Powitanie :D

Tu mozesz sie przywitac i przedstawic

Powitanie :D

Postprzez Tropek256 » 14 sty 2019, 11:21

Witam, planuję zakup isuzu troopera z 91 roku i chciałabym się o nim coś dowiedzieć :)
Tropek256
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 sty 2019, 11:18

Re: Powitanie :D

Postprzez Konrad » 15 sty 2019, 16:05

Cześć
Nie wiem jaki silnik planujesz, ja osobiście całe życie jeżdżę dieslami. W roczniku 91 to raczej z diesla:
2,8. ,tutaj wybrałbym wersję z intercoolerem.
Co do wersji to ja miałem wersję "Magic", fajniej wygląda( zderzaki fajniejsze, poszerzenia nadkoli, alufelgi, z tyłu tarcze hamulcowe), wnętrze również ciekawsze( ja miałem z czarną tapicerką), fotele z podłokietnikami, grzanie foteli również występowało w tej wersji.
Najważniejsza sprawa to rama( z resztą dużo było postów w temacie).
Osobiście uważam że w tym roczniku raczej ciężko o dobrą ramę( miałem trzy "kanciaki" i każdy miał kiepską ramę). Przy zakupie ciężko to zweryfikować zwłaszcza jeśli ktoś już łatał ramę i na koniec "fachowo pomalował barankiem". Najlepsza sytuacja jest gdy nikt wcześniej nie dłubał przy ramię, nawet nie malował( o co raczej ciężko), wtedy wizualnie można określić stan(nawet bez tłuczenia młotkiem).
Po za tym, dobrze byłoby żeby w miarę nie było wycieków: z mostów, reduktora, skrzyni - wtedy jest szansa że przekładnie pracowały w oleju.
Warto zwrócić uwagę na osłony przegubów w przednim moście( jeśli są całe to przeguby trochę pochodzą; jeśli nie to trzeba się liczyć z wymianą przegubów, albo podgłośnić radio przy jeździe 4H/4L.

Osobiście wolałbym kupić nowszy model, wówczas masz lepsze zawieszenie( z tyłu sprężyny, przód taki sam - drążki reakcyjne. Monterey lub Troopera II to według mnie lepszy wybór, wiadomo trochę droższy, ale z tego co pamiętam to chyba lepiej z dostępem części, no i rama będzie w lepszym stanie(miałem Monterey 96 r - rama była igła).
Dmax 3.0TD
Konrad
 
Posty: 40
Dołączył(a): 06 cze 2010, 22:44
Lokalizacja: Łowicz


Powrót do Powitania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości