Nowe wzory tablic w Polsce

O wszystkim i o niczym...

Nowe wzory tablic w Polsce

Postprzez Jake » 02 sie 2018, 16:51

Od początku lipca weszło w życie rozporządzenie resortu infrastruktury wprowadzające nowy wzór tablic rejstracyjnych stworzony z myśla o autach sprowadzanych z USA:
https://spidersweb.pl/autoblog/nowe-mal ... stracyjne/

Slyszalem, ze maja wprowadzic te wzory, juz od dluzszego czasu, ale caly czas myslalem ze bedzie to wygladac normalnie
tj. tak
Obrazek
Tymczasem wygladaja tak:
Obrazek
Co daje nam tylko połowe wyróżnika i pojemnosc numeracyjna zakresu na 1000 pojazdów w każdym województwie czyli 16 000 w całym kraju, a to nie jest za dużo. No i to tak naprawde to nie jest wzór USA, to jest długość USA i nasza "polska autorska" wysokosc, co tez nie daje mozliwosci takiego latwego i estetycznego montazu tych tablic na aucie.
Ostatnio edytowano 18 sie 2018, 04:41 przez Jake, łącznie edytowano 1 raz
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Nowe wzory tablic USA w Polsce

Postprzez Quentil » 03 sie 2018, 23:08

Gdyby nie/rząd zrobił coś dobrze od A do Z to bym uwierzył w cuda :roll:
6VE1...
Quentil
 
Posty: 991
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Re: Nowe wzory tablic USA w Polsce

Postprzez Jake » 04 sie 2018, 00:49

Bez obaw! W naszym kraju juz ktos o to zadba, zeby cos porzadnie spieprzyc jak jest ryzyko ze wyjdzie za dobrze ;)
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Nowe wzory tablic USA w Polsce

Postprzez Legend » 12 sie 2018, 21:54

haa widziałem już te tablice, dziwnie to wygląda ;-)

chybe sobie walnę na Acurę ;-)
V6
Avatar użytkownika
Legend
 
Posty: 1387
Dołączył(a): 09 lut 2013, 20:47

Re: Nowe wzory tablic w Polsce

Postprzez Jake » 18 sie 2018, 04:49

HA! Dzis dowiedzialem sie o drugiej wielkiej zmianie ktora zaszla 01 lipca. Mianowicie zmianie uległ krój czcionki, nowe są węższe.
Wyglad to tak:
Obrazek
Ot wielka zmiana, pomijajac fakt, ze brzydziej to wyglada, wydawac by sie moglo, ze to nie ma absolutnie zadnego znaczenia. Niestety ma. Duze.
Przedwczoraj zgubiłem przednia tablice rejestracyjna. No jak kamfora. Myslalem, ze zdjelo mi ja w terenie, ale przejezdzilem 3x w te i wewte caly Bodzów, po ktorym sie poruszalem i nic. Pojechalem wszedzie gdzie bylem tego dnia od rana do wieczora. W te i wewte. Nic, nie ma, zniknela, pod ziemie sie zapadla. No i taka mysl mnie naszla, ze jako, ze nie pamietam kiedy dokladnie ja stracilem. (tzn. okienko miedzy tym kiedy bylem pewien, ze ja mam, a zauwazeniem straty to jakies 6h), a nigdzie jej nie moge znalezc, to albo ktos ja znalazl przede mna i sobie zabral, albo wcale nie odpadla i jej nie zgubilem, tylko ktos ja urwal/ukiwal specjalnie, bo zniknela razem z cala ramka, resztki plastikowych zatrzaskow wisza dalej na zderzaku. No mniejsza o przyczyne, w kazdym razie wk***y na maksa, bo minely 2 miesiace od kiedy przerejestowalem auto na siebie i dostalem nowe blachy, poszedlem jak na szafot do WK, wyplenilem durny wniosek o wtórnik i dowiedzialem sie, ze jako ze rzeczona czcionka ulegla zmianie musze wymienic OBIE tablice na nowe. Nosz k! 96zł placic i wymieniac 2miesieczna tylna tablice to ja nie bede, niech kto inny sponsoruje 500+.
Ktos moze polecic firme/aukcje z allegro gdzie dorabiaja kolekcjonerskie/parkingowe tabliczki ktore sa mozliwie najwierniejsza kopia tych prawdziwych? (Zalezy mi zeby byla identyczna formatem, czcionka, kolorem, odblaskowym tłem itd.) I moze od razu wezme dwie, na wypadke kolejnej takiej akcji.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Nowe wzory tablic w Polsce

Postprzez Quentil » 18 sie 2018, 17:40

Mówiłem, że ...zepsują delikatnie mówiąc :roll:

Jake napisał(a):(Zalezy mi zeby byla identyczna formatem, czcionka, kolorem, odblaskowym tłem itd.) I moze od razu wezme dwie, na wypadke kolejnej takiej akcji.


Raczej nie przejdzie, bo odblaskowe tło ma szarawe hologramy PL, a takich chyba nikt nie dorabia. No i jeszcze ta mała naklejeczka. Jak się trafi jakiś bardziej upierdliwy policmajster to i pod kryminał podejdzie.
Bo samo dorobienie tablicy to pikuś, tylko z tymi hologramami może być problem.
6VE1...
Quentil
 
Posty: 991
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Re: Nowe wzory tablic w Polsce

Postprzez Jake » 18 sie 2018, 21:26

Quentil napisał(a):Mówiłem, że ...zepsują delikatnie mówiąc :roll:

Jake napisał(a):(Zalezy mi zeby byla identyczna formatem, czcionka, kolorem, odblaskowym tłem itd.) I moze od razu wezme dwie, na wypadke kolejnej takiej akcji.


Raczej nie przejdzie, bo odblaskowe tło ma szarawe hologramy PL, a takich chyba nikt nie dorabia. No i jeszcze ta mała naklejeczka. Jak się trafi jakiś bardziej upierdliwy policmajster to i pod kryminał podejdzie.
Bo samo dorobienie tablicy to pikuś, tylko z tymi hologramami może być problem.

Na hologram mam pomysl, da sie wymienic same hologramy w wypadku zniszczenia, pojde do WK i powiem, ze dziecko mi to zdrapało albo cos w ten desen. Tylko tlo musi byc odblaskowe z wszystkimi cudami ktore musza byc...
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Nowe wzory tablic w Polsce

Postprzez Quentil » 18 sie 2018, 21:54

No o tych hologramach na białym tle pisałem, widocznych tylko pod pewnym kątem. Tego tak łatwo się nie załatwi, co innego ta naklejeczka na środku tablicy - ją bodajże można zamówić w WK.
6VE1...
Quentil
 
Posty: 991
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Re: Nowe wzory tablic w Polsce

Postprzez Jake » 18 sie 2018, 22:34

Quentil napisał(a):No o tych hologramach na białym tle pisałem, widocznych tylko pod pewnym kątem. Tego tak łatwo się nie załatwi, co innego ta naklejeczka na środku tablicy - ją bodajże można zamówić w WK.

Ach, zle zrozumialem. Naklejeczka no problem. O tych hologramach w tle nawet nie wiedzialem. Trudny temat w takim razie.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Nowe wzory tablic w Polsce

Postprzez pocieszny » 21 wrz 2018, 21:53

czy mało to jeszcze niekoniecznie, był plan aby zrobić tablice przypisane do użytkownika, co nie powiem dobre by było, masz 3 auta wszystkie z tym samym numerem :)2
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Nowe wzory tablic w Polsce

Postprzez PiotrR » 23 wrz 2018, 09:34

W Anglii numery rejestracyjne mogą być dziedziczone albo odsprzedawane. Najstarsze osiągają bardzo wysokie ceny.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Nowe wzory tablic w Polsce

Postprzez Quentil » 26 wrz 2018, 11:23

Ogólnie na świecie jest olbrzymia ilość rozwiązań na różne biurokratyczne zarządzenia. Wystarczyłoby przetłumaczyć i wpisać do naszego kodeksu zamiast niektórych potworków.
6VE1...
Quentil
 
Posty: 991
Dołączył(a): 26 paź 2012, 22:07
Lokalizacja: Puławy / Lublin

Re: Nowe wzory tablic w Polsce

Postprzez FrogBig » 23 lis 2018, 07:51

A jak to jest z tymi tablicami? Podobno tylko jak nie ma się możliwości zamontowania innej to się tą daje inaczej mogą być problemy.
FrogBig
 
Posty: 16
Dołączył(a): 07 wrz 2018, 08:49

Re: Nowe wzory tablic w Polsce

Postprzez Jake » 23 lis 2018, 12:53

W WK piszesz oświadczenie "Moj samochod wyposazony jest fabrycznie w miejsca montazu tablic rejestracyjnych przeznaczone do montazu tablic w formacie USA, prosze o wydanie tablic w zmniejszonym formacie" czy cos takiego. Oczywiscie nikt tego nie sprawdza, i duzo osob tego naduzywa bo widzialem na ulicy Mini Coopera z takimi blachami, golfa IV z takimi blachami i jeszcze pare innych europejczyków w ktorych ktos stwierdzil ze mala bedzie ladniej wygladac. Nie wiem jakie ustawodawca przewidział kary w razie kontroli milicyjnej, trzeba by siegnac do ustawy.
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Nowe wzory tablic w Polsce

Postprzez pocieszny » 23 lis 2018, 20:06

do tego tylko oplata 1000pln jak za indywidualne :)21
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości