MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez kuba4x4 » 10 sty 2011, 12:25

Drodzy forumowicze posiadam Montereya 3,0 DOHC dziś rano zgasł i juz nie odpalił .
Został w warsztacie ale programu do diagnozy żadnego a i wiedźa znikoma jego pracowników. Proszę was o szybką pomoc w tym problemie.
kuba4x4
 
Posty: 39
Dołączył(a): 31 paź 2010, 09:18

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez Nahen/thor_ » 10 sty 2011, 22:03

Szybką pomoc?? Na początek właśńe cierpliwości się naucz ;) W tym przypadku nic nie będzie "szybko" i "łatwo".

Zasiądź z piwem przed kompem i zacznij studiować wszystkie tematy w tym dziale majace związek z hasłami: Nie odpalił/nie odpala, gaśnie, zdechł, nie ma ciśńenia oleju itp.

Pozdrawiam ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez BUNNY_PL » 10 sty 2011, 23:55

http://www.itocuk.co.uk/forums/ jak znasz język to zapostuj tutaj.
Avatar użytkownika
BUNNY_PL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 13 sty 2009, 23:52
Lokalizacja: Świebodzice - dolnyśląsk

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez mixer » 11 sty 2011, 10:00

Spokojnie, bez paniki, napisz coś więcej
Zacznij od filtra paliwa i koniecznie świece jeżeli te usterki wykluczysz, to komputer tylko tech 2 i kogoś kto potrafi to dobrze obsługiwać
a jak i to nie pomoże to się długo nie zastanawiaj tylko wal do Wrocławia
MONTEREY 3.0 DTI 99r.
mixer
 
Posty: 65
Dołączył(a): 20 gru 2010, 10:28
Lokalizacja: Ryki

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez kuba4x4 » 11 sty 2011, 10:18

Cierpliwości drogi kolego to została za dziwami warsztatu. Natomiast, co do Wrocławia to trochę daleko pół naszego pięknego kraju musiałbym przejechać. Wracając do tej awarii to Monterey porostu zgasł bez żadnych wcześniejszych ostrzeżeń tak porostu. Teraz mam pytanie czy do takich samochodów, to tylko szukać TECH 2 to już taka ostateczność żeby nie szukać innych i nie pąkować się w koszta, czy można go czymś innym zastąpić? Pytanie kolejne jakiś czas temu poruszałem temat wymiany turbiny i tego ze jakoś jej nie czuć, wiec pytam czy ktoś z was przy pomocy komputera ustawiał zawory spustowe turbiny, jeśli wogóle jest taka możliwość. I moje ostatnie pytanie czy zna ktoś ten serwis w Bydgoszczy? Pozdrawiam
kuba4x4
 
Posty: 39
Dołączył(a): 31 paź 2010, 09:18

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez Nahen/thor_ » 11 sty 2011, 10:47

Żaden TECH2 powszechnie używany w europie a w tym i w Polsce nie da rady. ile razy mozna pisać że standardowe programy w tych ustrojstwach nie radza sobie z Trooperem/Montereyem? Szkoda czasu i kasy. Ktos na forum pisał że ma dostęp do sprzętu do diagnostyki:- znaleźć i się dogadać albo zasuwac do Wrocławia bo w Bydgoszczy to się obawiam, że też cudują z czymś co jest w serwisach Opla.

Obawiam się, że ani filtr paliwa ani świece nie będą przyczyną takiego stanu rzeczy. Strawiam na któryś z czujników ciśnienia oleju/paliwa, wiązkę przy pompie paliwa,.

To auto bez jednej świecy potrafi chodzic prawie bez problemów, filtr musiałby się totalnie zasyfić i nic nie puszczać żeby auto nie chciało nawet pierdnąć a to raczej mało prawdopodbne, chyba, ze ktos jeździł na dziwnym paliwie.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez Nahen/thor_ » 11 sty 2011, 10:50

Aaa i jeszcze jedno, czasem (informacja od gościa robiacego w nieistniejącym już serwisie Isuzu w Mostach koło Gdyni) komp potrafi odciąć zapłon jeżeli stan oleju jest nie odpowiedni coby nie uszkodzić układu zasilania w paliwo i sterowania wtryskiem. Może to to? Sprawdzić stan oleju i filtrów.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez jedrula » 11 sty 2011, 11:47

kuba4x4 napisał(a): I moje ostatnie pytanie czy zna ktoś ten serwis w Bydgoszczy?

Tylko nie bydgoszcz.Piękne miasto ale tylko do zwiedzania a nie do serwisowania isuzu .
jedrula
 
Posty: 154
Dołączył(a): 01 paź 2009, 06:01

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez mixer » 11 sty 2011, 12:39

dlaczego piszesz, że tech 2 nie da rady ?
MONTEREY 3.0 DTI 99r.
mixer
 
Posty: 65
Dołączył(a): 20 gru 2010, 10:28
Lokalizacja: Ryki

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez kugel » 11 sty 2011, 13:23

Ja również miałem nie dawno problem z odpaleniem . Studiując materiały na australijskich , angielskich i indonezyjskich forach rozpisałem sobie "schemat " jak to ogarnąć. Problemem może być : 1. Błąd immobilizera . ale wtedy nie kręcił by rozrusznik ( nie sprawdzałem - podaje za obcym źródłem ) , 2. Ciśnienie paliwa - najprościej zdjąć wężyk na wylocie z filtra i pompować ręcznie . Jeżeli jest paliwo i nie ma powietrza to napompować ręcznie , aż " stwardnieje pompka" ( :)21 ) i próbować zapalić . 3. Świece - jeżeli nie ma nawet dymka z rury , to nie świeczki . Mozna to sprawdzić . 4. :evil: :evil: :evil: - czujnk ciśnienia oleju na szynie , ale o tym obszernie pisali już SUPERTROPER i tomaszsuplicki , więc nie ma co powielać . Najpierw sprawdź poziom oleju ,a nawet dla pewności przelej go trochę . Jeśli to nic nie daje wymień olej i filtry , a jeżeli dalej dupa to sprawdź iwyczyść z oleju wtyczkę na wiązce do wtrysków i czujników - to ta koło bagnetu , z różowymi przewodami. Wymyj ją z oleju . Jest jeszcze sposób z wyjęciem białego kabelka z tego złącza ( ale z części od strony instalacji , a nie silnika) Kabel ten podaje sygnał z czujnika ciśnienia oleju w szynie , wypnij go i spróbuj zapalić . Jeżeli padł czujnik , to powinien za gadać a przynajmniej odezwać się ... :( , wyczyść i złóż z powrotem. Jak to też nie poskutkuje to zdejmij wąż łączący kolektor ssący z intercoolerem , kup Plaka - ale nie samostart tylko do czyszczenia deski rozdzielczej- poproś kogoś żeby kręcił i cały czas pryskaj w przepustnicę , tak żeby na nim chwilkę po chodził. Jeżeli zapali , to wykluczysz na pewno świeczki , a jeżeli to pompa oleju to na obrotach powinna łatwiej pociągnąć olej i dać większe ciśnienie. Podobnie z czujnikiem ciśnienia oleju na szynie- powinien podać sygnał do kompa że jest olej i komp za steruje wtryski. A ... , Plak do tapicerek dla tego że na nim silnik spokojnie pracuje miękko i nie ma obawy że coś "strzeli"- samostart dobry jest tylko do startu i w dieslu za wcześnie eksploduje. I to chyba wszystko co można zrobić bez diagnostyki , a do niej to tylko TECH 2 GM , tylko on to obsługuje . Oplowskim to można sobie poduszki i ABS sprawdzić :)21 .No i zapomniał bym o najważniejszym , MUSISZ MIEĆ SZCZĘŚCIE . A jak je masz i odpalisz drania ,to znaczy że to Twój dzień i gnaj LOTTO puścić :)2 . PS .JA w swoim przeszedłem tą całą procedurę + wyczyściłem z nagaru przepustnicę , bo stawała w dziwnej pozycji i Trup ożył. Powodzenia.
Ostatnio edytowano 11 sty 2011, 17:31 przez kugel, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez mixer » 11 sty 2011, 15:12

Kugel baaaardzo ładnie to opisałeś !
Mam do Ciebie pytanie jak działa ta przepustnica kiedy się otwiera kiedy zamyka ? Bo w moim to chyba coś z nią nie tak, cały czas jest maksymalnie otwarta.
Mógł byś to podejrzeć u Siebie. Będę bardzo wdzięczny.
MONTEREY 3.0 DTI 99r.
mixer
 
Posty: 65
Dołączył(a): 20 gru 2010, 10:28
Lokalizacja: Ryki

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez kugel » 11 sty 2011, 15:25

Nie ma problemu , ale to potrwa. Jestem w pracy , a Trup został w kraju... Dopiero po powrocie , ale może któryś z kolegów mnie wyręczy wcześniej ? ;)
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez mixer » 11 sty 2011, 15:35

Już prosiłem ale na razie bez odzewu. Mój też jak zrobiło się chłodniej zaczął kuleć przy odpalaniu. Wczoraj wymieniłem wszystkie świeczki no i dzisiaj rano jakby trochę lepiej ale myślę, że jeszcze za wcześnie żeby się urżnąć z radości :lol:
MONTEREY 3.0 DTI 99r.
mixer
 
Posty: 65
Dołączył(a): 20 gru 2010, 10:28
Lokalizacja: Ryki

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez kuba4x4 » 11 sty 2011, 17:07

Zabrałem Montreya z warsztatu nic nie zrobili tylko wymienili filtr paliwa bo podobno była w nim woda. Zapalac nie zapalal tylko chwileczke ale to tylko przy pomocy Plaka i chyba tylko na plaku a nie na ropie. Programu do diagnostyki jako takiego niema nikt no może ta Bydgoszcz jedna w Kujawsko-Pomorskim , teraz zabieram się do procedury wyżej opisanej przez kolege, a jak sie uda to zagram w te lotto.
kuba4x4
 
Posty: 39
Dołączył(a): 31 paź 2010, 09:18

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez kuba4x4 » 12 sty 2011, 14:02

Drodzy, forumowicze, co do moje usterki to już pokłonie się w stronę Bydgoszczy porostu jestem bezradny.
Dziś byłem na diagnostyce, co do komputera to sprawdzano przy pomocy CARMAN SKAN II komputer, który obsługuje silnik, poduszki, ABS. A gość, który to diagnozował powiedział ze to awaria mechaniczna wiec elektronika odpada. Mam tez pewną myśl awarii skoro pompo wtryski podaj palio, które jest popychane przez popychacze pod ciśnieniem pompy olejowej a ja ten temat już poruszałem.
Chodzi o to, że coś w silniku mi rzężało i chrobotało a kontrolka gasła po kilku sekundach wiec czy czasem nie była to pompa olejowa i ją szlak trafił a teraz nie podaje ciśnienia na pompo wtryski i monterzy nie chce zapalić?
kuba4x4
 
Posty: 39
Dołączył(a): 31 paź 2010, 09:18

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez Nahen/thor_ » 13 sty 2011, 00:01

Mi jak zarzęziło dwa lata temu to zdechł i nie był w stanie go rozrusznik ruszyć;) Panewka się obróciła i zablokowała wał korbowy ;)
Ale w twoim przypadku to raczej nie to skoro kręci a nie zapala ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez kuba4x4 » 20 sty 2011, 19:05

Czy ktoś z was zna lub miał doczynienia z serwisem Boroch w Bydgoszczy?
kuba4x4
 
Posty: 39
Dołączył(a): 31 paź 2010, 09:18

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez kugel » 20 sty 2011, 21:27

Na forum jest kolega o niku "chevidan" . Wejdź w " Użytkownicy " i zadaj jemu to pytanie . On jest o ile się nie mylę z Bydgoszczy I swego czasu siedział w temacie Montereya . Może ma jakieś doświadczenia z tym " serwisem " - czy raczej " warsztatem " . Ja też się kiedyś zastanawiałem nad odwiedzeniem Boroch - Servisu , ale jak na razie ( odpukać ) nie było takiej potrzeby . Ale ze Szczecina to chyba najbliższy warsztat od 4jx1 . Z tego co wiem opinie są podzielone :roll: .
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez kugel » 20 sty 2011, 21:39

mixer napisał(a):Kugel baaaardzo ładnie to opisałeś !
Mam do Ciebie pytanie jak działa ta przepustnica kiedy się otwiera kiedy zamyka ? Bo w moim to chyba coś z nią nie tak, cały czas jest maksymalnie otwarta.
Mógł byś to podejrzeć u Siebie. Będę bardzo wdzięczny.

Już jestem i wygląda to tak . Z tego co za obserwowałem to przepustnica podczas odpalania jest zawsze w pozycji max otwartej , nie reaguje na dodawanie gazu i zamyka się na moment w chwili gaszenia silnika - dławi go jak w każdym dieslu .
Avatar użytkownika
kugel
 
Posty: 384
Dołączył(a): 28 mar 2009, 00:11
Lokalizacja: Usa

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez mixer » 30 sty 2011, 17:23

Dzieki, Kugel. Już mu się troche polepszyło, byle nie zapeszyć, wymieniłem świeczki filtr paliwa i zmieniłem stacje paliw
MONTEREY 3.0 DTI 99r.
mixer
 
Posty: 65
Dołączył(a): 20 gru 2010, 10:28
Lokalizacja: Ryki

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez rybos » 28 cze 2011, 13:33

cześć !
Mam motereya i mam z nim kłopot. Nie wiecie co to może być jak tata pompuje pompką ręczną a ja go w tym czasie kręcę i tak parę razy go pokręcę i odpali ale zaraz gaśnie i tak za każdym razem a jak mu się doda gazu to za raguje i zgaśnie. Proszę pomóżcie
rybos
 

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez Nahen/thor_ » 28 cze 2011, 21:41

Czy to silnik 3.0 DTi?
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez boqdan » 28 cze 2011, 22:23

rybos napisał(a):cześć !
Mam motereya i mam z nim kłopot. Nie wiecie co to może być jak tata pompuje pompką ręczną a ja go w tym czasie kręcę i tak parę razy go pokręcę i odpali ale zaraz gaśnie i tak za każdym razem a jak mu się doda gazu to za raguje i zgaśnie. Proszę pomóżcie


Bez urazy,ale kiedy czyta się taki post to ręce opadają :( Więcej danych :!: :idea:
Monterey 94" AUT 3,2 LPG/ był Pajero 2,5 tdi /
nie będzie Free Lander,a
Avatar użytkownika
boqdan
 
Posty: 63
Dołączył(a): 28 maja 2011, 16:33
Lokalizacja: Ostrowiec

Re: MONTEREY ZGASŁ I NIE CHCE ZAPALIC

Postprzez danti » 28 cze 2011, 23:23

rybos napisał(a):cześć !
Mam motereya i mam z nim kłopot. Nie wiecie co to może być jak tata pompuje pompką ręczną a ja go w tym czasie kręcę i tak parę razy go pokręcę i odpali ale zaraz gaśnie i tak za każdym razem a jak mu się doda gazu to za raguje i zgaśnie. Proszę pomóżcie


3.0 dizel tak mają, trzeba się przyzwyczaić...
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości