Problem zodpalaniem na rozgrzanym silniku

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Problem zodpalaniem na rozgrzanym silniku

Postprzez posti » 12 maja 2013, 22:16

Witam. Nie pamiętam kiedy ostatnio coś się działo z moim maleństwem, ale jednak. Mianowicie jest następujący problem, kiedy auto jest rozgrzane po przejechaniu kilkudziesięciu km po wyłączeniu silnika jest zajebiastrzy problem żeby dziada odpalić. Objaw jest taki jakby zabrakło paliwa, kręci, kręci, kręci aż wkońcu zaskoczy, ale z oporami czasem myślę że paliwko się cofa albo nie wiem pompa paliwa nie zaciąga ciepłego dizelka. Może miał ktoś podobny problem.

pozdrawiam
Opel Monterey 3.0 DTI '99
posti
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 gru 2008, 08:21

Re: Problem zodpalaniem na rozgrzanym silniku

Postprzez LUCYFER » 16 maja 2013, 13:19

Ja obstawiam pompę.
Jak poszedł zawór w pompie, to możesz pred nią samą zamontować tzw. zawór zwrotny, jak nie pomoże to trzeba do magika.
U kumpla w beemie był taki problem, trzeba było czekać aż pompa ostygnie, lub schłodzić ją poprzez polanie wodą.

Aczkolwiek jak by poszedł zawór, to tymbardziej na zimnym, np. po dłuższym postoju by nie palił, bo paliwo cofnęło by się do baniaka...
LUCYFER
 
Posty: 282
Dołączył(a): 14 sty 2013, 08:39

Re: Problem zodpalaniem na rozgrzanym silniku

Postprzez wojtekkk » 16 maja 2013, 14:38

ewentualnie czujka temperatury pracy silnika
mania 3,1tdi---+2,safari,........plany już są ale szukam sponsora
wojtekkk
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 lis 2010, 13:36
Lokalizacja: podlasie

Re: Problem zodpalaniem na rozgrzanym silniku

Postprzez Maryś » 16 maja 2013, 16:57

Miałem taki problem w innym aucie, benzyna na zimnym palił super a po rozgrzaniu gasł i dupa :)3 a jak ostygł to palił jak by nic :)2 przyczyna czujnik położenia wału ;)




0
Avatar użytkownika
Maryś
 
Posty: 321
Dołączył(a): 17 maja 2011, 09:32
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Problem zodpalaniem na rozgrzanym silniku

Postprzez posti » 10 cze 2013, 21:50

Właśnie tu jest ten sam problem jak maleństwo troszkę postoi i odpocznie trochę to pali jak gdyby nic się nie działo.
pozdrawiam
Opel Monterey 3.0 DTI '99
posti
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 gru 2008, 08:21

Re: Problem zodpalaniem na rozgrzanym silniku

Postprzez jedrula » 11 cze 2013, 12:42

A może coś z czujnikiem temperatury paliwa umieszczonym w głowicy ( nad sprzęgłem ,przy budzie, bardzo trudny dostęp).
albo złej jakości paliwo( zbyt mała leppkość wraz ze wzrostem temperatury-przypadłość chrzczonego)
jedrula
 
Posty: 154
Dołączył(a): 01 paź 2009, 06:01


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron