GDZIE JEST WTYCZKA POD KOMPUTER

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

GDZIE JEST WTYCZKA POD KOMPUTER

Postprzez rabik102 » 19 wrz 2009, 17:47

Witam wszystkich i proszę o pomoc... niestety od jakiegos czasu moje autko nie zapala :cry: problem w tym, że nikt go nie może naprawić bo nie mogą znalezć gniazda zeby podłaczyc komputer, mój troopek to 3.0 dti 2001, jezeli ktos wie gdzie te gniazdo powinno byc to proszę napiszcie, autko juz miesiac stoi i gnije :( z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam
rabik102
 

Re: GDZIE JEST WTYCZKA POD KOMPUTER

Postprzez Nahen/thor_ » 20 wrz 2009, 00:02

Więc tak:
wtyk ponoć "OBD" czy jak go tam zwą jest przy środkowej "konsoli" na wysokości zapalniczki/popielniczki od strony kierowcy.

Teraz trochę pesymistycznych informacji:
99,9% serwisów "diagnozujemy wszystkie samochody świata" nie da rady, w 50% przypadków komputery się nie "połączą" z kompem w aucie, a w drugich 50% będa w stanie odczytac tylko kilka podstawowych parametrów.
Próbuj serwisy OPLA i umawiając się mów że przyjedziesz Montereyem 3.0

Z innej mańki: nie zapala czyli rozumiem że wszystko wygląda ok, kręci ale nie łapie. Na początek czujniki położenia wału, elektrozawór oleju podającego olej na głowicę a dokładniej do systemu wtryskowego. Jest patrząc na silnik stojąc przed samochodem po prawej stronie mniej wiecej na wysokości "dołu" głowicy.

U mnie pierwszy przypadek "nieodpalania" to czujniki położenia wału, a drugi to właśnie padnięty elektrozawór. Nowy kosztuje w serwisie OPLA jakies 1450 PLNa.

Oby Twój Trup nie miał kłopotów takich jak mój ;)

Pozdro.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GDZIE JEST WTYCZKA POD KOMPUTER

Postprzez rabik102 » 20 wrz 2009, 16:59

Dziękuje Ci ślicznie . jutro popróbuje tego co mowisz, mam nadzieje ze to bedzie jedna z tych rzeczy bo juz mam powoli dosyc tej naprawy ktora trwa juz blisko 5 tygodni i jezdzenie lawetka od jednego do drugiego "specjalisty". jeszcze raz bardzo dziekuje i pozdrawiam :)
rabik102
 

Re: GDZIE JEST WTYCZKA POD KOMPUTER

Postprzez edi 2 » 22 wrz 2009, 09:55

Ja tez mam podobny problem (nie mogę go odpalić) wymiana filtra paliwa, czyszczenie pompki paliwa i nic nie pomaga. :cry: :cry: :cry: :evil:
edi 2
 
Posty: 33
Dołączył(a): 22 paź 2008, 20:31

Re: GDZIE JEST WTYCZKA POD KOMPUTER

Postprzez rabik102 » 23 wrz 2009, 21:06

nie jestem specjalista, ale chyba takie czyszczonka w naszych troopkach to za mało, niestety mój mechanik w dalszym ciągu twierdzi ze nie moze znalezc tej wtyczki :cry: chyba naprawde bede musial zawiezc go do opla i tam spróbować. a co najśmieszniejsze to to, że czasmi zapala i nawet pracuje przez pewien czas dopóki nie nacisne gazu i wtedy gaśnie, może to jakiś czujnik? trzeba dalej próbować i mam nadzieję, że w końcu sie uda :roll:
rabik102
 

Re: GDZIE JEST WTYCZKA POD KOMPUTER

Postprzez kojan » 24 wrz 2009, 13:09

Do dzisiaj miałem ten sam problem z wtyczką.Poszukiwało jej trzech fachowców, dopiero w serwisie opla gostek wskazał gdzie się znajduje ta piekielna wtyka.Cóż jednak po tym skoro ich komputer nie czyta po japońsku ;) A tak na marginesie to w Gdańsku znalezienie warsztatu ze znajomością Troopera graniczy z cudem i tu ukłon do znajomego warsztatu z Krakowa.
ISUZU TROOPER 3.0 DTi 2000r automat
Avatar użytkownika
kojan
 
Posty: 67
Dołączył(a): 22 wrz 2009, 11:10
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GDZIE JEST WTYCZKA POD KOMPUTER

Postprzez kojan » 24 wrz 2009, 13:13

Acha, rzeczona wtyczka dyndoli sobie nad pedałami na kabeleczu, tylko trzeba dobrze macnąć bo była wciśnięta pod plastik :D
Ostatnio edytowano 24 wrz 2009, 14:41 przez kojan, łącznie edytowano 1 raz
ISUZU TROOPER 3.0 DTi 2000r automat
Avatar użytkownika
kojan
 
Posty: 67
Dołączył(a): 22 wrz 2009, 11:10
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GDZIE JEST WTYCZKA POD KOMPUTER

Postprzez Silvestr » 24 wrz 2009, 14:35

Zerknijcie na to:
http://www.trooper4x4.pl/pliki/Kody_ust ... 1_6VD1.pdf
Dzisiaj wrzuciłem na stronę - tyczy się to co prawda starszych wersji, ale kostka raczej położenia nie zmieniła...
Silvestr: Opel Monterey 3.2 LTD, 265/70 R16
Skot 8x8
Wcześniej:
Isuzu Trooper 2.6i
Nissan Pickup D-22 Double Cab 2.7 TDI
Silvestr
Administrator
 
Posty: 732
Dołączył(a): 04 paź 2008, 12:11
Lokalizacja: Widawa


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron