Odpalanie

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Odpalanie

Postprzez Miki » 18 paź 2010, 21:02

Witam ;)
Od niedawna jestem posiadaczem troopka rok 2000 z silnikiem 3.0 tdi z automatyczną skrzynią.Sprawuje się dobrze,ale niestety gdy rano jest zimny,dłużej kręci i przez chwilkę silnik nierówno pracuje.Jutro będą sprawdzane świece żarowe.
Mam pytanie.Czy odpalając samochód należy wciskać pedał gazu i uruchamiać od razu po zgaśnięciu kontrolki od świeć ? Pytam,ponieważ mój znajomy twierdzi,że należy postępować dokładnie w taki sposób,a ja zawsze uruchamiam bez wciśniętego pedału i początkowo czekałem aż zgasną wszystkie kontrolki :roll:
Miki
 

Re: Odpalanie

Postprzez BUNNY_PL » 18 paź 2010, 21:12

Instrukcja zabranie wciskania gazu. Nie możesz go wciskać choćby ze względu na turbo - wciskasz gaz obroty są w turbinie kosmicznie a oleju jeszcze nie wiele... Co do świec najlepiej zrobić tak - włączasz stacyjkę gaśnie kontrolka świec i czekasz jeszcze aż "pyknie" przekaźnik (na pewno usłyszysz - odgłos z prawej strony komory silnika) czasami to chwile trwa. Jeszce inny sposób - zapalasz lampkę, włączasz stacyjkę czekasz na zgaśnie kontrolka - po tym czekasz aż lampka zacznie świecić mocniej. Wtedy masz pewność dobrze nagrzanej świecy :D w zimie świece można podgrzewać 2-3 razy przed odpaleniem.
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: Odpalanie

Postprzez Miki » 18 paź 2010, 21:21

Wielkie dzięki kolego :) Jutro przetestuje ten sposób ;)
Miki
 


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości