Trooper 3.0 automat - prośba o pomoc

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Trooper 3.0 automat - prośba o pomoc

Postprzez auto5000 » 05 lip 2018, 10:40

Witam bardziej doświadczonych kolegów.
Proszę o pomoc. Być może jest tu specjalista od skrzyń automatycznych.

Posiadam Troopera 3.0DTI z 2000 roku.
Moja skrzynia 30-40LE padła. Stoję przed zakupem używanej skrzyni. Znalazłem skrzynię od 3.1TD.
Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że obecnie zamontowana skrzynia posiada elektroniczny sterownik ciśnienia oleju, natomiast w tej którą znalazłem jest linka, która steruje ciśnieniem w miejscu sterownika.
Czy ktoś z Was orientuje się może, czy jeżeli kupię skrzynię z linką będę w stanie przełożyć do niej sterownik?
Bedę bardzo wdzięczny za pomoc bo sezon w pełni a Trooper stoi uziemiony :(
auto5000
 

Re: Trooper 3.0 automat - prośba o pomoc

Postprzez PiotrR » 05 lip 2018, 23:02

A może by tak najpierw naprawić starą. Automat w 3.1 to wielka rzadkość chyba tylko Lotus robił. Po za tym to nie tylko o linkę chodzi 3.1 nie miało komputera.
Z jakiej okolicy jesteś.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Trooper 3.0 automat - prośba o pomoc

Postprzez auto5000 » 06 lip 2018, 10:21

Obie skrzynie są identyczne wizualnie poza właśnie tym elementem. W tej którą kupiłem linka steruje ciśnieniem a w starej odpowiada za to sterownik.
Starą skrzynię chętnie bym naprawił chociażby ze względu na podejście aby ratować stare zamiast kupować nowe, ale boje się, że koszty mnie zjedzą.
Jestem w pograniczna podlaskiego i mazowieckiego.
auto5000
 

Re: Trooper 3.0 automat - prośba o pomoc

Postprzez PiotrR » 06 lip 2018, 22:17

Miedzy Warszawą a Mszczonowem pracuje spec od automatów. Jeśli on mówi że nie warto naprawiać to nie warto, Bo naprawia auta których nie chciał żaden serwis . Po 15 lipca mogę go zapytać o twoją skrzynię.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości