Monterey 3.0 4jx1 pomocy

Isuzu Trooper/Bighorn, Opel Monterey, Holden Jackaroo, Honda Horizon, Acura SLX

Monterey 3.0 4jx1 pomocy

Postprzez labuz56 » 08 wrz 2013, 15:22

Witam
Koledzy,mam problem ,podczas jazdy a właściwie podczas przyspieszania silnik przerywa.
Jeżeli bardzo delikatnie przyciskam pedał gazu, szarpanie prawie nie wyczuwalne natomiast przy mocniejszym wciśnięciu
przerywanie silnika się nasila.Proszę o poradę
labuz56
 

Re: Monterey 3.0 4jx1 pomocy

Postprzez helmex » 09 wrz 2013, 22:51

witam
kilka dni miałem ten sam problem padł jeden wtrysk objawy : szarpanie, dymienie na zimnym mniejsza połowa mocy itp
wymieniony wtrysk
następna zlokalizowana usterka to pekniety przewód podcisnieniowy od jakiegos zaworu który znajduje sie na podszybiu kolo przewodów od pompy hamulcowej nie chce zgadywac ale przez niego samochód tracił okolo 30% mocy
następna to zacięta przepona turbiny
po tym wszystkim tropek lata jak marzenie silnik równo pracuje zero dymienia na zimnym jak i na ciepłym silniku :)2
a i jeszcze jedno adaptacja wtryskiwaczy to mit
pozdrawiam
helmex
 
Posty: 83
Dołączył(a): 19 kwi 2012, 21:52

Re: Monterey 3.0 4jx1 pomocy

Postprzez kalex » 10 wrz 2013, 08:44

kodowanie wtrysków to nie mit. Nie zawsze trzeba to robić ,zależy co wkładasz
kalex
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 lis 2009, 15:01

Re: Monterey 3.0 4jx1 pomocy

Postprzez helmex » 10 wrz 2013, 09:05

jeżeli wkladasz wtryski o tym samym numerze to nic nie trzeba robic a akurat w trooperze nie spotkałem sie z innymi wtryskami niz te co i ja mam jestem mechanikiem od kilku ladnych lat i wiem ze trzeba kodowac wtryski w Vagu i to nie zawsze ale zato w każdym common railu trzeba zawsze bo każdy wtrysk ma swój oddzielny kod i ten kod jest informacja dla komputera o dokładnosci wykonania czyli jak sie zachowuje w poszczególnym czasie otwarcia i przy poszczególnym ciśnieniu i własnie w takim systemie bez kodowania po wymianie wtrysku wez kodowania wtrysk niedziała wcale np Fiat alfa Jtd lub Bmw 2.0 lub 3.0
helmex
 
Posty: 83
Dołączył(a): 19 kwi 2012, 21:52


Powrót do 1998-2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości