Brak grzania świec żarowych

Isuzu Trooper

Brak grzania świec żarowych

Postprzez Użyszkodnik » 15 mar 2018, 19:36

Witam wszystkich serdecznie w moim pierwszym poście!

Tydzień temu nabyłem Troopka z roku '90 z przełożonym silnikiem na wersję 2.2 TD. Niestety chociaż wszystko inne przysłowiowo gra i buczy to nie działa grzanie świec żarowych. Wszystkie świece były spalone, założyłem nówki, ale jak się okazuje to nie tylko po ich stronie leżała wina. Przejrzałem wszystkie 26 stron tematów o mechanice tego autka, niestety nie znalazłem zbyt wielu pomocnych informacji. Sprzedający twierdzi że jest to wina przekaźnika świec żarowych, ale niestety nie wiem gdzie go szukać. Jest ktoś może w posiadaniu fotek tegoż ustrojstwa, albo wskazówek jak namierzyć winowajcę całej afery? :)

Pozdrawiam !
Użyszkodnik
 

Re: Brak grzania świec żarowych

Postprzez pocieszny » 16 mar 2018, 14:37

pomijająć już sam fakt czy przekaźnik i automat działa czy nie to pytanie czy nie lepiej olać to i zrobić grzanie z guzika, działa o wiele lepiej niż takie z automatu grzejesz ile potrzebujesz a nie ile masz zaprogramowane :)2
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Brak grzania świec żarowych

Postprzez Jake » 16 mar 2018, 18:31

pocieszny napisał(a):pomijająć już sam fakt czy przekaźnik i automat działa czy nie to pytanie czy nie lepiej olać to i zrobić grzanie z guzika, działa o wiele lepiej niż takie z automatu grzejesz ile potrzebujesz a nie ile masz zaprogramowane :)2

Wychodze z podobnych założeń. Z mojego doswiadczenie reczne grzenie swiec zarowych dziala skuteczniej i jest wygodniejsze niz automat. Mialem tak we Frocie, teraz musze sobie tak samo zrobic w Montereyu.
Idz po kablach od swiec. Dojdziesz do wysokopradoweo uklady wykonawczego - przekaznika/modulu/automatu. Albo zabierzesz sie za jego naprawe/wymiane, albo go wyrzucasz i w to miejsce wrzucasz przekaznik 70-80A i klawisz na deske rozdzielcza ;)
Ostatnio edytowano 20 mar 2018, 11:25 przez Jake, łącznie edytowano 1 raz
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Brak grzania świec żarowych

Postprzez Użyszkodnik » 16 mar 2018, 19:23

Przyznam szczerze, że już o tym myślałem, można kupić jakieś gotowe zestawy pod to? Ewentualnie jakieś schematy elektryczne? :)
Użyszkodnik
 

Re: Brak grzania świec żarowych

Postprzez pocieszny » 16 mar 2018, 20:58

włącznik przekaźnik i bezpiecznik kawał duta i jazda :)21
a jak chcesz wypas to voila
http://www.zuk-kazik.pl/automatyczne-po ... -zarowych/
jak ubogie
https://static.agrofoto.pl/monthly_02_2 ... 884323.jpg
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Brak grzania świec żarowych

Postprzez Użyszkodnik » 17 mar 2018, 14:04

Dzięki wielkie!!! Biorę się jeszcze dziś za robotę! :)
Użyszkodnik
 


Powrót do 1983-1991

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości