[VW Golf] Hamulce

[VW Golf] Hamulce

Postprzez Jake » 26 kwi 2020, 03:20

Epidemia, Kwarantanna, Kryzys i Bezrobocie, wypadł mi kontrakt i nie wiem kiedy znajde nastepny w tej pokreconej rzeczywistości, a coś trzeba robić.
Zabrałem sie za hamulce w samochodzie ojca. Wymieniłem tarcze, klocki, oczyściłem i odmalowałem zaciski, wyczyscilem i przesmarowałem prowadnice i wyszlifowalem płaszczyzny styczne felg i śruby. Efekty na foto:
Golf B&A Hubs Front2.jpg
Golf B&A Hubs Front2.jpg (50.36 KiB) Przeglądane 5298 razy

Golf B&A Hubs Rear2.jpg
Golf B&A Hubs Rear2.jpg (58.14 KiB) Przeglądane 5350 razy

Golf B&A Rims.jpg
Golf B&A Rims.jpg (71.22 KiB) Przeglądane 5350 razy

Golf B&A Wheel Screws.jpg
Golf B&A Wheel Screws.jpg (68.57 KiB) Przeglądane 5350 razy



I wszystko generalnie wyszło bardzo dobrze, z jednym mały ale. Po wymianie zrobiłem troche hamowań testowych, żadnego katowania, bo wiadomo, ze klocki i tarcze musza sie dotrzec, ale po hamowaniu z 80 do 30 km/h po puszczeniu pedału usłyszałem z tyłu ciche rytmiczne ocieranie, po lekkim nacisnieciu hamulca i puszczeniu - ustało. Zdarzyło mi sie to w sumie dwukrotnie i juz pozniej nie. Zastanawiam sie co to mogło być... Piasty idealnie wyczyszczone na gładko, tarcze złożone na sucho bez zadnych smarów, prowadniki zacisków i klocki przesmarowane dedykowanym smarem, szczeliny montażowe wyczyszczone idealnie...
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Powrót do Inne Marki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości