Migające konktrolki / instruckja obsługi

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Migające konktrolki / instruckja obsługi

Postprzez Deadly » 18 lip 2010, 15:19

Witam.
Użyłem opcji szukaj, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Od pewnego czasu używam Isuzu Trooper 2002r 3.0 diesel. Nie wiem czy od początku tak było, ale zauważyłem, że konktrolka symbolizująca tylne koła miga na zielono. Nie posiadam żadnej instrucji obsługi i jakoś nie moge znaleźć dzięki google. Jeśli ktoś ma takową w postaci elektronicznej w języku polskim lub angielskim byłbym bardzo wdzieczny za udostępnienie.
Samo wyjaśnienie co oznacza mryganie konktrolki też pomoże :)
Pozdrawiam.
4jx1
Deadly
 
Posty: 14
Dołączył(a): 05 lip 2010, 21:17

Re: Migające konktrolki / instruckja obsługi

Postprzez Nahen/thor_ » 18 lip 2010, 16:10

Kontrolka ToD po odpaleniu auta przez chwilę pulsuje jakieś chyba 3 razy i po tym powinna się świecić jednostajnie pokazując jak jest rozłożony napęd (jeżeli tylko tył to tylko tył powinien się świecić). Przy przełączaniu-dołączaniu przodu też mrygoli 2-3 razy i świeci się po tym nonstop. Jeżeli w czasie jazdy miga cały czas albo co jakis czas sama z siebie tzn, że coś jest nie halo z czujnikami odpowiadajacymi za obsługe ToD albo z samym "systemem". Moze to być też np wynikiem problemów w skrzyni biegów.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Migające konktrolki / instruckja obsługi

Postprzez Deadly » 18 lip 2010, 21:00

Tył mryga cały czas. Nie most tylko same koła. Miałem wrażenie, że zimny tak dziwnie trzęsie przy ruszaniu, ale to tylko wrażenie. Da się to jakoś sprawdzić samemu czy pozostaje tylko serwis i podpinanie pod komputer?
4jx1
Deadly
 
Posty: 14
Dołączył(a): 05 lip 2010, 21:17

Re: Migające konktrolki / instruckja obsługi

Postprzez Nahen/thor_ » 18 lip 2010, 22:01

Obawiam sie że tylko komp i jeżeli to sam ToD to moze być trudno to zdiagnozować. Jeżeli skrzynia, czy np czujniki ABS (ponoć też współpracują z ToD) to może się uda znaleźć na kompie przyczynę.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Migające konktrolki / instruckja obsługi

Postprzez Deadly » 18 lip 2010, 22:24

Jakieś dobre miejsce gdzie moge to zdiagnozować? Pomorksie lub warmińsko-mazurskie? Nie zawsze autoryzowane serwisy sa najlepsze, może coś ciekawego znasz?
4jx1
Deadly
 
Posty: 14
Dołączył(a): 05 lip 2010, 21:17

Re: Migające konktrolki / instruckja obsługi

Postprzez Nahen/thor_ » 18 lip 2010, 23:00

W trójmieście seriws Opel Haller przy Castoramie na Osowej ale i tak ich komp nie jest w stanie wszystkiego sprawdzić :( Ale moze trafisz i akurat znajdzie to co jest nie tak. Poza tym miejscem nie znalazłem od 2 lat żadnego innego. Nawet, co dość ciekawe i zastanwiajace, takie coś jak "Chiptunning Tuchołka" firma znana ponoć w "środowisku" w całej Polsce ponoć kiedys w takim Trupie 3.0 montowali jakieś chipy, sripy podnosili moc, poprawiali charakterystyki pracy silnika, ale jak im przywiozłem swojego po 4 dniach oddali i powiedzieli że nie udało im się nic zczytać z kompa...
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Migające konktrolki / instruckja obsługi

Postprzez Deadly » 23 sie 2010, 11:29

Na przywitanie krzykneli mi 360 pln za samo zczytanie błędów bez możliwości naprawy, także za taką współprace dziękuje. Ogólnie w sumie to mnie tylko upewniło w rezygnacji z usług jakiegokolwiek serwisu, jakiejkolwiek marki. Wole wyspecjalizowane zakłady, gdzie ceny są "normalne".
Nikt z forumowiczów nie ma instrucji obsługi do tego auta?
4jx1
Deadly
 
Posty: 14
Dołączył(a): 05 lip 2010, 21:17

Re: Migające konktrolki / instruckja obsługi

Postprzez HIPIS » 28 sie 2010, 17:43

jest możliwość samemu to zdiagnozować za pomocą świetlnych błędów czyli PIN 8 w gnieżdzie diagnostycznym łączymy z masą ,wajcha od napędów w pozycji neutralnej ,kluczyk w pozycji ON i obserwUjemy CHECK pod diagramem TOD czyli tak. na początku będzie tak BŁYSK PAŁZA BŁYSK BŁYSK co oznacza 12 i tak trzy razy. po 3,2sekundy wyświetlane będą kody usterek .u mnie było tak BŁYSK BŁYSK PAŁZA BŁYSK co oznacza 21i tak trzy razy. przerwa 3,2sekundy BŁYSK BŁYSK PAŁZA BŁYSK BŁYSK BŁYSK BŁYSK BŁYSK i tak trzy razy co oznacz 25. TABELA KODÓW JEST WMANUALU (PLIKI DO POBRANIA POZ 15 TROOPER MANUAL 98-02 RDH.ZIP) ROZPAKOWAĆ OTWORZĆ I klikamy na TOP potem na EXP UBS potem na 2002 MODEL potem UBS I otwieramy [sec4 driveline/axle] następnie [4bz drivelineb control systems (TOD)]I TU ZNAJDUJĄ SIĘ TABELE Z BŁĘDAMI RYSUNKAMI I OPISEM JAK NAPRAWIĆ
HIPIS
 


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości