przekładka silnika z opla do isuzu???

Opel Frontera

przekładka silnika z opla do isuzu???

Postprzez asia » 15 gru 2009, 20:28

Mam ogromny kłopot- zatarty silnik z uskodzonym wałem korbowym nie nadającym sie do szlifu. Najwygodniej byłoby kupić drugi silnik, ale niestety do Rodeo (USA) 3.2 V6 z 2000r nie ma na naszym rynku w obecnej chwili i myśle, że będzie kłopot znaleźć coś takiego. Natomiast jest kilka Fronter z "takim" silnikiem.

Moje pytanie to czy ktoś robił swap z opla do isuzu lub na odwrót? Czy to wogóle możliwe?
Mój mechanik powiedział, że chyba nie z uwagi na skrzynie i podzespoły, ale nigdy tego jeszcze nie próbował, więc może sie myli? Proszę o pomoc.
asia
 

Re: przekładka silnika z opla do isuzu???

Postprzez hassan » 15 gru 2009, 21:28

Skoro Rodeo i Frontera to to samo, to nie powinno być problemu z przekładką. Podzespoły są te same (tak jak z Trooperem i Montereyem) :)

Ale oczywiście na 100% nie wiem, drogą dedukcji tak wykombinowałem :)

--
edit:

przed chwilą sprawdziłem w EPC - do Frontery 3.2 była tylko jedna skrzynia (znaczy jedna manualna i jedna automatyczna) - czyli na zdrowy rozum nie powinno być problemu :)
był: Opel Monterey A 3.1 LTD '96, 265/75/16 BFG AT, +2" Lovells
jest: VW Transporter T3 Syncro

nigdy nie mów nigdy...
Avatar użytkownika
hassan
 
Posty: 599
Dołączył(a): 31 paź 2008, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: przekładka silnika z opla do isuzu???

Postprzez Nahen/thor_ » 15 gru 2009, 23:23

O ile kiedyś "dotykałem" problemu "podobieństw" Frontery do Rodeo to w zasadzie w wersjach z tymi samymi silnikami różnice istotne sa w elementach zawieszenia ale układy silnik, skrzynia wały, mosty itp są z tego co pamietam identyczne.

Masz jeszcze Hondę Passport do weryfikacji i ewentualnych poszukiwań ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Isuzu Amigo, Rodeo, Mu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron