Winter,power drive

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Winter,power drive

Postprzez Miki » 24 paź 2010, 23:54

Proszę o przybliżenie,czemu służą te funkcje ;)
Miki
 

Re: Winter,power drive

Postprzez kugel » 25 paź 2010, 00:25

To programy nieco modyfikujące prace skrzyni biegów , oczywiście automatycznej ;) . WINTER - program kontrolujący trakcję podczas ruszania na śliskim podłożu . Zapobiega poślizgowi , utracie przyczepności - ogólnie buksowaniu kół podczas ruszania . Aktywny do prędkości 30 km/h ,po przekroczeniu sam się wyłącza. POWER DRIVE- program przydatny do jazdy dynamicznej , lub ciągnięcia przyczepy. Zestraja skrzynie "twardziej " tzn . przełożenia są dłuższe i pozwalają wkręcić silnik na wyższe obroty na poszczególnych biegach . Fajny w górach i w mieście , niestety powoduje nieco większe zużycie paliwa..
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 385
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: Winter,power drive

Postprzez Miki » 25 paź 2010, 10:33

To ciekawe :)2 :D Power drive można włączać podczas jazdy ?
Miki
 

Re: Winter,power drive

Postprzez kugel » 25 paź 2010, 14:24

Można .
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 385
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: Winter,power drive

Postprzez Miki » 25 paź 2010, 20:26

Dzięki ;)
Miki
 

Re: Winter,power drive

Postprzez Tabasco » 25 paź 2010, 21:32

winter rusza z drugiego przełożenia/albo nawet trzeciego..???/ i w miare rozpędzania-wzrostu prędkości zeskoczy na niższe/pierwsze-drugie???/ samoczynnie.deaktywuje się powyżej 30km/h.aktywuje go guziczkiem-knyfelkiem :) ..
power drive odkryłem niedawno i jestem ZACHWYCONY!!!!
sprawdzałem go przy przyspieszaniu od zera. nie zauważyłem większej różnicy niż na standardowych biegach"d" czy "3"..
ALE!!! jeśli wleczesz się na "D" mając około 2 tyś obr i potrzeba wyprzedzić jeszcze wolniejszego :D to moje auto mnie wkurzało- daje mu depa do dna-zrzuca 1,5 biegu, lekko podciągnie do 3,5-4 tyś i spowrotem zapodaje wyższy bieg a ja jestem obok wyprzedzanego i potrzebuję jeszcze deko podciądnąć!!!! i obojętnie czy to był "d" czy "3" robił ten sam nr./tyle że przy "3" zrzuca cały bieg../. NATOMIAST przy wklikaniu powera też zrzuca tyle samo al eciągnie do 6,5 tys... i to mi się podoba.. nawet nie trzeba wciskać do oporu.. gwałtowny ruch pedałem-kick i już masz bieg niżej+ciąg do max obrotów.. jak odpuścisz wraca na wyższy bieg.
nie musze mówić o odgłosach v6 z pod maski... 8-)
po prostu malina.... 8-)
http://www.youtube.com/watch?v=HiKMVvALYLs
gsm: 608 89 19 49, auto:`99 ISUZU :D czarny...
Tabasco
 
Posty: 39
Dołączył(a): 12 lis 2009, 21:12

Re: Winter,power drive

Postprzez Miki » 26 paź 2010, 10:15

Muszę wypróbować :)2
Miki
 


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości