3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez Pablooo » 15 lis 2010, 13:31

Witam
Jestem posiadaczem drugiego już Troopka. Pierwszym moim był 2.2TD z 1986 r. To była bardzo dobra maszyna, niezawodna. Dlatego też postanowiłem pozostać przy tej marce i kupić coś nowszego. No i trafiłem na 3.DTI z 2001 roku. Auto z początku śmigało bez problemów, lecz z czasem zaczęły się dziać dziwne rzeczy :| Główną bolączką jest niespodziewane gaśniecie auta podczas jazdy. Po zatrzymaniu nie może odpalić, trzeba odczekać dłuższą chwilę i dopiero wtedy udaję się jechać dalej. Co może być tego przyczyną? Nieco czytałem na sieci, ale nic konkretnego nie mogłem stwierdzić...Znajomi mówią, że może czujnik położenia kąta wału albo czujnik temperatury cieczy chłodzącej? Ja nie mam pojęcia :shock: Może macie jakąś radę?
Pablooo
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 lis 2010, 13:18

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez tomaszsuplicki » 15 lis 2010, 14:01

viewtopic.php?f=5&t=614
MOŻE POMOŻE ;)
przeczytaj uważnie :!:
Obrazek3.0 DOHC 1999 35''
Avatar użytkownika
tomaszsuplicki
 
Posty: 201
Dołączył(a): 11 sty 2010, 21:30
Lokalizacja: iceland

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez Pablooo » 15 lis 2010, 14:30

hmm, z przeczytanego postu moje objawy są podobne. Stany płynów są stabilne, także pęknięć raczej nie mam, ale to gaśnięcie auta może być związane z tym czujnikiem na listwie. Jaka jest jego nazwa i gdzie kupić(cena)? Dodam,że to się dzieje nie zawsze. Można autem przejechać ponad 1000 km bez problemu, by następnego dnia na przejechanie 1km było potrzeba 3godz i w tym czasie kilkanaście razy zgaśnie( kawałek się przejedzie i zgaśnie). A za chwilę jest wszystko normalnie :/
Pablooo
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 lis 2010, 13:18

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez Nahen/thor_ » 15 lis 2010, 14:45

Witamy kolejnego szczęsliwego posiadacza jakże przyjaznego uzytkownikowi silnika 3.0 ;)

Na początek spróbuj dojechać do serwisu OPLA i niech podłączą pod kompa. Może akurat coś znajdą. Może to być czujnik o którym czytałeś, może to być brudna/zaśniedziała/luźna któraś z "tysięcy" wtyczek, złączek itp obsługujących ten silnik, mogą to być problemy z samym kompem sterującym pracą silnika (dość rzadkie ale jednak możliwe) i jakieś kolejne kilka czujników które mogą dawać błędne informacje do kompa łącznie z czujnikiem położenia wału.

Tak czy inaczej szukaj sensownego i cierpliwego mechanika.

;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez tomaszsuplicki » 15 lis 2010, 14:56

i to u mnie się tak objawiało dzień dobrze 2 nie :roll: pisałem o tym kilkanaście razy ten czujnik psuje się mechanicznie i komp go nie pokarze :evil:
dokłanie nazywa się ,,oil rail pressure sensor'''
Obrazek


cena (niewiem na 100%) ok.600 zł. :shock:
niewiem poniewarz ja w polsce go nie kupiłem

co do głowicy to tylko ja miałem to wszystko razem popsute ALE po naprawie tego do tej pory jest oki :D
Obrazek3.0 DOHC 1999 35''
Avatar użytkownika
tomaszsuplicki
 
Posty: 201
Dołączył(a): 11 sty 2010, 21:30
Lokalizacja: iceland

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez tomaszsuplicki » 15 lis 2010, 14:59

oczywiście to nie musi być to. Jak napisał ''nahen '' warto podłączyć komp i może okazać się pierdoła :roll:
Obrazek3.0 DOHC 1999 35''
Avatar użytkownika
tomaszsuplicki
 
Posty: 201
Dołączył(a): 11 sty 2010, 21:30
Lokalizacja: iceland

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez HIPIS » 15 lis 2010, 19:22

jeśli to automat to może to być wada {niektóre sztuki) tak było u mnie ,wał miał luz przód-tył czujnik go nie wykrywał,jak się pokręciło rozrusznikiem wał sie zbliżył do czujnika to odpalił.Ten luz można sprawdzić.Naprawiali mi to w DELTA WROCŁAW
HIPIS
 

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez Pablooo » 15 lis 2010, 19:58

Niestety komputer nic nie wykazał, żadnych błędów... A co do serwisu Opla, to jakoś niechętnie podchodzą do tego silnika :? Żadnych napraw się nie podejmują, a jeśli chodzi o części to tylko zamówienie i montaż samodzielny. Co to teraz jest za serwis, tylko olej wymienić potrafią albo i nie...
Chyba na początek posprawdzam wtyczki

Tak, jest to automat. A ten luz można samemu sprawdzić? Do Wrocławia to mam za daleko, ja prawie z nad morza.
Poza tymi dolegliwościami auto bardzo dobre, wyposażenie kompletne, komfort jazdy bardzo wysoki, wyciszenie pewnie lepsze od niejednej osobówki, no i spalanie niskie, póki co średnio 9l/100km.
Pablooo
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 lis 2010, 13:18

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez HIPIS » 15 lis 2010, 21:14

pojedz do jakiegoś zakładu samochodowego ,niech odkręcą dekielek między skrzynią a silnikiem i ruszą wałem do przodu i do tyły, jak ma większy luz niż 0,30mm to lipa .trzeba wyciągać silnik i usunąć wade .ja miałem wymieniany wał i mise olejową aluminiową i coś rozwiercane.Zadzwoń do Delty podaj nr silnika [na plastikowym deklu jest nalepka pod intrcoolerem] to ci sprawdzi.Ma baze z numerami wadliwych trooperów.Kolega z Delty służy poradą.A może jest coś innego. Powodzenia
HIPIS
 

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez Pablooo » 26 lis 2010, 08:19

przez jakiś czas było dobrze (wymieniłem drugi filtr oleju, mechanik wmawiał, że jest tylko jeden :|. A jak mu pokazałem to zrobiłem wielkie oczy) i znowu zgasł. Zastanawiam się na czujnikiem położenia kąta wału, wie któryś z szanownych kolegów, gdzie go można zlokalizować w naszym aucie??
Pablooo
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 lis 2010, 13:18

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez SUPER TROOPER » 26 lis 2010, 09:19

Mam pytanie - Czy zmieniales czujnik cisnienia przy listwie wtryskowej . Jezeli nie , to jednak spróbuj . U mnie mechanicy , pierwsze co robia to zmieniaja ten wlasnie czujnik , nastepnie sasiedni czujnik temperatury , a jezeli wiazka kabli do nich ma we wtyczce olej ( w tej poza silnikiem ) to równiez ta wiazke kabli równiez zmieniaja . To wymaga tylko dwie , moze trzy godziny pracy . Jesli komputer nic nie wykazal , to moze to byc to . W takiej kolejnosci wadliwosci to owe czujniki maja pierwsze miejsca . Objawy , które opisales idealnie pasuja do moich - wymiana czujnika i okey .
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez SUPER TROOPER » 26 lis 2010, 09:25

HIPIS napisał(a):jeśli to automat to może to być wada {niektóre sztuki) tak było u mnie ,wał miał luz przód-tył czujnik go nie wykrywał,jak się pokręciło rozrusznikiem wał sie zbliżył do czujnika to odpalił.Ten luz można sprawdzić.Naprawiali mi to w DELTA WROCŁAW
Pisze to w drugim poscie , zeby nie zamotac . O jakiej wadzie piszesz . Móglbys przyblizyc temat podajac szczególy . Dobrze by bylo wiedziec jakie silniki maja ta wade .Jesli to jest wada fabryczna , moze mozna by wyszarpac cos od producenta . Bardzo prosze o odpowiedz - pozdrawiam .
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez MG555 » 30 lis 2010, 22:16

SUPER TROOPER napisał(a):Mam pytanie - Czy zmieniales czujnik cisnienia przy listwie wtryskowej . Jezeli nie , to jednak spróbuj . U mnie mechanicy , pierwsze co robia to zmieniaja ten wlasnie czujnik , nastepnie sasiedni czujnik temperatury , a jezeli wiazka kabli do nich ma we wtyczce olej ( w tej poza silnikiem ) to równiez ta wiazke kabli równiez zmieniaja . To wymaga tylko dwie , moze trzy godziny pracy . Jesli komputer nic nie wykazal , to moze to byc to . W takiej kolejnosci wadliwosci to owe czujniki maja pierwsze miejsca . Objawy , które opisales idealnie pasuja do moich - wymiana czujnika i okey .


a gdzie i za ile można kupić ten czujnik oleju, temperatury i wiązkę ?
Opel Monterey 3,0D
99r , 5d
MG555
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 lut 2009, 21:48
Lokalizacja: ELBLĄG

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez kugel » 01 gru 2010, 00:59

MG555 napisał(a):
SUPER TROOPER napisał(a):Mam pytanie - Czy zmieniales czujnik cisnienia przy listwie wtryskowej . Jezeli nie , to jednak spróbuj . U mnie mechanicy , pierwsze co robia to zmieniaja ten wlasnie czujnik , nastepnie sasiedni czujnik temperatury , a jezeli wiazka kabli do nich ma we wtyczce olej ( w tej poza silnikiem ) to równiez ta wiazke kabli równiez zmieniaja . To wymaga tylko dwie , moze trzy godziny pracy . Jesli komputer nic nie wykazal , to moze to byc to . W takiej kolejnosci wadliwosci to owe czujniki maja pierwsze miejsca . Objawy , które opisales idealnie pasuja do moich - wymiana czujnika i okey .


a gdzie i za ile można kupić ten czujnik oleju, temperatury i wiązkę ?

I jakieś 3 kawałki pln za czujniki i wiązkę plus robocizna... Troszeczkę dużo jak na experymenty... A po tym wszystkim okaże się że winna była pompa oleju , albo jakieś oringi . Myślę że lepiej zacząć od diagnostyki . A co do diagnostyki , to mój Trupek jeszcze nie gada - brak doktora co by go przebadał :cry: .
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez SUPER TROOPER » 02 gru 2010, 01:44

No wiec wlasnie o to chodzi , ze komputer tego nie musi i czasem nie czyta . Predzej czy pózniej i tak bedziesz potrzebowac te czujniki . A jesli juz je bedziesz mial to nie potrzebujesz sie telepac po serwisach - wystarczy podmienic i wykluczasz pewne rzeczy 100 procentowo . A takie komputerowe sprawdzenie , po którym czasem i tak nic nie wiadomo , tez troche kosztuje ? Dla mnie nie problem , mam pod nosem serwis , ale dla kogos w Polsce to czasem meka i koszt nie maly .A gdzie kupic - mam wrazenie , ze w Polsce chyba jest najdrozej . Mozna poszukac w necie .Dla zdesperowanych moge podac ceny u mnie , ale w koronach islandzkich . Moze jest ktos z Wlk. Brytani i podzieli sie cenami ?
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez kugel » 02 gru 2010, 02:43

W milner off road w UK za czujnik ciśnienia wychodzi około 6 - 6,5 stówki wiązki nie mają i nigdzie czegoś takiego nie spotkałem , czujka temperatury pewnie będzie miała podobną cenę...
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez SUPER TROOPER » 02 gru 2010, 02:58

Ta wiazka , jesli nie jest we wtyczce z olejem ,powinna dzialac . O tym czujniku ja pisze poniewaz tez mi nawalil i wiem jakie objawy byly . U mnie maja wszystko . Móglbym nawet Tobie kupic to i przeslac . Ale osobiscie wolalbym przez jakas poczte albo cos , nie czytac potem , ze wzialem pieniadze i nic . Moge sie zapytac w tej firmie po prostu czy oni ewentualnie moga wyslac Tobie do Polski . Albo mozesz tez zadzwonic do nich . Pozdrawiam .
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez kugel » 02 gru 2010, 13:12

OK . Więc z racji że jestem zdesperowany , jakie są orientacyjne ceny tych dupereli w Islandii ?
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez SUPER TROOPER » 06 gru 2010, 22:28

Troche czasu minelo zanim sie dokopalem do rachunków .
Wiazka kabli do wtryskiwaczy i czujników - 11072 ISK = 291 PLN ;
CZujnik cisnienia - 13662 ISK = 360 PLN ;
czujnik temperatury - 10477 ISK = 276 PLN .
Dodam , ze te ceny sa zdziercze , ale ze jest to jedyne miejsce gdzie mozna to kupic , to trudno . Przeliczalem walute wedlug wp.pl na dzien dzisiejszy .
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez kugel » 07 gru 2010, 00:17

Zdziercze?! To jest cena jednego czujnika + przesyłka w Polsce ! A jaka jest szansa i możliwość kupna i wysyłki do Naszego kraju ?
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez SUPER TROOPER » 07 gru 2010, 12:24

Tutaj masz linka z firma : http://ih.is/ih/thjonusta/varahlutir/ . Varahlutir znaczy po islandzku - czesci . Jest na stronie telefon , e-mail . Po angielsku spoko sie dogadasz . Jesli chodzi o ceny to ja mam 10% upustu . Jakby co to pisz . :) Zaznaczam , ze jest to zwykly tak jakby sklep . I od ich uprzejmosci zalezy czy Tobie zechca wyslac do Polski .
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez kugel » 07 gru 2010, 19:41

Dzwoniłem do tego sklepu . Bardzo uprzejmie , ale jednak bez entuzjazmu podeszli do wysyłki do Polski :( , sugerując że najlepiej się z kimś dogadać , żeby wysłał prywatnie - pocztą...
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez SUPER TROOPER » 07 gru 2010, 19:53

Ha , no zobacz . Sluchaj , ja moge Tobie wyslac , ale szczególy musimy omówic na priwa albo jak . Niestety nasi rodacy czesciej blyszcza ze zlej strony i Oni sa coraz bardziej uprzedzeni . Byliby szczesliwi jak moznaby nas wyslac w kontenerze z powrotem do Polski .
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez kugel » 07 gru 2010, 20:59

OK. Dogadamy na PW.
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: 3.0 DTI gaśnie podczas jazdy

Postprzez MG555 » 08 gru 2010, 21:21

Chętnie się dołączę do zamówienia na czujnik i kpl.uszczelnień wtrysków.
Opel Monterey 3,0D
99r , 5d
MG555
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 lut 2009, 21:48
Lokalizacja: ELBLĄG

Następna strona

Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości