Ciekawe ogłoszenia

Ogłoszenia znalezione w internecie, pytania, polecenia...

Re: A tego znacie?

Postprzez Kangur » 30 gru 2018, 18:06

Numer VIN w Monterey/ Trooper jest w tylnim prawym nadkolu na ramie, na tabliczce znamionowej pod maską i skrócony nr pod tapicerka na tunelu środkowym koło drążków zmiany biegów.
Montytroopek 3.1 (3.0 - przeszłość) 1998 LTD
Avatar użytkownika
Kangur
 
Posty: 65
Dołączył(a): 04 lut 2015, 17:39
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica

Re: A tego znacie?

Postprzez mcgiver » 30 gru 2018, 18:15

ciekawe rzeczy . o tym numerze na tunelu to nie wiedziałem ;)
a jak wygląda sprawa legalizacji nowej ramy ? ma być na niej jej oryginalny numer czy nabijają nowy na stacji?
bo jesli ma być jej oryginalny numer to w takim razie co z OC za tą ramę ?? temat bardzo kontrowersyjny moim zdaniem bo jesli złomujesz auto to rama teoretycznie idzie na zyletki, a jesli nie złomujesz to trzeba płacić OC...więc skąd w legalnym obrocie zdrowa rama??
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: A tego znacie?

Postprzez andrzej1606 » 30 gru 2018, 20:16

mcgiver napisał(a):ciekawe rzeczy . o tym numerze na tunelu to nie wiedziałem ;)
a jak wygląda sprawa legalizacji nowej ramy ? ma być na niej jej oryginalny numer czy nabijają nowy na stacji?
bo jesli ma być jej oryginalny numer to w takim razie co z OC za tą ramę ?? temat bardzo kontrowersyjny moim zdaniem bo jesli złomujesz auto to rama teoretycznie idzie na zyletki, a jesli nie złomujesz to trzeba płacić OC...więc skąd w legalnym obrocie zdrowa rama??


Nabijają nowy numer. Myślę, że najczęściej ramy pochodzą od aut wyrejestrowanych za granicą i sprowadzonych do kraju.
Wydaje mi się, że nie jest tak trudno, załatwić niby zezłomowanie za parę grajcarów.
Troopek 3.1 RS
andrzej1606
 
Posty: 33
Dołączył(a): 25 paź 2018, 14:15

Re: A tego znacie?

Postprzez mcgiver » 30 gru 2018, 21:16

andrzej1606 napisał(a):
mcgiver napisał(a):ciekawe rzeczy . o tym numerze na tunelu to nie wiedziałem ;)
a jak wygląda sprawa legalizacji nowej ramy ? ma być na niej jej oryginalny numer czy nabijają nowy na stacji?
bo jesli ma być jej oryginalny numer to w takim razie co z OC za tą ramę ?? temat bardzo kontrowersyjny moim zdaniem bo jesli złomujesz auto to rama teoretycznie idzie na zyletki, a jesli nie złomujesz to trzeba płacić OC...więc skąd w legalnym obrocie zdrowa rama??


Nabijają nowy numer. Myślę, że najczęściej ramy pochodzą od aut wyrejestrowanych za granicą i sprowadzonych do kraju.
Wydaje mi się, że nie jest tak trudno, załatwić niby zezłomowanie za parę grajcarów.

z 5 lat temu chciałem fikcyjnie zezłomować bmw ale nie znalazłem żadnego chętnego żeby się z nim dogadać, patrzyli na mnie jak na swira :shock:
w tym roku wujek oddawał cintka na złom ,a ja chciałem z niego wyjąć układ napedowy z silnikiem i całą elektryką bo był w bardzo dobrej kondycji ,to szef złomu , w sumie znajomy zaproponował że można to załatwić za około 150zł na legalu ,ale w ciągu kilku dni muszę mu zdać nośnik numeru czyli karoserie bo musi być na miejscu w razie kontroli.
odpuściłem bo nie miałem wtedy czasu na takie zabawy , a oc się właśnie kończyło.
dziwkowóz E36 KABRIO ZMODZONY STROKER M50B29
youngtimer e30 M10B18 wąska lampa
dwa koła KLR 650 TENGAI
wół roboczy MONT 3,2 97 LTD
WSZYSTKIE SĄ, NIEKTÓRE STOJĄ :)
tylni napęd jest jak sex; po co jechać na ręcznym jak można dać w pizdę
Avatar użytkownika
mcgiver
 
Posty: 2432
Dołączył(a): 26 lut 2015, 22:18
Lokalizacja: żywiec

Re: A tego znacie?

Postprzez pocieszny » 31 gru 2018, 09:02

nie ma możliwości legalizacji nowej ramy, nawet te homologowane to delikatny przekręt prawny
ogólnie rama w naszym prawie jako elemenz z VIN jest niewymienialna (to nie ciężarówka) ale można ją naprawiać :)21
niestety jak nie dopełnił należytych kroków przed wymianą, to auto jest tak na prawde na żyletki, i nawet nie ma sensu jechać go oglądać
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: A tego znacie?

Postprzez kupricz » 31 gru 2018, 12:04

pocieszny napisał(a):nie ma możliwości legalizacji nowej ramy, nawet te homologowane to delikatny przekręt prawny
ogólnie rama w naszym prawie jako elemenz z VIN jest niewymienialna (to nie ciężarówka) ale można ją naprawiać :)21
niestety jak nie dopełnił należytych kroków przed wymianą, to auto jest tak na prawde na żyletki, i nawet nie ma sensu jechać go oglądać

Jeżdżę już dwa lata na przegląd swoim montekiem, facet nigdy nie sprawdzał vinu na ramie. Patrzy tylko na tabliczki pod maska :) wszystko zależy od diagnosty
kupricz
 
Posty: 118
Dołączył(a): 02 lis 2015, 22:41

Re: A tego znacie?

Postprzez monteluk » 31 gru 2018, 15:55

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mont ... Bz1K9.html
A może ktoś coś na temat tego powie?obserwuje go od dwóch tygodni i cena z 11900 spadła jak widąc do 7900. Sukcesywnie co kilka dni po tysiącu w dół. Mam tam 600km wiec sporo jak na auto tak szybko "tracace wartosc" :)
monteluk
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 gru 2018, 20:14

Re: A tego znacie?

Postprzez pocieszny » 31 gru 2018, 18:15

kupricz napisał(a):
pocieszny napisał(a):nie ma możliwości legalizacji nowej ramy, nawet te homologowane to delikatny przekręt prawny
ogólnie rama w naszym prawie jako elemenz z VIN jest niewymienialna (to nie ciężarówka) ale można ją naprawiać :)21
niestety jak nie dopełnił należytych kroków przed wymianą, to auto jest tak na prawde na żyletki, i nawet nie ma sensu jechać go oglądać

Jeżdżę już dwa lata na przegląd swoim montekiem, facet nigdy nie sprawdzał vinu na ramie. Patrzy tylko na tabliczki pod maska :) wszystko zależy od diagnosty
jak sprawdzi Ci policja to bekniesz Ty z autem a diagnosta ciekawe jak będzie się tłumaczył że "jeszcze 3 miesiące temu był" (sytuacja przerobiona na żywo, kolega zezłomował auto bo mu do 5 lat groziło, autem jeżdził kilka lat wcześniej)
serio nie warta gra świeczki zwłaszcza przy ostatnich zmianach w przepisach, powoli nikt Ci się pod to nie podłoży, a serio przy zakupie jest tyle aut żemożna znaleźć takiego z ramą i VINem ;)
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: A tego znacie?

Postprzez andrzej1606 » 31 gru 2018, 18:52

monteluk napisał(a):https://www.otomoto.pl/oferta/opel-monterey-opel-monterey-isuzu-trooper-long-3-1-super-terenowka-off-road-okazja-ID6Bz1K9.html
A może ktoś coś na temat tego powie?obserwuje go od dwóch tygodni i cena z 11900 spadła jak widąc do 7900. Sukcesywnie co kilka dni po tysiącu w dół. Mam tam 600km wiec sporo jak na auto tak szybko "tracace wartosc" :)


To gdzie Ty mieszkasz? bo mi się wydaje, że 600 stówek km, to z żadnego miejsca w Polsce nie będzie do Sycowa.
Troopek 3.1 RS
andrzej1606
 
Posty: 33
Dołączył(a): 25 paź 2018, 14:15

Re: A tego znacie?

Postprzez PiotrR » 01 sty 2019, 12:37

monteluk napisał(a):https://www.otomoto.pl/oferta/opel-monterey-opel-monterey-isuzu-trooper-long-3-1-super-terenowka-off-road-okazja-ID6Bz1K9.html
A może ktoś coś na temat tego powie?obserwuje go od dwóch tygodni i cena z 11900 spadła jak widąc do 7900. Sukcesywnie co kilka dni po tysiącu w dół. Mam tam 600km wiec sporo jak na auto tak szybko "tracace wartosc" :)

Ktoś już pytał o te auto w tym temacie. Tak szybko spadająca cena świadczy o raczej kiepskim stanie technicznym.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: A tego znacie?

Postprzez pocieszny » 01 sty 2019, 12:43

albo o urealnieniu oczekiwań sprzedawcy :)21
w końcu to 22 letni stary sztrucel z dużym przebiegiem, (ma ponad 300 a ciekawe ile razy cofany, bo prawda taka jeszcze nie widziałem montka z nie cofniętym licznikiem :evil: )
kiera od innego auta, fotel już po tapicerze (mam przebieg koło 500kkm i jeszcze tapicer nie jest konieczny)
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: A tego znacie?

Postprzez monteluk » 01 sty 2019, 17:02

Andrzeju mieszkam w m. Gołdap:)
monteluk
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 gru 2018, 20:14

Re: Ciekawe ogłoszenia

Postprzez Jake » 02 sty 2019, 02:06

Teoretyczine po kompletnej odbudowie:
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-fron ... BBy5l.html?
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: A tego znacie?

Postprzez gompka » 21 sty 2019, 16:34

No to jedziemy dalej, powoli noga zaczyna wracać do żywych, więc bez zobowiązań, bez ciśnienia, tak sobie szukam po internetach ;-)

czy ktoś z Was miał do czynienia z poniższymi sztukami?

1. opolskie blachy, a stoi w zachpom:
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-monterey-3-1-diesel-4x4-zarejestrowany-pl-ID6BDYek.html?

2. tu dla odmiany lubelszczyzna:
https://www.olx.pl/oferta/mam-do-sprzedania-opel-monterey-CID5-IDxyUls.html#ace43aa5ac;promoted
mam wrażenie, że już go widziałem jakiś czas temu na olx

3. czy ten 3.0 to naprawdę taki demon? tu z Leszna, mekki handlu używką:
https://www.otomoto.pl/oferta/isuzu-trooper-4-x-4-klimatyzacja-elektryka-doinwestowany-ID6BE0e5.html?

4. Zakopane, polift se swapem na 3.1td. Może to jest idealna kombinacja...?
https://www.olx.pl/oferta/opel-monterey-isuzu-trooper-CID5-IDxXn7W.html#31e73a1c8e

5. i na deser żywieckie blachy ze Strzegomia ;-)
https://www.olx.pl/oferta/opel-monterey-4x4-klima-w-dobrej-kondycji-CID5-IDye72E.html#ace43aa5ac
Jeździć nie umiem, ale lubię ;-)
Avatar użytkownika
gompka
 
Posty: 81
Dołączył(a): 15 paź 2018, 11:12
Lokalizacja: Łódź

Re: A tego znacie?

Postprzez pocieszny » 22 sty 2019, 00:11

ta 2 to taka normalna seria :)21 zaden cud
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: A tego znacie?

Postprzez Jake » 22 sty 2019, 00:49

gompka napisał(a):5. i na deser żywieckie blachy ze Strzegomia ;-)
https://www.olx.pl/oferta/opel-monterey-4x4-klima-w-dobrej-kondycji-CID5-IDye72E.html#ace43aa5ac

Ten wyglada ciekawie, ale
Koła od Opla Frontera A
Zderzak od poliftowego Montereya.
Fajnie to wyglada to te flegi sa ladne, a zderzak poliftowy ladniejszy. Pytanie co gosciem motywowało? Zdobienie auta czy dzwon? :lol:
Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Avatar użytkownika
Jake
Moderator
 
Posty: 4193
Dołączył(a): 25 kwi 2015, 22:02
Lokalizacja: Europa

Re: A tego znacie?

Postprzez leleb5 » 22 sty 2019, 21:10

3. czy ten 3.0 to naprawdę taki demon? tu z Leszna, mekki handlu używką:
https://www.otomoto.pl/oferta/isuzu-tro ... BE0e5.html?

Pachnie mi anglikiem - antena na lewym błotniku, silnik wycieraczek z lewej strony, brak rączki nad prawymi drzwiami ale jest nad lewymi.
Dużo pracy włożonej na odświeżenie lakieru łącznie z lakierowaniem wszystkich plastików.
leleb5
 
Posty: 31
Dołączył(a): 03 sty 2012, 22:09
Lokalizacja: Giżycko Warmińsko-Mazurskie

Ocena stanu Montereya przed zakupem

Postprzez kapi » 27 sty 2019, 00:17

Cześć,

przymierzam się do zakupu Montereya. Oglądałem dziś taki jeden (krótka wersja 3.1TD). Prawego progu już prawie nie ma, nadkola też nadżarte. Z tego co wcześniej się naczytałem to są wszystko rzeczy do ogarnięcia. Rama wygląda na zdrową z boku i z tyłu (metaliczny dźwięk przy ostukiwaniu). Patrząc z przodu wygląda to tak jak w załączniku. To jest widok z przodu przez plastiki przed chłodnicą. Warto w coś takiego iść? Czy może lepiej rozejrzeć się jednak za czymś w lepszym stanie. Nie wygląda to dla mnie za dobrze, ale gdybym miał odpowiednią wiedzę na ten temat, to bym nie pytał :-) Cena wywoławcza to niecałe 7 tysi. Jesteście w stanie coś doradzić na podstawie tego zdjęcia?
Załączniki
DSC_0336s.JPG
Widok z przodu
DSC_0336s.JPG (59.87 KiB) Przeglądane 11742 razy
kapi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sty 2019, 00:00

Re: Ocena stanu Montereya przed zakupem

Postprzez PiotrR » 27 sty 2019, 00:32

Za 7 tyśi kupisz sobie skarbonkę. To co widzę na zdjęciu to agonia.
Auta poniżej 12 000 gwarantują kłopoty.
Takie kombi 3.1
PiotrR
 
Posty: 2154
Dołączył(a): 30 cze 2011, 20:20
Lokalizacja: WGM

Re: Ocena stanu Montereya przed zakupem

Postprzez kapi » 27 sty 2019, 08:54

To co widać to jest, jak rozumiem, przedni fragment ramy? Albo był... Auto po całości wymaga sporego nakładu pracy, no ale jeśłi ramy brak to raczej szukam dalej.
kapi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sty 2019, 00:00

Re: A tego znacie?

Postprzez kapi » 27 sty 2019, 09:13

Cześć,

też szukam: http://www.trooper4x4.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=7874 . Mam nadzieję, że mnie gompka nie zbanuje, za podpięcie się do tematu ;-) , ale nie chciałem tworzyć nowego wątku zaraz obok. Mi się ta 5 (żywieckie blachy) podoba. Wiadomo o tym aucie coś więcej? Czy od spodu w dobrej kondycji?

Jeszcze jest ten: https://www.otomoto.pl/oferta/isuzu-trooper-samochod-od-wlasciciela-ID6BEckz.html? tylko, że 3.0, a to podobno nie jest zalecana opcja?

Edit: dodałem Troopera 3.0
kapi
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sty 2019, 00:00

Re: Ocena stanu Montereya przed zakupem

Postprzez miras7 » 27 sty 2019, 10:40

To jest fragment dolny pasa przedniego nadwozia. Do tego progi, błotniki... nie ma nowych części blacharskich do tego auta, trzeba wycinać z innych lepszych, a takich coraz mniej, lub mieć dobrego blacharza co to dorobi.
Avatar użytkownika
miras7
 
Posty: 1779
Dołączył(a): 06 sie 2012, 19:41
Lokalizacja: Wrocław/Milicz

Re: A tego znacie?

Postprzez gompka » 27 sty 2019, 11:25

Kapi, ja banować? Don't make me laugh ;-)
Życzę Tobie nie mniej zaejbistego zakupu jak sobie!
Tego kwiata to pół świata, ale większość już zdecydowanie przekwitła :-/
Uważaj ja rudą, lubi montki, a to kosztowna miłość. Ja chyba odłożę zakup do momentu ubierania większej kwoty. Mój dotychczasowy budżet to 10kpln i za cholerę nie znalazłem nic wartego uwagi. A to rudzielec, a to przeszczep z trzech Anglików i Szkota, a to podzwon byle jak połatany...
Jeździć nie umiem, ale lubię ;-)
Avatar użytkownika
gompka
 
Posty: 81
Dołączył(a): 15 paź 2018, 11:12
Lokalizacja: Łódź

Re: A tego znacie?

Postprzez pocieszny » 27 sty 2019, 19:30

tego kwiata jest pół świata a 3/4 nic nie warte :)21
a co do 3.0 jeśli godzisz się z jego kaprysami to auto jest ok, natomiast nie widze sensu parcia na diesla? w wypadku isuzu po zagazowaniu bena wypada dużo taniej i bezawaryjnie wręcz, pierdoły za 15 pln się nie liczą :)21
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Re: Ocena stanu Montereya przed zakupem

Postprzez pocieszny » 27 sty 2019, 19:32

kwestia dorobienia nadkoli porządnie z malowaniem to koszt około 2000pln, wiem mam swoje dziurawe :)21 a to co się dzieje pod plastikami wręcz poraża :o :evil:
Maxiu 2,5 biturbo :)21
Patrol 4,2 :)21
pocieszny
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 30 paź 2010, 18:39
Lokalizacja: Jordanów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości