ISUZU Vehicross i inne

ISUZU Vehicross i inne

Postprzez kugel » 01 paź 2010, 23:25

Kompaktowy SUV produkowany w latach 1997-2001 r. , bazujący na modelu Trooper. Napędzany przez silniki V6 3.2 (JDM) i 3.5 litra (USDM) o mocy 215 KM/5400 obr./min. i maksymalnym momencie obrotowym 312 Nm/3000 obr./min. Napęd na 4 koła zaprojektowany przez firmę BorgWarner.
29762050001_large.jpg
Do dzisiaj żaden SUV nie dorównuje mu w terenie i mało który na czarnym
29762050001_large.jpg (82.11 KiB) Przeglądane 27074 razy
Axiom
imagesCA3HZ1K4.jpg
imagesCA3HZ1K4.jpg (9.12 KiB) Przeglądane 27072 razy
Ascender
isuzu_ascender_07_manu-014.jpg
isuzu_ascender_07_manu-014.jpg (48.79 KiB) Przeglądane 27072 razy
...i kto mówi że Trooper był ostatnią terenówką ISUZU...
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 380
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: GB

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez croochy » 02 paź 2010, 22:26

te dwa ostatnie pierwszy raz widze na oczy :shock:
Nie polemizuje z debilami
croochy
 
Posty: 1652
Dołączył(a): 03 gru 2009, 20:34
Lokalizacja: Cyców/Lublin

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez BUNNY_PL » 03 paź 2010, 15:36

Axiom to prawdziwe Isuzu. Ascender to juz niestety GMC Envoy
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez kugel » 03 paź 2010, 19:25

Po nagonce na ISUZU podsycanej przez JEEP-a , Trooper zniknął z amerykańskiego rynku, a po kilku latach Isuzu postanowiło wejść na rynek bez walki i czepiło logo na "dżejmsa" - stąd Ascender , czysty (no nie do końca) amerykan. Zaś Axiom bazuje na Rodeo . Ja pracuje nad Vehicross-em :) ...
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 380
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: GB

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez Tabasco » 22 paź 2010, 09:02

ja Ci idzie praca nad Vehicross-em? od dwóch lat go mam..ostatnio kupiłem anglika z3,2 silnikiem. właściwie to auto z rynku japońskiego.. różni się znacznie od amerykana.. nawet napędy działają inaczej.. możemy pogadać o Vx-ie.. lub pojeździć 8-)
http://www.youtube.com/watch?v=HiKMVvALYLs
gsm: 608 89 19 49, auto:`99 ISUZU :D czarny...
Tabasco
 
Posty: 39
Dołączył(a): 12 lis 2009, 21:12

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez kugel » 24 paź 2010, 23:04

Myślę że do lata uda się coś pociągnąć od wujka Obamy ... :) . To chyba jedyny rozsądny sposób . Miałem finalizować sprawę jeszcze w tym roku , ale wypadło kupno auta żonie ( Santa Fe ) i trochę mój fundusz na Vehi. podupadł :cry: .Trooper-a nie chcę się na razie pozbywać ( lubię go , zbója), więc trzeba będzie "uciułać". Jak na razie to wszystko sprzyja - dolar leci w dół :!: , tylko kwestia znalezienia kogoś ( firmy ) , która pomoże w kupnie i ściągnięciu z US. Ja niestety nie znam nikogo , kto za przyzwoite pieniądze zajął by się tą sprawą za oceanem. Firm zajmujących się sprowadzaniem towarów z US jest sporo , ale i koszta tego są nie bagatelne. Za dobre pieniądze można trafić autko z Japonii , ale co dalej - przekładka :?: - a skąd części , pewnie łatwej by było babę o trzech cyckach dorwać :roll: , jak cały zestaw części. A jak to jest być posiadaczem autka , które zostało wypuszczone w niespełna 6 000 egzemplarzy ? Jakie są wrażenia z jazdy , jak z apetytem na benzynę. Czy faktem jest że wiele mechanizmów pasuje od Trooper-a ?
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 380
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: GB

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez Tabasco » 25 paź 2010, 21:50

wszystko pasuje od troopera.. silnik, zawieszenie, skrzynka... elementy nadwozia musisz zdobyć z usa lub nippona :)
poszukaj na otomoto.. tam są dwa..
http://www.youtube.com/watch?v=HiKMVvALYLs
gsm: 608 89 19 49, auto:`99 ISUZU :D czarny...
Tabasco
 
Posty: 39
Dołączył(a): 12 lis 2009, 21:12

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez Tabasco » 25 paź 2010, 22:28

a o jeździe? no cóż.. moc+automat to super połączenie..Jeśli zapewnisz trakcje dobrymi oponami i masz głowe na karku to zbędne sa blokady i inne czary... podam Ci taki przykład: http://www.youtube.com/watch?v=hPH2cdM9pRE
srebrny ma zmieniony reduktor.ma 2H+4H+4L wszystko mechaniczne /dwa wały spięte na sztywno/. wyjechał pod górkę ale z problemami. 4koła ciągnęly RÓWNO wiec np. przód buksował z 50% a tył dawał "tylko" 50 %.. Natomiast czarny "kombinował" z przekazaniem ilości napędu na przód i tył i ciągnął zdecydowanie mocniej /jak się ślizga to nie ciągnie/.
dużo daje LSD tylnego mostu. wiecie jak "zblokować" wiszące koło na zbyt dużym wykrzyżu? przejeżdżałem spory rów po skosie.przód w rowie a tyl sterczy z jednym kołem podniesionym.niby TOD chce wyjechać, szarpie, zrywa LSD, ale jednak brakuje 100%blokady....i wyjechałem. do przodu.poczytajcie jak działa x-drive w bmw.. może to Was naprowadzi..
autko moje jest fajne. lepiej jednak jeździ Pajero z superselectem... ma wszystko co ja /no ok. ma manuala nie automat/ ale ma blokady.. i pokazuje "pazur".. W sobotę sprawdzę się z nim w terenie...
http://www.youtube.com/watch?v=HiKMVvALYLs
gsm: 608 89 19 49, auto:`99 ISUZU :D czarny...
Tabasco
 
Posty: 39
Dołączył(a): 12 lis 2009, 21:12

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez kugel » 25 paź 2010, 23:12

Blokada mostu to fajna sprawa, nawet jeżeli jest to tylko szpera (LSD) .Ja w Troopku mam LSD , ale niema to porównania do mojego drugiego pojazdu (VOLVO TGB 11 ) . Tam są 100% blokady obydwóch mostów , co w połączeniu z reduktorem i aluminiowa buda daje mu zaj... możliwości w terenie. W extremie , gdzie przeróbki siadają , osiołek zaczyna żyć .
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 380
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: GB

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez befsztyk » 10 lis 2010, 01:15

Cześć.
jakiś czas temu zostałam szczęśliwą posiadaczką vehicrossa. Niestety padła skrzynia i szukam wszędzie jakiś informacji, a najlepiej jakiegoś specjalisty. widzę, że jesteście tutaj obcykani w temacie. Znalazłam parę skrzyń do troopera, ale skąd mam mieć pewność, że spasuje? Każda skrzynia od troopka 3,5 l. będzie dobra? Wzamian za fachową radę mogę pomóc w zdobyciu VX. Swojego przywiozłam z Litwy- europejskiej stolicy sprowadzaczy wszystkiego z Ameryki- za posrednictwem przyjaciół. Mogli by pomóc w przywiezieniu kolejnego. jest tam jeden na pewno do kupienia- rok 2000, amerykanski, wiec silnik 3,5 czarny. piękny. Szukam więc rad i może namiarów na jakiegoś szczerego mechanika, który będzie wiedział co robi, bo nie chcialabym mojego Dżipcia oddac w byle jakie rece.
dzięki
befsztyk
 

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez danti » 10 lis 2010, 09:54

A skąd jesteś jeśli można wiedzieć?
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez befsztyk » 10 lis 2010, 13:47

Mieszkam we Włoszech, pochodze z Krakowa. Samochód chciałam naprawic w Polsce albo na Litwie, jesli w Polandzie nic nie znajde, bo wiadomo, taniej.
befsztyk
 

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez Nahen/thor_ » 10 lis 2010, 14:40

Poszukaj skrzyni od BMW serii 3 i 5 moze sie okazać duuuzo tańsza niż od Troopera/Vehicrosa a to dokładnie takie same skrzynie, no moze źle napisałem, skrzynia AW30-40LE i jej "biedniejsza wersja 4L30-E w różnych odmianach były montowane m.in. w BMW serii 3 i 5
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez befsztyk » 10 lis 2010, 15:08

No właśnie czytałam gdzieś, że ta skrzynka montowana była też w oplu omega, w rodeo, roznych beemkach i paru innych samochodach. Więc pytanie moje jest takie- jeśli już znajdę skrzynię z tym symbolem, a szukam na allegro i juz kilka znalazłam - skąd ma mieć pewność ,że podejdzie do mojej furki, o co mam pytać, jak w ogóle zacząć temat ze sprzedającym,żeby nie wyglądać na to kim jestem- czyli zieloną w temacie :oops: ?

Czuję się trochę zagubiona, bo mąż mi każe go sprzedać i zamienic na jakieś lekkopółśmieszne babskie coś- wczoraj zaproponował mi fiata 500- kolacja mi do gardla podeszła. Stwierdził, że on się naprawą zajmować nie będzie. Więc muszę radzić sobie sama, bo jeśli nie, to skończy się tym , że zimą na narty to chyba komunikacją publiczną jeździć będę, bo nie wyobrażam sobie wyprawy w góry "autami", które on mi proponuje.
befsztyk
 

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez gumirek » 10 lis 2010, 16:08

Może lepiej znaleźć warsztat, który zajmie się znalezieniem odpowiedniej skrzyni oraz montażem. Jeśli będziesz szukać skrzyni na własną rękę za pośrednictwem internetu, to możesz kupić kota w worku. Symbole będą się zgadzać, ale jest to rzecz używana, zatem stan może być dowolny.
Koledzy na tym forum polecali pewien serwis w okolicy Wrocławia, specjalizujący się w Isuzu. Również z tamtych okolic jest wystawianych na Allegro dużo używanych części, zatem dla kogoś będącego na miejscu wybór jest szeroki i odbiór osobisty nie stanowiłby problemu.
Opel Monterey LTD '95/96 3.2 - 6VD1
Avatar użytkownika
gumirek
 
Posty: 409
Dołączył(a): 29 paź 2008, 17:42
Lokalizacja: Lublin / Biała Podl.

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez Nahen/thor_ » 10 lis 2010, 19:28

Na początek tabliczki znamionowe na skrzyni i dokładnie wszystkie symbole, numery itp pospisywać. Potem szukać czegoś co będzie miao te same dane, poza numerem seryjnym. Skrzynia musi mieć mozliwość dołożenia do niej reduktora (tu mogą sie zacząć lekkie schody bo raczej w BMW nie były montowane reduktory i skrzynie mogły dostać - raczej na pewno dostały zmienione obudowy). Tak czy inaczej, mechanik który zna temat skrzyni biegów automatycznych powinine sobie poradzić. Fajnie gdyby jeszcze maił pojęcie o autkach 4x4. W każdym razie wymiana skrzyni nie wymaga "niby" serwisów typu AutoDelta z Wrocka czy podobnych. Podzwoń po warsztatach które robią 4x4 w swojej okolicy.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez Nahen/thor_ » 10 lis 2010, 19:29

W Trójmieście moge polecic kilka warsztatów dla ktorych znalezienie skrzyni i wymiana nie będą problemem i nie powinny zedrzeć. Ale to już kwestia gdzie w Polsce Ci pasuje i tam trzeba szukać.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez befsztyk » 10 lis 2010, 20:34

Najchętniej okolice Starachowic lub Krakowa. Coś sobie poszukam. dzięki za pomoc. mam nadzieje, że go szybko uruchomię, bo choćby nie wiem ile mąż samochodów wymyślał , to ja nie widzę dla niego alternatywy. Zakochałam się.
Szukając skrzyni znalazłam gościa, który ma vehicrossa do sprzedania, z Wałbrzycha. 3,2 z kierownicą po prawej stronie, rok 98. chce 11900.przyslal mi pan zdjecia, jesli kogos interesuje. nie uważam tego za okazje, bo ten , którego znalazlam w litwie kosztuje wprawdzie 8400 euro, ale jest perfekcyjny wizualnie i ma kiere po naszej stronie.
A jeśli wy wiecie cos na temat vehicrossa na czesci, to jestem zywo zainteresowana, sama znalazlam jednego, ale to co mi potrzebne, juz sie wczesniej komus przydalo.
befsztyk
 

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez marcin75m1 » 10 lis 2010, 20:46

Skrzynie były GM lub Aisin Warner ,aisin bardzo trudno go ukatrupic zaś GM totalna kicha chyba to samo co w omedze ,zreszta aisin nadal jest montowany w d-maxie ,od tropera powinna pasowac jezeli jest tam GM
marcin75m1
 
Posty: 125
Dołączył(a): 25 cze 2009, 16:41
Lokalizacja: Głogów

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez MIKI22 » 06 lut 2011, 05:42

Czy ktoś może wie o jakiejś ofercie sprzedaży Isuzu VehiCross na terenie Polski lub UE?.Jeżeli tak to prosze przesłac informację na maila:mysz85@wp.pl
MIKI22
 

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez Tabasco » 08 lut 2011, 18:04

już chyba masz... 8-)
http://www.youtube.com/watch?v=HiKMVvALYLs
gsm: 608 89 19 49, auto:`99 ISUZU :D czarny...
Tabasco
 
Posty: 39
Dołączył(a): 12 lis 2009, 21:12

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez Goliat » 21 lut 2011, 00:03

Witam. Ja posiadam Isuzu Axiom. Może się orientujecie gdzie mogę dotać do niego w Polsce jakikolwiek części zamienne?
Potrzebuję np. czujnik prędkościomierza który jest wkręcany przy tylnym moście.
Goliat
 

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez Nahen/thor_ » 22 lut 2011, 21:08

Obawiam się, że z Axiomem problem będzie taki, że albo sobie sam ściągniesz przez net z za wielkiej wody, albo uderzasz do jakiegoś porządnego warsztatu "od amerykańców". To na tyle egzotyczne auto, że chyba nawet na Filipinach ich nie robili ;) To w zasadzie 100% amerykaniec.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez skiczu » 22 lut 2011, 23:09

"Dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane" - Benjamin Franklin
2.6
Ból fizyczny jest niczym w porównaniu z cierpieniem duszy - Skiczu
skiczu
 
Posty: 1351
Dołączył(a): 03 maja 2010, 22:12
Lokalizacja: Piła

Re: ISUZU Vehicross i inne

Postprzez Goliat » 24 lut 2011, 23:29

Dzięki za link przynajmniej są pomocne schematy.
Goliat
 

Następna strona

Powrót do Pozostałe Isuzu (D-max, Vehicross, Axiom, itp.)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość