Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Wróbel » 09 sty 2010, 01:40

Zastanawiam się nad podniesieniem troopka, bez szaleństw ale żeby się zmieściły większe kółka i żeby trochę poprawić kąty. Wiem, że można podnieść budę ale czy ktoś ma pomysł na podniesienie na zawieszeniu?? Ja w tej kwestii mam małe doświadczenie więc proszę o radę bardziej doświadczonych off-rodowców ;)
Z góry dzięki
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Wieża30 » 09 sty 2010, 13:14

morzesz przud drągi skręcic a tył w srodek dac od TICO spręrzyny lób wyrzsze spręrzyny na tył i gotowe
Wieża30
 
Posty: 380
Dołączył(a): 07 gru 2009, 18:42

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez SUPER TROOPER » 09 sty 2010, 14:59

Nawet jak jest wykonalne w jakis domowy sposób , to zmieniamy wtedy srodki ciezkosci pojazdu . Podniesienie jakies radykalne ma sens z równoczesnym poszerzeniem wymiaru zewnetrzego ,mierzonego na osiach z kolami ( po to zeby tez wieksze kola nie przycieraly ). Samo podniesienie ,przeswitu mostu nam nie zwiekszy .
Zalaczam link do fajnej strony z podniesionymi Trooperami , nawiazuje on takze do tematu opon :http://www.photo.is/books/4x4/pages/01_4x4_Cover-1.html
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Wieża30 » 09 sty 2010, 17:24

kolego morzesz po to masz regulowane przednie zawieszenie na tył kupujesz dłurzsze sprerzyny ja dodał bym do tego dystanse na koła albo felgi odsadzone no i opony jakies terenowe 32'' cale wejdą bez przeróbek nadkoli i w prosty sposób masz auto do terenu no wiadomo na czarnym bym wtedy nie radził przekraczać 100 kmh więc się zastanów czego chcesz jesli się tylko lansujesz po czarnym to nie warto . Osobiśćie ja bedę tak swoje auto przerabiał zreszto co to za przeróbka no troche kluczem pomachać i spręrzyny wymienić nic prostrzego
Wieża30
 
Posty: 380
Dołączył(a): 07 gru 2009, 18:42

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Wróbel » 10 sty 2010, 02:12

Wieża30 napisał(a):kolego morzesz po to masz regulowane przednie zawieszenie na tył kupujesz dłurzsze sprerzyny ja dodał bym do tego dystanse na koła albo felgi odsadzone no i opony jakies terenowe 32'' cale wejdą bez przeróbek nadkoli i w prosty sposób masz auto do terenu no wiadomo na czarnym bym wtedy nie radził przekraczać 100 kmh więc się zastanów czego chcesz jesli się tylko lansujesz po czarnym to nie warto . Osobiśćie ja bedę tak swoje auto przerabiał zreszto co to za przeróbka no troche kluczem pomachać i spręrzyny wymienić nic prostrzego


To wiem że mogę na drążkach skręcić ale ... ile maks 3 cm :D dla 32' to się nie opłaca machać kluczem :D
Wróbel
 
Posty: 236
Dołączył(a): 12 paź 2008, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Nahen/thor_ » 10 sty 2010, 05:18

Zapytam tak:

Warto podnosić więcej niż 1-2"? Czy warto zakładać opony powyżej 30" ?? Nie wiem czy zwracacie uage na to, że pięknie wyglądające Troopery jeżdżace na biggumach po Islandii mają poza porządnie podliftowanym zawieszeniem także solidnie WZMOCNIONE układy przeniesienia napędu. Do tego jeżdżą po podłożach które umożłiwiają poślizg w razie "W". W naszych warunkach Trooper na 32" gumach kiedy wpadnie w solidne błoto dość szybko skońćzy z ukręconym mostem. Niestety porównanie solidnosci mostow z Troopera z mostami np Patrola GRa czy dzisiejszych Y-ków wypada dość blado na niekorzyść Troopera. A sam osobiście widziałem kilka razy ukręcone mosty w Patrolach. W Trooperze zresztą też na bodaj 30 calowych a dokladniej 30,5 ATkach w solidnym błocie.

Warto ryzykować poza pogorszeniem własności jezdnych związanych z prowadzeniem sie wózka jeszcze dodatkowo zniszczenie w dość szybkim czasie mostów? Wg mnie róznica w jakośći jazdy w terenie między wózkiem na oponch 30,5" a 32" niejest warta taiego ryzyka i ewentualnych kosztów. Śmiem twierdzić że różnica jest w praktyce żadna jezeli opony 30,5" i 32" to ten sam model opony.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Wieża30 » 10 sty 2010, 10:13

kolego wróbel morzna ito nie o trzy cm .Ja swojego podniosłem jusz przód o 8cm a jeszcze mam zapas na srubach i morzna wyrzej a opon 32'' nie ma co porównywać do tych co na islandji mają to inna bajka .A większe opony zawsze poprawiają własnośći terenowe i nikt mnie nie przekona ,pisałem jusz jesli jezdzisz po aswalćie i lekki teren to nie warto .
Wieża30
 
Posty: 380
Dołączył(a): 07 gru 2009, 18:42

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Wieża30 » 10 sty 2010, 10:26

nie jest prawdą że 32'' urywają mosty trop czy monter ma wystarczająco mocne zawieszenie i mosty do tych opon . Wieksze koła tak trzeba wzmacniac mosty itd...
Wieża30
 
Posty: 380
Dołączył(a): 07 gru 2009, 18:42

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Nahen/thor_ » 10 sty 2010, 16:07

Może to ne prawda ale o dziwo się ukręcają... Wszystko zależy gdzie i jak się jeździ.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez tomaszsuplicki » 20 sty 2010, 11:32

ja mieszkam na islandii i mam tropka na 32'' i nienarzekam na most ani na to że żle się jeżdzi.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb6 ... e453e.html
Obrazek3.0 DOHC 1999 35''
Avatar użytkownika
tomaszsuplicki
 
Posty: 201
Dołączył(a): 11 sty 2010, 21:30
Lokalizacja: iceland

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Nahen/thor_ » 20 sty 2010, 17:45

Pisząc że mosty potrafia sie ukręcić mam na myśli dość konkretne katowanie auta. Jeżeli ktoś bedzie nim jeździł "normalnie" od czasu do czasu bawiac się w terenie na zasadach "może sie uda, a jak nie to koles mnie wyciągnie" to spoko. Zakładam (nie jestem pewny) że jazda w śniegu i po śniegu nie generuje na ukąłdzie most-półosie takich obciążeń jak taplanie po szyby w błocie. Wiem że śnieg potrafi stawiac opory ale w śniegu raczej koła kręcą się nawet kiedy totalnie się utopi syfa i rzadko zdażają się momenty takie jak w błocie czy na skałach gdzi ekoło się kręci i nagle przestaje bądź odwrotnie stoi i nagle rusza.

Dlatego jeżeli ktoś nie planuje do przesady taplać autka spokojnie da rade na takich oponach czy nawet większych. ale powinien tez pamietać o tym że np gwałtowne ruszanie ("z piskiem") na przyczepnym podłożu tez może nagle w takim ukladzie skończyć most albo połączenie kół z półosiami. Tylko tyle. Myślę że dobrze żeby ktoś kto decyduje sie na take koła zdawal sobie i z takich ewentualności sprawę. Mosty w Patrolu GR są dużo solidniejsze a potrafią nie wytrzymać w terenie. Tak jak np same półosie potrafią sie skręcić i wyglądac jak butelka po coca-coli ;)
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez TOBIASZ » 20 sty 2010, 18:09

Dlatego jeżeli ktoś nie planuje do przesady taplać autka spokojnie da rade na takich oponach czy nawet większych. ale powinien tez pamietać o tym że np gwałtowne ruszanie ("z piskiem") na przyczepnym podłożu tez może nagle w takim ukladzie skończyć most albo połączenie kół z półosiami.


W takim razie wypadałoby jeszcze dodać,że gdyby komuś przyszło do głowy słonia przetransportować montkiem czy troopkiem,to też może to skończyć most albo połączenie kół z pólosiami.Szczególnie na 32",bo na innych to już spokojnie można słoninę wozić.
TOBIASZ
 
Posty: 55
Dołączył(a): 21 wrz 2009, 13:47

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Wieża30 » 20 sty 2010, 18:28

pff he he he a to dobre jest masz rację TOBIASZ :lol:
Wieża30
 
Posty: 380
Dołączył(a): 07 gru 2009, 18:42

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Jozef » 01 kwi 2010, 13:47

Oj zdaje mi sie ze Tobiasz nie ma racji. Ja akurat mam Troopka jedynke i Patrola GR (nowa buda) i wiem jak szybko wieksze kola moga zniszczyc mosty.
Kazde gwaltowniejsze zerwanie i ponowne zlapanie przyczepnosci moze zniszczyc mosty. Jeden wytrzyma 500 takich szarpniec a inny rozleci sie przy pierwszym.
Pamietaj tez ze wiekszosc Troopkow w kraju to takie ktore maja co najmniej okolo 100,000 km. na zegarku i kazdy powiekszony luz w moscie to potencjalne zrodlo szybszego uszkodzenia mostu przy wiekszych kolach.
Wewnatrz mostow naprezenia podczas jazdy w terenie bywaja bardzo podobne do raptownego puszczenia sprzegla na duzych obrotach gdy auto ugrzezlo , gdy masz wieksze kola to masz 20% wieksza szanse na uszkodzenie mostu.
Poszerzanie auta tez konczy sie uszkodzeniem mostu lub piasty.
Z Troopka nigdy nie zrobisz Hummera, a jesli chcesz miec auto o osiagach takich jak Hummer to niestety ale jedynym rozwiazaniem jest kupienie Hummera.
Isuzu Trooper jedynka 89 r. Nissan Patrol 2.8 tdi 2000r
Jozef
 
Posty: 72
Dołączył(a): 04 lip 2009, 14:21

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez SUPER TROOPER » 04 kwi 2010, 00:32

kupienie Hummera
I natychmiast przyczepko - cysterny . :D
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez monterey trojmiasto » 26 sty 2011, 01:44

kologo wieza 30 czy mozesz powiedziec dokladnie którymi srubami sie podnosi auto w ktorym miejscu dokladnie sie te sruby znajduja . bo chce tez podniesc swojego montereya i niezabardzo wiem jak
monterey trojmiasto
 

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Wieża30 » 26 sty 2011, 15:12

miej więcej na srodku auta po lewej i prawej stronie , kończą się drągi skrętne i tam są srubu to nimi sobie kręćisz i tyle
Wieża30
 
Posty: 380
Dołączył(a): 07 gru 2009, 18:42

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez monterey trojmiasto » 29 kwi 2011, 21:16

te podnoszenie troopera czy montereya to ogolnie wileki kit. jezdze takim autem i prowadze szrot wiec scignolem se takiego z angli na czesci , chialem na nim poeksperymentowac to podnoszenie wiec krecąc to srubo na klucz 27 o ktorej wszyscy pisza kreciłem na maksa ile sie dało i auto podnisło sie raptem o 1,5 cm
monterey trojmiasto
 

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez danti » 29 kwi 2011, 22:10

A ja swojego podniosłem o lekko 5cm i dało się jeszcze kręcić. Coś masz nie teges, może lewy gwint jak i lewa kierownica :)21
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez SUPER TROOPER » 30 kwi 2011, 01:49

monterey trojmiasto napisał(a):te podnoszenie troopera czy montereya to ogolnie wileki kit. jezdze takim autem i prowadze szrot wiec scignolem se takiego z angli na czesci , chialem na nim poeksperymentowac to podnoszenie wiec krecąc to srubo na klucz 27 o ktorej wszyscy pisza kreciłem na maksa ile sie dało i auto podnisło sie raptem o 1,5 cm

Nie wyszlo Tobie , poniewaz drazki skretne takze sie "meczá" i najpewniej juz byly podkrecane i ich limit regulacji sie skonczyl . I tyle . Wiekszy efekt jest ( przy wiekszych kolach zreszta tak trzeba zrobic )
podnoszac bude na ramie .
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez danti » 30 kwi 2011, 09:06

SUPER TROOPER napisał(a):( przy wiekszych kolach zreszta tak trzeba zrobic )


Do 33" to nie jest niezbędne. Więcej to juz trzeba zrobić komplet.
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez SUPER TROOPER » 30 kwi 2011, 16:54

Jeszcze zalezy jakie felgi uzyjesz .
MINIMUM - 35 cali
ISUZU TROOPER 3,0 DOHC - rocznik 2000
SUPER TROOPER
 
Posty: 248
Dołączył(a): 06 lis 2009, 00:08

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez danti » 30 kwi 2011, 19:19

16" i ET0
Adrenaline rush!
Honda Shadow VT 1100

Był...
Opel Monterey LTD 3.1TD
http://www.roztocze4x4.pl
Facebook
Avatar użytkownika
danti
 
Posty: 1867
Dołączył(a): 10 paź 2010, 21:35
Lokalizacja: Zamość

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez peterek66 » 01 cze 2011, 22:26

Ta... 8-)
Panowie i Panie ratunku! Pilnie potrzebuję podnieść tył budy na jakieś 30-40 cm. Dziwne? No niestety okazało się że nie posiadam lub posiadam szczątkowe elementy tylnej konstrukcji ramy, zarówno z prawej jak i z lewej strony, co grozi zgubieniem baku, haku i wielkim kuku :shock: . Nie zamieszczę zdjęć bo wstyd. Wszystko dzieje się zaraz za mocowaniem poduszek i ciągnie w stronę haka.
Pytanie brzmi, czy przejdzie numer pod tytułem: a) odkręcam budę pozostawiając tylko poluzowane śruby od budy z przodu
b) dźwigam budę z tyłu na wspomniane 30-40 centów
c) wyciągam bak
d) wykonuję naprawę
e) opuszczam budę, skręcam całość i jestem szczęśliwy
Odpowiedź potrzebna pilnie bo rano się za to biorę i mam na to tylko 4 dni. :(
BYŁ: Montek 3.2 V6 1992 Obrazek Obrazek
JEST Citroen ZX Aura 1.9 TD i zapierdala jak należy :twisted:
peterek66
 
Posty: 811
Dołączył(a): 18 gru 2010, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podnoszenie Troopka?? Czy wykonalne??

Postprzez Nahen/thor_ » 02 cze 2011, 18:07

Jak będziesz po daj znać czy się udało ;) Będziesz chyba jednym z prekursorów tego typu remontów ;) Swoją drogą porobiłbyś zdjęcia i wrzucił jak ta rama wygląda.
Staruszka już nie ma :( 2001 3.0 DTi
Avatar użytkownika
Nahen/thor_
 
Posty: 1485
Dołączył(a): 09 kwi 2009, 00:01
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron