Silnik przy większych obrotach przerywa

Silnik przy większych obrotach przerywa

Postprzez wichura 75. » 29 lis 2008, 13:12

Witam.Jechałem autostradą jakieś 100 km/h silnik zaczął momentami przerywać ,z dnia na dzień było coraz gorzej, tydzień temu pojechałem do Dublina na tydzień innym autem,dzień przed wyjazdem ledwo jechał i chec engine zapalał się i gasł teraz cały czas się pali.Myśle że to pompa wtryskowa :?: auto ma przejechane 70 tys mil (jakieś 112tys km) gość mówił ze to raczej nie pompa bo ma tylko 4 lata, sam nie wiem co o tym myśleć :( jestem przed wymianą oleju i filtrów .chłopaki PROSZE o jakiekolwiek sugestie z góry dzięki ,auto już tydzień stoi przed chatą (silnik 3.0 TDI wtryski common nie pompowtryski) pozdro
isuzu D-MAX 3.0 TDI
Avatar użytkownika
wichura 75.
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 paź 2008, 21:24
Lokalizacja: Omagh

Re: Silnik przy większych obrotach przerywa

Postprzez Osa-Iko » 29 lis 2008, 17:14

Skoro CHECK świeci to sprawdz jakie wywala błędy. W tym przypadku to chyba najszybszy sposób na zdiagnozowanie tego co go boli.
Osa-Iko
 
Posty: 57
Dołączył(a): 14 paź 2008, 19:46
Lokalizacja: ok.Stargard Szczeciński

Re: Silnik przy większych obrotach przerywa

Postprzez wichura 75. » 29 lis 2008, 20:40

:( tak tylko żebym wiedział jak i czy kody są takie same we wszystkich modelach isuzu? właśnie wymieniam olej i filtry ,w filtrze paliwa był szlam. możecie mnie nakierować gdzie znajde kody i jak spiąć wtyczke? dzięki
isuzu D-MAX 3.0 TDI
Avatar użytkownika
wichura 75.
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 paź 2008, 21:24
Lokalizacja: Omagh

Re: Silnik przy większych obrotach przerywa

Postprzez Silvestr » 30 lis 2008, 09:59

Romek - rozmawialiśmy o odczytywaniu błędów... Podaję przykładowe aukcje z urządzeniami do odczytu:
LINK

Jeśli miałbyś kupić, to trzeba jeszcze dokładnie popytać sprzedawców aby na 100% pasował do Twojego samochodu.
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa

Re: Silnik przy większych obrotach przerywa

Postprzez Osa-Iko » 30 lis 2008, 12:50

Co do tych urządzeń to mam mieszane uczucia.Podstawowy system diagnostyczny (bez rozbicia na kody które posiada przede wszystkim serwis) to cena kilkunastu tys.Chyba że te zabawki są ściśle dopasowane do modelu,pojemności i rocznika.
Osa-Iko
 
Posty: 57
Dołączył(a): 14 paź 2008, 19:46
Lokalizacja: ok.Stargard Szczeciński

Re: Silnik przy większych obrotach przerywa

Postprzez wichura 75. » 02 gru 2008, 02:04

Witam.Już po kłopocie ;) wymieniłem olej,filtr oleju,powietrza,paliwa.przedmuchałem kompresorem przewody paliwowe,przed filtrem paliwa jest odstojnik z dwoma kabelkami też wyczyściłem i wymyłem,przy pompie wtryskowej jest śruba z sitkiem też wymyłem i........chodzi jak złoto :D .ale czemu go całkowicie wtedy odłączało?? jak jest zasyfiony filtr paliwa to raczej zmula samochód a nie całkowicie odcina?(tak mi się wydaje).rozrusznik też jest jakoś inaczej jak pada akumulator nie ma czegoś takiego ze wolno kręci tylko jakiś przekażnik pstyknie i koniec!! kręcenia!! Osa Iko masz racje z tymi urządzeniami i ceną (tą dużą) mam kumpla w Nowym Sączu (stamtąd pochodze ) ma stacje diagnostyczną okręgową i mówił ile takie sprzęty kosztują :o .Jeszcze raz wielkie dzięki chłopaki za podpowiedzi i pozdrawiam Romek
isuzu D-MAX 3.0 TDI
Avatar użytkownika
wichura 75.
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 paź 2008, 21:24
Lokalizacja: Omagh


Powrót do Pozostałe Isuzu (D-max, Vehicross, Axiom, itp.)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości