Demontaz blotnikow przód.

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Demontaz blotnikow przód.

Postprzez Jake » 02 cze 2018, 21:24

Zebralem sie do zrobienia od dawna planowanych przerobek w Trooperze. Zaczalem od przodu. Snorkel i stara polamana antena ida na pierwszy ogien. Snorkel da sie teoretycznie zalozyc bez demontazu blotnika, ale anteny nie da sie bez tego ruszyc. Zdemontowalem juz wycieraczki, podszybie, nadkole, okrecilem sruby blotnika, zdjalem grill chlodnicy, odkrecilem sruby za drzwiami i od dolu. Urwalem 3 sruby, polamalem jeden plastik i stanalem w martwym punkcie. Nie moge zdjac blotnika bo jest jeszcze przykrecone gdzies przy przednich reflektorach. I tu stanalem w martwym punkcie. Jak zdjac reflektor?
Ostatnio edytowano 02 cze 2018, 22:15 przez Jake, łącznie edytowano 1 raz
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez mcgiver » 02 cze 2018, 21:57

antenę da się zdemontować i zamontować nie ruszając błotnika.
natomiast żeby wyjać reflektor trzeba zdemontować :
-migacze (po jednym wkręcie od góry)
-atrapa (jak zdrowa to 4 wkrety od przodu na górze i 2 wkręty od przodu na dole)
jak zdejmiesz migacz ; ukazują się dwie nakretki z boku trzymajace reflektor , dodatkowo po jednej srubce masz od góry i chyba po dwie od dołu które zasłania listwa pod reflektorem
-zderzak
niewiem co masz za problem z nadkolami ; są mocowane plastikowymi kołkami do demontazu bez problemu w ilości 10szt/nadkole plus chlapacz ale kojarze ze chyba nie posiadasz takiego szpasu :)21
jak masz zdemontowane podszybie to zrób kilka fotek od góry bo mam pewien pomysł a nie chce mi sie tego rozkrecać tylko po to zeby sprawdzić czy cos z tego bedzie
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez Jake » 02 cze 2018, 22:17

Dzieki bardzo za porade.
Przejezyczenie. Mialem problem ze zdjeciem blotnika, a nie nadkola.
Zartujesz ze trzeba scigac zderzak zeby zdjac reflektory?! Toz to jakis smutny absurd.
Fotki podszybia zrobie jutro, ale jak zdemontowalem to niepotrzebnie to az mi sie smutno zrobilo :P
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez mcgiver » 02 cze 2018, 22:22

żeby wygodnie dojsc do dolnych srub reflektora od spodu to lepiej zdjąć zderzak , ale można pokombinować jakoś żeby zdjąć listwę pod reflektorem i wtedy masz dojscie do dolnych srub reflektora.
skoro masz zdjety gril , to zdejmij migacz i zobaczysz ocb, listwa do błotnika jest na dwóch kołkach montowana
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez mcgiver » 02 cze 2018, 22:29

najbardziej mnie interesuje przestrzeń podszybia od lewego zawiasu maski do centrum podszybia (przestrzeń podszybia przed kierowcą), więc będę zobowiązany za dokładne fotki
może być na mcg1ver@wp.pl
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez Jake » 03 cze 2018, 15:43

Poszly fotki.
Daj znac jak potrzebujesz jeszcze jakiegos zdjecia czy czegos dokladniej zanim to poskladam ;)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez mcgiver » 03 cze 2018, 16:20

dzieki , ale myslałem że będzie tam wiecej widać :? a tu sie okazuje ze tam niewielkie otwory są :(
chcę do podszybia podłaczyć airbox bo widze w tym same plusy:
-zimniejsze powietrze niz w serii
-punkt czerpania powietrza jest prawie 300mm wyżej niż seryjnie
-nie trzeba montować snorkela co mnie niezmiernie cieszy.
zanim poskładasz to popatrz czy koło zawiasu klapy da się bez problemu wywiercić otwór otwornicą fi50-60 , w sensie czy nic tam nie przeszkadza i czy to miejsce jest odpowiednie
chodzi mi o miejsce w którym metr pokazuje 150mm pod linkiem https://photos.app.goo.gl/bAX5J8QJCidHCHud8
dzieki :)2
była tam naklejka ze schematem vakum ale umyślnie ja przekleiłem w inne miejsce
pytanie czy nie zrobi się hałas w kabinie ?? :roll:
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez Jake » 03 cze 2018, 21:25

No to tak, otwór mozna spokojnie we wskazanym miejscu wywiercic, nie widze zadnych przeciwskazan. Pytanie jak to ma wygladac po drugiej stronie. Czy zamierzasz tam wpasowac cos jeszcze w podszybiu czy po prostu rura wchodzi w otwor i to jest koniec (poczatek) dolotu? Bo scianka od wewnatrza tam na 150mm jest wolna, klopotem zas moze byc bliska odleglosc do drazka wycieraczek (nie mierzylem ale na oko to jest ok 2cm).

I wiadomo ze jeden lubi ogorki, a drugi(...), ale jak moze Ci sie klasyczny snorkel nie podobac :P
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez mcgiver » 03 cze 2018, 21:38

poprostu snorkel mi nie pasuje i tyle 8-) , (wiesz te ogórki i córki ogrodnika :)21) widzę że Ci się spodobało powiedzenie :)2 , wole samochody tzw cichociemne :)21
samo ramie wycieraczek nie powinien być problemem , chcę stamtąd czerpac powietrze elastyczną rurą ze szkieletem z drutu i w otulinie i powinno mi się to zmiescic pod filtrem weglowym co pozwoli wykonac dolot który nie bedzie z niczym kolidował maxymalnie skracajac ten odcinek.
oryginalny otwór w airboxie chce zaslepic i wykonać nowy otwór z tyłu airboxa .
choć boje się zmiany charakterystyki dolotu , bo tam jest jeszcze jakis dziwny tłumik czy cos w tym rodzaju , ale mam nadzieje że nic się nie zmieni znacząco.
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez PiotrR » 03 cze 2018, 22:09

Jak rozumiem chcesz czerpać powietrze z podszybia :?: Myślę że pierwsza większa kałuża to zweryfikuje. W autach tego typu każda woda ląduje na masce i przedniej szybie ,lepiej żeby wlot pozostał tam gdzie fabryka go umieściła.
Chyba że chcesz topić auto ekstremalnie,wtedy dolot na dach.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez mcgiver » 03 cze 2018, 22:17

piotr R napisał(a):Jak rozumiem chcesz czerpać powietrze z podszybia :?: Myślę że pierwsza większa kałuża to zweryfikuje. W autach tego typu każda woda ląduje na masce i przedniej szybie ,lepiej żeby wlot pozostał tam gdzie fabryka go umieściła.
Chyba że chcesz topić auto ekstremalnie,wtedy dolot na dach.

nigdy nawet mi przez mysl nie przeszło żeby topić auto extremalnie, to co chce zrobić to złoty srodek dla ciagniecia zimniejszego powietrza i myslę już o tym od zeszłego lata.
pamietaj że z tamtąd jest czerpane powietrze ogrzewajace i chłodzace kabinę , jesli by było jak piszesz to pierwsza lepsza kałuza zalała by wnetrze.
jedyny problem który sądzę że moze się pojawić to hałas wciąganego przez silnik powietrza
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez PiotrR » 03 cze 2018, 22:35

Jak plaskatym wpadnę w kurzę to są najwyżej bryzgi na bok , w terenówkach wszystko ląduje mi na szybie.
Zapotrzebowanie powietrza na wentylację kabiny to 1 do 100 000 w stosunku do potrzeb silnika na minutę. Jak odwodnienie sprawne to ci nic nie zassie,a czasami listek wystarczy. Wież mi tam w fabryce mądrzy ludzie siedzą, a poprawianie ich już mi parę razy bokiem wyszło :oops:
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez mcgiver » 03 cze 2018, 22:41

piotr R napisał(a):Jak plaskatym wpadnę w kurzę to są najwyżej bryzgi na bok , w terenówkach wszystko ląduje mi na szybie.
Zapotrzebowanie powietrza na wentylację kabiny to 1 do 100 000 w stosunku do potrzeb silnika na minutę. Jak odwodnienie sprawne to ci nic nie zassie,a czasami listek wystarczy. Wież mi tam w fabryce mądrzy ludzie siedzą, a poprawianie ich już mi parę razy bokiem wyszło :oops:

w plaskaczach powietrze jest ciagniete generalnie z okolic reflektorów, jest zimniejsze niz z komory silnikowej , ale nie ma zbyt duzego ryzyka zaciagniecia wody.
tutaj z racji charakteru samochodu ze wzgledu na wieksze ryzyko zalania wodą , powietrze jest ciagniete z okolic wnetrza nad błotnikiem, ale niestety gorące.
ludzie może i są mądrzy , ale leniwi i nastawieni raczej na zyski fabryki ,a nie dogodzenie klientowi w tak wysublimowanych kwestiach.
kanały odpływowe fakt trzeba czasem przeglądnąć , do czego sie właśnie szykuję, aczkolwiek w troopie listek nie ma prawa bytu ze względu na siatkę miedzy żeberkami.
co do poprawiania producentów to robie to już lata i nie żyję z tego, robię to tylko w swoich sprzętach (honda, kawasaki, bmw , teraz isuzu) i mi jeszcze bokiem nie wyszło , poza tym że praktycznie mieszkam w garażu :)21 :)2
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez Jake » 20 cze 2018, 00:08

mcgiver napisał(a):poprostu snorkel mi nie pasuje i tyle 8-) , (wiesz te ogórki i córki ogrodnika :)21) widzę że Ci się spodobało powiedzenie :)2 , wole samochody tzw cichociemne :)21
samo ramie wycieraczek nie powinien być problemem , chcę stamtąd czerpac powietrze elastyczną rurą ze szkieletem z drutu i w otulinie i powinno mi się to zmiescic pod filtrem weglowym co pozwoli wykonac dolot który nie bedzie z niczym kolidował maxymalnie skracajac ten odcinek.
oryginalny otwór w airboxie chce zaslepic i wykonać nowy otwór z tyłu airboxa .
choć boje się zmiany charakterystyki dolotu , bo tam jest jeszcze jakis dziwny tłumik czy cos w tym rodzaju , ale mam nadzieje że nic się nie zmieni znacząco.

Tak mi sie skojarzylo, jak nie chce duzego snorkela, to moze jakis taki jak dla krasnoludkow :lol:
Obrazek
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez mcgiver » 20 cze 2018, 00:17

no jakiś kompromis jest :D ,
tyle że to, że ten snorkel jest krótki nie znaczy ,że się nie narzuca swoja obecnością jak chamska lotka w beemce :)21 . ja juz mam receptę , trzeba go tylko wykonać ;)
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: Demontaz blotnikow przód.

Postprzez Jake » 20 cze 2018, 00:55

mcgiver napisał(a):no jakiś kompromis jest :D ,
tyle że to, że ten snorkel jest krótki nie znaczy ,że się nie narzuca swoja obecnością jak chamska lotka w beemce :)21 . ja juz mam receptę , trzeba go tylko wykonać ;)

To bylo oczywiscie w formie żartu. Moim zdaniem ten krasnalowaty "snorkus" wyglad tragicznie ;)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa


Powrót do 1992-1997

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości