Jakie opony zimowe?

Wykonałeś coś nietypowego przy swoim samochodzie lub planujesz przeróbki przy samochodzie a nie wiesz jak się za to zabrać?

Re: opony zimowe

Postprzez Jake » 10 paź 2018, 22:25

pocieszny napisał(a):Nankang Winter Activa te są na 100% w rozmiarze 35x12x15 :)21
a co do 16 zawsze tak było, tylko opony też troche droższe

No wlasnie widze! Choc do 35" to nawet na codzień jeszcze nie dorosłem. Mam waskie 33", na 10,5", Nankang ma na 11,5", troche wiecej, ale w sumie tez calkiem OK. Na ten moment Nankang to chyba na ten moment moj faworyt. Widze, ze maja nawet kolcowane, ale chyba albo kolce albo duzy rozmiar.
Nokiany sa duze, kolcowane, tez szerokie 11,5, ale tylko 16", czyli felgi do wymiany. Do przemyslenia...
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: opony zimowe

Postprzez FrogBig » 01 lut 2019, 09:43

Ja w tym sezonie kupowałem zimówki, używki. Zauważyłem takie oznaczenie jak na tej oponie, orientujecie się co to jest? Przyznam, że pierwszy raz coś takiego widzę, czy to może być coś na niekorzyść?
FrogBig
 
Posty: 16
Dołączył(a): 07 wrz 2018, 08:49

Re: opony zimowe

Postprzez Jake » 01 lut 2019, 15:33

FrogBig napisał(a):Ja w tym sezonie kupowałem zimówki, używki. Zauważyłem takie oznaczenie jak na tej oponie, orientujecie się co to jest? Przyznam, że pierwszy raz coś takiego widzę, czy to może być coś na niekorzyść?

Chodzi Ci o indeks nosnosci i predkosci? nie rozumiem o jaka niekorzysc Ci chodzi?
https://www.tirendo.pl/indeks-predkosci
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: Jakie opony zimowe?

Postprzez Jake » 31 gru 2019, 02:58

Z ciekawych obserwacji odkryłem ostatnio, że opony GoodYear Duratrac można kolcować. Wiem, ze to nie jest typowo zimowa opona, ale sam fakt obecnosci otworów na kolce swiadczy, o tym ze producent parametry na lodzie i sniegu brał pod uwage. Recenzje zimowych uzytkownikow kolcowanych DuraTrackow sa dosc pozytywne. Kilka lat temu duzo osób kupowało te opony i jezdzilo na nich, dzis - widze w sklepach pustki... Cos jest na rzeczy? Beda jeszcze do dostanie czy ten model to juz cien przeszłosci?
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Poprzednia strona

Powrót do Pomysły, Porady, Modyfikacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości