 lip 2021, 11:09

O proszę. Czyli jest szansa, że mój centralny będzie działał, jako, że mam i tego pilota :) Tyle, że jak nim manipuluję, czyli wciskam przyciski, to uaktywnia się tylko chyba alarm, bo drzwi się nie zamykają, a po ich otwarciu zaczyna wyć syrena. Mus jakiegoś machera od centralnego poszukać. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie co jest nie tak, dla domorosłego instalatora?
Isuzu Trooper 3.0 D 2002 r.
Avatar użytkownika
krzyko66
 
Posty: 112
Dołączył(a): 28 maja 2009, 22:03
Lokalizacja: Supraśl/Białystok

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez Quentil » 16 lip 2021, 13:09

Nie wiem, ale powinno działać razem.
6VE1...
Quentil
 
Posty: 991
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez Pawel78 » 19 lip 2021, 16:05

krzyko66 napisał(a):O proszę. Czyli jest szansa, że mój centralny będzie działał, jako, że mam i tego pilota :) Tyle, że jak nim manipuluję, czyli wciskam przyciski, to uaktywnia się tylko chyba alarm, bo drzwi się nie zamykają, a po ich otwarciu zaczyna wyć syrena. Mus jakiegoś machera od centralnego poszukać. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie co jest nie tak, dla domorosłego instalatora?


zacznij od wymiany baterii w pilocie (guzikowa CR2032 jeśli dobrze pamiętam) a potem ponownego zaprogramowania wg instrukcji powyżej - te procedurę należy każdorazowo powtarzać po wymianie baterii, czyba że nie padnie całkkem a nowa włoży sie w 5sek (chyba)
Pawel78
 
Posty: 74
Dołączył(a): 05 gru 2018, 01:08

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez krzyko66 » 20 lip 2021, 11:41

Dzięki za podpowiedzi. Bateria całkiem nie padła raczej na pewno - alarm się załącza i odłącza. Tylko, że zamek centralny nie reaguje na pilota.
Ale zacznę od wymiany baterii.
Isuzu Trooper 3.0 D 2002 r.
Avatar użytkownika
krzyko66
 
Posty: 112
Dołączył(a): 28 maja 2009, 22:03
Lokalizacja: Supraśl/Białystok

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez Legend » 02 gru 2021, 01:42

mam taki problem.
mam antu-theft w Trooperze z 94, do auta jest fajny oryginalny pilot ISUZU. Pilot sprawny[sprawdzony przez fachurę] anti theft tez sprawny[sprawdziłem sygnału z czujników z klapy i drzwi].

Doszukałem się procedury programowania tegoż pilota, ale mam dziwny efekt końcowy.

Procedura mówi,

Stacyjka ON->OFF, przytrzymać przycisk na centralce aż do pojedynczego klaksonu->wcisnąć przycisk LOCK na pilocie->poczekać na jeden sygnał klaksonu->stacyjka on->OFF i powinno banglać.

Efekt uzyskałem taki, że pilot komunikuje się z centralką, ale gdy chce zamknąc lub otworzyć auto z pilota słyszę pojedynczy klakson, ale zamki nie reagują. Mam nadzieję, że w miarę przystępnie to opisałem. Jakieś sugestie?
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez mcgiver » 07 gru 2021, 19:00

ale jaja , :o w nowym nabytku mam te same piloty co pod linkiem od Qentila . czyli w samochodzie nie grzebał jeszcze żaden rzeżbiaż .
Wymieniłem baterię i pilot działa , ciekawe czy współpracuje z autem , okaże się jak będe go miał pod domem :)2
te piloty są od isuzu czy zakładane w niemcowni ?
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez Jake » 07 gru 2021, 20:52

Obstawiam ze zakladane w niemcowni. Zajrzyj pod nogi kierowcy. tam gdzie wewnetrzna skrzynka bezpiecznikow i wyzej, pod deske. Jak jest dokladany modul - to bedzie tam. W drugim wcieleniu mojego 3.1 - tez byly identyczne piloty przy kluczykach. A przy skrzynce bezpiecznikow tylko wiszace resztki kabli, centralki nie bylo - ale widac bylo ze centralny zamek był dokładany.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez Quentil » 07 gru 2021, 23:08

Polifty miały standardowo fabryczny alarm z centralnym, właśnie z "tym moim" pilotem. Czyli ISUZU, a dokładniej siakiś podwykonawca GM. Pomijając specjalnie ogolone wersje wyposażenia.

W przedliftach fabryczny alarm to raczej opcja za dopłatą i to rzadka, popularniejsze dokładane przez dealera (pewnie kilka zatwierdzonych modeli, więc mogą się powtarzać jakieś aftermarketowe rozwiąznia). No i dokładki już przez właściciela (tu będą popularne systemy w danym kraju i roku i największy misz-masz).
6VE1...
Quentil
 
Posty: 991
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez Jake » 08 gru 2021, 00:25

Ta teoria brzmi przekonujaco.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez mcgiver » 08 gru 2021, 00:33

Quentil napisał(a):Polifty miały standardowo fabryczny alarm z centralnym, właśnie z "tym moim" pilotem. Czyli ISUZU, a dokładniej siakiś podwykonawca GM. Pomijając specjalnie ogolone wersje wyposażenia.

W przedliftach fabryczny alarm to raczej opcja za dopłatą i to rzadka, popularniejsze dokładane przez dealera (pewnie kilka zatwierdzonych modeli, więc mogą się powtarzać jakieś aftermarketowe rozwiąznia). No i dokładki już przez właściciela (tu będą popularne systemy w danym kraju i roku i największy misz-masz).

biorąc po uwagę że w samochodzie są wszystkie dokumenty razem z książką serwisową , wszystkie narzędzia właściwie wogóle nie uzywane i zestaw nagłośnienia beckera z nawigacją i zmieniarką , zakładany jeszcze u wroga oraz cały zestaw płyt instalacyjnych z kodami dostępu, to myslę że oryginalny centralny z alarmem też będzie kompletny i działający. ale okaże się jutro wieczorem , bo dostałem ofertę transportu , więc samochód powinien być po południu u mnie.
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez mcgiver » 09 gru 2021, 00:09

dobra już wszystko wiem , oba piloty są sprawne i centralny zamek jak i alarm działają wyśmienicie, niestety nie ma domykania szyb z pilota :roll: , tak , tak wiem to nie beemka :D .
Sprzęt audio działa całkiem fajnie , narazie nie moge się dogadać ze zmieniarką ale na to będzie jeszcze czas,
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez Jake » 09 gru 2021, 00:13

Gartuluje "wybajerzenia" nowego nabytku xD
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez mcgiver » 09 gru 2021, 01:05

:)2 8-)
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez Legend » 09 gru 2021, 10:20

hmmm to w końcu który będzie jeździć? :D
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez mcgiver » 09 gru 2021, 11:47

Legend napisał(a):hmmm to w końcu który będzie jeździć? :D

no przecież nie anglik bo poza jakimiś tam dokumentami z uk nie ma kwitów które pozwolą go zarejestrować 8-) . anglik był kupiony jako magazyn części i motor dohc zresztą w takim budżecie ,że w ogóle nie ma o czym mówić , a od razu zakładałem że muszę mieć drugie auto na papiery , ale udało się kupić w miarę dobre auto z papierami, więc nic nie będzie trzeba rzeżbić tylko wyremontować niebieskiego i wsadzić do niego serce z bordowego. teraz tylko pozostaje powiedzieć : DO DZIEŁA i zacząć od ogołocenia ramy. ale nie oftopujmy bo wątek jest tutaj viewtopic.php?f=4&t=8550&p=67897#p67897
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Gdy pilot centralnego przestaje działać...

Postprzez Legend » 23 cze 2022, 12:47

i dalej ten anti...
Jak powinna zachowywać się kontrolka od anti theft?
U mnie wygląda to jak na filmie. Po wyłączeniu zapłonu miga, po zamknięciu zamków kluczem świeci i potem gaśnie. CZy nie powinna czasem migać? Alarm się włącza po otwarciu drzwi ryglem od wewnątrz. Problem polega na tym, że zaczęło mi przeszkadzać otwieranie/zamykanie kluczykiem będąc w posiadaniu pilota. Niestety jego sparowanie z centralką jest niemożliwe. W czasie procedury centralka daje znać sygnałem klaksonu, że reaguje, po naciśnieciu przycisku na pilocie również centralka reaguje. Niestety nie da się za pomocą tego pilota zamknać/otworzyć auta. Po jakimś czasie pilot i centralka się nie widzą i już w ogóle nie reagują.
co sprawdziłem
1.czujniki zamknięcia drzwi przy wszystkich furtkach
2.czujnik zamknięcia maski
3.wymieniłem element przy zamku kierowcy - ten czujniczek z kabelkami
Czy to normalne, że kluczem w zamku tylnej klapy nie aktywuje się centralny zamek?

https://www.szybkiplik.pl/EVdR3xeuDf
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Następna strona

Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości